Bylo to zemětřesení?

Od: Datum: 31.05.14 14:04 odpovědí: 9 změna: 01.06.14 09:01

Ahoj,dnes bylo na Chebsku zenětřesení http://www.novinky.cz/domaci/…adl-komin-a-praskaly-zdi.html je možné aby bylo cítit o cca.145km(po silnici) dáleko?

Až teď čtu že bylo zemětřesení takže jsem vubec nevěděl co to je,ležel jsem na posteli a po dobu asi 3vteřin jsem cítil,jakoby někdo houpal jakoby dopředu a dozadu s barákem fakt takové divné houpáníhoupalo to s barákem a dost dobře to bylo vidět na kitce jak se klepe (dost nepřirozeně)

Cítil jsem tedy to zemětřesení?Ulicí nic nejelo ani třať tu nemáme byl prostě klid a najednou ty otřesy zažil jsem to poprvé a bylo to zvláštní...Díky za názory :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: petrat
Datum: 31.05.14 14:58

Já jsem to cítíla, v Plzni, 100 km. Menší zemětřesení jsem zažila už kdysi v Řecku, takže jsem věděla hned, že to nebyl soused s jeho rekonstrukcí bytu.

Datum: 31.05.14 15:16

sám jste dal odkaz, kde se o tom zmiňují - 100km daleko

http://www.novinky.cz/domaci /...adl-komin-a-praskaly-zdi.html
Zem se silně otřásala i v několik desítek kilometrů vzdálených Kraslicích, kde se hýbal nábytek. "Otřes jsme s přítelem pocítili i v Hartmanicích na Šumavě (tedy více než 100 km od Chebu. Třásla se voda v akvárku, skříně a pocítili jsme to i z podlahy. Trvalo to sice cca 5 sekund, ale vyděsilo nás to,” doplňuje čtenářka Novinek Jolana Baldová. Otřesy rovněž pocítili obyvatelé Loun na Ústecku a také mnoho lidí v Praze.

Datum: 31.05.14 15:35

jj to "Otřesy rovněž pocítili obyvatelé Loun na Ústecku a také mnoho lidí v Praze." tam ještě nebylo tak to asi aktualizovali :)

Datum: 31.05.14 16:29

Bydlím kousek od Prahy a třásly se mi skleničky a trochu i zdi.Trvalo to asi 3-4 vteřiny a připadalo mi,že slyším i takové hučení.Teprve za půl hodiny jsem si to přečet na netu.Ale asi před týdnem jsem zažil to samé,ale to se třásly jen skleničky ale zdi ne.

Od: babocka
Datum: 31.05.14 16:36

AHOJ ,v Domažlicích SOBOTA 31 . KVĚTNA 2014 ve 12.38 , jsme také pocítíli zemětřesení .

Datum: 31.05.14 19:29

Já byl ve Františkových Lázních a sice jsem něco slyšel, ale necítil jsem nic...

Od: bozidara
Datum: 31.05.14 19:35

Dnes v 12.38 jsem pocítila zemětřesení i v Praze - Letňanech, kdy se se mnou po dobu asi 3 vteřin hýbalo křeslo v panelovém domě

Od: jardav
Datum: 31.05.14 22:36

Velichov (KV) 12:38, rána, celý barák se otřásl.

Určitě je možno cítit i dál.

Od: lucka*
Datum: 01.06.14 09:01

Určitě bylo u mě doma se to stalo taky a to jsem od Mělníka. Klepala se skříň a celý stůl. Nejdřív jsem si myslela že blázním ale potom jsem poslochala rádio a tam to hlásili:)

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.