Reklamace v obchodě - alarm

Od: Datum: 30.05.14 16:50 odpovědí: 11 změna: 31.05.14 08:35
avatar

Ahoj,

tak jsem dnes málem byl v Lidlu za zloděje :-D Byl jsem si vyzvednout hodinky z reklamace, které při mém odchodu z obchodu spustily alarm. Vzhledem k tomu, že mi tohle už jednou udělal vysavač a bylo mi řečeno, že si toho nemám všímat, jsem tomu tedy ani teď nevěnoval pozornost, myslel jsem si, že všichni ví, co se děje. Ovšem hned za dveřmi mě chytil hlídač, který si očividně nevšiml, že si odnáším reklamované zboží, nenechal si to vysvětlit a ignoroval i to, když mu to potvrdil prodavač. Když jsem mu ukázal fakturu, tak mě pustil, ale příjemné to teda nebylo.

Zajímalo by mě, kolika z vás se něco podobného už taky stalo (případně kolikrát), o jaký obchod se jednalo a jak reagovala ochranka.

doplněno 30.05.14 16:51:

Název otázky měl být "Reklamace v obchodě - alarm", prosím někoho ze syslů o přejmenování.

doplněno 30.05.14 17:41:

Když se ten alarm sepnul, tak jsem se pozastavil, pak mi došlo, co se děje a šel jsem dál. Alarm se mezitím vypnul, tak jsem si myslel, že všichni ví, proč se zapnul a nikdo to řešit nebude.

A v tomto případě se nejednalo o zboží z regálu, ta akce byla první týden v dubnu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 30.05.14 17:03

Mě se toto stalo již několikrát .Při výměně zboží prodavači davají z regálu kam ochranka nalepuje ochranné prožky a nikdo si to z provozu nevšimě.po spuštění ochranka bude chtít učet (fakturu) protože je to jejích povinost (svědectví nestačí)ale musím říct že byly velice slušní a po zkontrolování se omluvily

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.14 19:56

Z zákona : zaměstnanci bezpečnostních služeb či jiní zaměstnanci ochranky v prodejnách nemají žádné zvláštní pravomoci. Jsou to obyčejní občané a jako takový mohou, jako svědek spáchání trestného činu ,zadržet pachatele na nezbytně nnutnou dobu.Takovou dobou se rozumí doba do příjezdu obecní či státní policie. Není oprávněn zákazníka někam vodit či dokonce po něm požadovat předložení občanského či jiného průkazu nebo dokonce mu kontrolovat nákup,který je uložen v tašce,kapsách a podobně.To je jen v pravomoci policie.Rovněž tak vysvětlení k podezření možné krádeže může požadovat jen a pouze policie /státní či městská/ a nikoliv tento "hlídač".A už vůbec ne prohlížet tašku či oděv zadrženého. Podle zákona Vás měl tedy jen zadržet bez jakéhokoliv kecání a zavolat policii k podání vysvětlení.

doplněno 30.05.14 19:57:

makon@asociace-sos.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.14 20:12
avatar

To je sice hezké, ale na to jsem se neptal.

Od: hop®
Datum: 30.05.14 20:21
avatar

Vojto, reaguji Tvé na doplnění - myslíš, že všichni syslíci pořád čtou všechny dotazi a reakce? Myslím, že zrovna Ty bys mohl vědět, že žádost o přejmenování se podává nahlášením vlastního dotazu administrátorovi - syslíci tuto pravomoc nemají...

doplněno 30.05.14 20:25:

*dotazy - omlouvám se, přemýšlel jsem trošku napřed *hi*

doplněno 30.05.14 20:38:

...a k tomu dotazu - nestalo, a docela by mě zajímal způsob toho "chycení". Kdyby na mě sáhnul, asi by mě to docela neštvalo...
...jednou se mi stalo, že mě nějakej "důležitej vrátnej" nechtěl pustit o půlnoci do nonstop Tesca, že prý jsem bezdomovec. Tak jsem se ho zeptal, jestli ho můžu praštit klíčema od bytu (mám asi dvoukilovej svazek od různých stáklých zákazníků) a jestli si mám koupit ruskou mafii aby ho odstranila - v kapse jsem měl asi 50k na materiál. Utekl...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.14 20:31
avatar

Jojo v takové chvíli se člověk snad i jako zloděj cítí, až nic neprovedl...hanbou bych se propadla :D

Stalo se mi něco podbného v drogerii Rossmann. Několik let jsem nakupovala kosmetiku přes internet a když už jsem tedy vešla do té drogerie, byla jsem zvědavá, co vůbec nabízí konkurence (než na to co jsem zvyklá). Četla jsem etikety, prohlížela..(jako zloděj bych byla nenápadná jako slon v porcelánu) a byla jsem tam asi déle než je zdrávo.. Nakonec jsem si vybrala jen řasenku, kterou jsem zaplatila a odcházela..v tom se předemnou objevila snad dva metry vysoká hora chlapa a prý kde že mám tu oranžovou věc, co jsem měla v ruce :D Vykoktala jsem ze sebe, že jsem ji vrátila zpátky a dobrovolně rozepla batoh, aby se mohl podívat - asi věděl, že bez PČR věci prohlížet nesmí, tak se snad ani nepodíval, něco zamumlal já ho obešla (ani neuhnul) a šla pryč.. Díval se na mě celý obchod.. bylo mi faaaakt trapně :)

doplněno 30.05.14 20:34:

Pak mám opačný zážitek..odnesla jsem si zaplacené oblečení tou jejich elektronickou bránou a až v práci jsem si při chlubení se kolegyním všimla, že mi nesundali takový ten velký plastový čip.. Tak jsem se vrátila zpět do obchodu (už s pípáním), kde jsem jim musela ukázat doklad o zaplacení a udiveně na mě hleděli, jak jsem bez houkání z toho obchodu vůbec mohla odejít :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.14 20:42
avatar

Ja si koupil mikinu. Cip zustal aktivovany az do doby, nez sem v mikine asi po mesici sel nakupovat darky. Vlezl jsem do knihkupectvi a alarm. Jen sem se podival na prodavacky a rikam, damy ja ted prisel, asi nejaky error. Pri odchodu jsem uz prodavacky upozornil ze budu pipat. Tak se zasmaly a Pry at si pozorne prohlidnu veci co mam na sobe, jestli tam neni schovany cip. No byl tam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.14 23:52
avatar

taky mi jednou na nové mikině zapomněli oddělat čip (byl to takový ten velký, co se odstraňuje silným magnetem). Vtipné bylo, že jim asi pípák nefungoval, tak jsem s tím v klidu odešel domů, kde jsem si toho teprve všimnul...

Tak jsem to asi čtvrt hodiny doloval kleštěmi *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.14 21:41

Jop. Takovou eskapadu uz mam take za sebou. Koupil jsem par darkovych pochutinek v Gourmetu na Smichove a kdyz jsem vychazel spustil se alarm (spustila ho osoba vychazejici spolecne se mnou). Nevenoval jsem tomu pozornost, protoze ta osoba se sama zastavila a zacala se omlouvat, ale takove vysoke hubene individuum me o par metru dal chytilo za rukav s takovou vervou, ze se malem utrhl. Taska mi upadla, ale nastesti se nic nerozbilo. Na plesateho blba z ochranky jsem se mirne rozkricel, malem mu zlamal prsty, kterymi me chytil a nebyt slecny z obchodu, ktera se do toho vlozila, asi bych mu omlatil rypacek o podlahu.

Chapu, ze je to nevdecna prace a obcas se tam setkaji se zlodeji, na ktere nic jineho nez hrubost neplati, ale i "ochranka" si musi uvedomit, ze pokud se nebude chovat slusne a v mezich zakona, tak riskuje, ze jim nekdo v sebeobrane po zasluze rozbije usta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.14 23:10
avatar

Párkrát jsem v hypermarketu pípal s knížkama, nikdy po mně nic nechtěli, ale jednou jsem teda knížku z tašky vyndal, protože jsem tam potřeboval přeskládat nákup, aby se to tam vešlo.

Nedávno jsme byli ve skupince a něco pípalo, ale já jsem to nebyl, tak jsem to dlabal, vzal vozejk a bokem skládal věci.. mezitím platil někdo jiný. Za dvě tři minuty se otočím a koukám, že ostatní furt stojej na kase a diskutujou s pokladní a ochrankou, tak mě to docela namíchlo, jdu tam, že co jako bude a jestli volaj policajty, nebo co plánujou dělat. Mezitím ale dotyčná dobrovolně obrátila kabelku naruby, pípal nějaký papírový obal od kosmetiky, tak ho tam zahodila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.14 23:51

Stalo se mi to v Baumaxu, když jsem kupoval osobní váhu. Ochranka vše viděla, vzala krabici s váhou a zkoušela jej pronášet. Pak jsem musel několikrát projít i já (bez té váhy). Situace se sice vyjasnila, ale celkem mě to štvalo, protože mě minimálně 10 minut zdrželi a ještě jsem vypadal jak zloděj.

Pak se mi stalo, že jsem si šel koupit nějaké oblečení do nějakého obchůdku v OC a začal jsem houkat. Nakonec se zjistilo, že to dělá asi 15m stočenýho elektrikářskýho kabelu, který jsem koupil ve vedlejším obchodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 31.05.14 08:35
avatar

Dobrý den, za to může výchova v rodině . Tam, kde jsou děti vedeny k tomu, že krást je normální, by to nikoho nerozhodilo - no, tak to zrovna nevyšlo. Ale, člověk, který je vychován tak, že se krást nemá, má potom z takové události mindrák. Je to nepříjemné, protože lidem okolo je to hned jasné a dívají se podezíravě. Ale, naštěstí se to dá vysvětlit. Já jsem pípal jen jednou, ale na důvod se nepřišlo. Jen jsem do obchodu vešel, na nic nesahal, nic nekupoval a nic neukradl. A při odchodu jsem si pípnul. Ale, prodavačka viděla, že jsem v obchodě jen okukoval a byl jsem propuštěn. Takže, stát se to může, ale příjemné to není. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.