Doprovod stíhačkami - padlí vojáci

Od: Datum: 10.07.14 22:15 odpovědí: 28 změna: 12.07.14 17:11

Proč dnes doprovázely dvě stíhačky letadlo s padlými vojáky, které dnes přistálo?

Zajímá mě z jakých důvodů. To se báli útoku či co?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.14 22:20

To je součást komedie.

doplněno 11.07.14 08:07:

Pane kolego @bmbx Každý to vnímá jinak. Já v tom rozhodně nevidím projev úcty k padlým vojákům, ale projev síly mocensté struktury k plebsu. Vy, s vaším názorem, jste podle mě ideální kandidát na "plačku z donucení". To je přesně to, co ti vůdci potřebují. Potřebují ty truchlící davy po nesmrtelným Leninovy, nebo Kimovi. Každá mocenská organizace využívá padlých ve svůj prospěch. Viděl jste tu monstroznost pohřbu Heydricha, nebo mladýho Kočky? Je úplně jedno jakou organizaci zastupují. Smrt padlých vojáků se mě dotýká asi stejně jako smrt mrtvých hokejistů v Jaroslavi v roce 2011.

A ta vaše představa o tom, že jim tohle závidím je teda fakt směšná. Padnout jako žoldák pro to, aby po mé smrti štekal pes mě teda netankuje.

To není o neúctě k mrtvým, to je o zneužití mrtvých

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 10.07.14 22:34

@tesyk Projev úcty mrtvým nazývat komedií mi připadá při nejmenším nevkusné ! A ty stíhačky k tomu patřily...

Pokud by si patřil k pozůstalým, tak bys to rozhodně bral jinak.

To bys mohl nazvat i obyčejný smuteční obřad komedii, vojáci to prostě tahle mají, salvy, doprovod stíhačkami a já nevím co ještě.

doplněno 10.07.14 22:44:

@pckop: horníci by měli zase jiné ceremonie, nemysli si že ne.

Vypadáte jakoby jste jim to snad záviděli, jakoby jste měli strach, že po vaší smrti po vás neštěkne ani pes

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chizuru*
Datum: 11.07.14 17:55

Plně souhlasím, lépe bych to ani neřekla.
Přichází mi na jazyk písnička "Rage Against The Machine - Killing in the Name".
Každopádně si myslím, že se tam zabíjí zbytečně. Kdyby raději s těmi konflikty přestali.. Nemusela by tak umírat spousta lidí.
Když je někdo po smrti tak už je stejně jedno co s tělem udělají ostatní... Já bych se klidně spokojila i s tím, kdyby mne pohodili někam do lesa.. Nějaká úcta k mrtvým mi už po smrti stejně k ničemu nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 10.07.14 22:35
Osobně to vnímám jako ceremoniál ke smrti padlých vojáků. A vůbec mi to nevadí!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.14 22:40

Já si myslím, že tam jeli dobrovolně a museli si být vědomi toho, co se může stát. Myslí si snad někdo, že by tyhle ceremonie byly např. při závalu horníků.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 10.07.14 22:54
avatar

@bmbx *palec* - i já to tak vnímám !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karel3
Datum: 10.07.14 23:49

Ptal jsem se na důvod-čistě jen teoreticky, proč tam byly ty stíhačky. Nic okolo neřeším, jen mě zajímá čistý důvod.

Datum: 10.07.14 23:50
avatar

Čistý důvod? Čestná stráž.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 10.07.14 23:57
avatar

Ano, jako pocta lidem, kteří ve službě riskovali své zdraví a svůj život. Před těmito lidmi i já smekám, osobně bych do podobné služby (armády) nešel, za žádné peníze, ani "za zlatý tele"...
A podobným lidem závidím jejich odhodlání, já jsem na to srab. Ale nezávidím jim jejich peníze za jejich práci, a už vůbec jim nezávidím "armádní pohřeb" v případě, že v té službě položí život...

doplněno 11.07.14 00:02:

Jen doplním, podobně vnímám třeba hasiče, záchranáře, nebo policajty z URNA, akorát tyto profese dělají většinou v ránci ČR, a tomu odpovídá i trošku menší riziko a zároveň trošku menší finanční ohodnocení...
Ale na tom, že nezávidím, trvám. Radši budu blbej zedník s minimálními riziky, moje volba...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 00:05
avatar
Řeknu to asi hrubě, ale pravdivě. Měli tam hovno co dělat. Když sem vtrhli Rusaci, tak jsme měli plné huby okupantů a co teď děláme my?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 11.07.14 00:36
avatar

@ringo - myslím, že dnes je jiná doba...

Navíc, mluvte za sebe, KDO konkrétně měl plné huby okupantů? Já skoro ano, měl jsem jich plné zuby...

doplněno 11.07.14 00:38:

@ringo BTW začínáte mne dost iritovat, hezký den...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym0
Datum: 11.07.14 10:07

Osobne znam dva kluky, kteri byli na misich v Afganistanu. Oba tam jeli ze dvou duvodu: zahrat si trochu na vojaky a vydelat slusne penize. Oba tam jeli dobrovolne a rozhodne tam nejeli s pocitem nejake sluzby nekomu, natoz jako sluzby cechum. Jezdi tam jako tamni podpora, ne bojovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 10:48
avatar

Rusáci tu taky nebojovali, jen podporovali režim.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 06:11

Doprovod bombardéry (humanitárními) by nebyl tak efektní a bylo by to nebezpečnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 11.07.14 06:54
avatar

Dobrý den, lidstvo si od nepaměti vytváří své rituály a smuteční ceremoniál je jedním z nich.

Myslím, že je to důležité, potřebné a slušné. Má to mít úroveň i důstojnost - a ta u toho byla zachována. Ty stíhačky (jak je již uvedeno) byly součástí rituálu a je to forma čestné stráže a vyjádření úcty i pocta padlým hrdinům. Je fakt, že jim už je to jedno, ale má to význam pro ostatní.

A jenom ještě snad správný názor, že ty stíhačky se připojují k vládnímu speciálu až nad naším vzdušným prostorem a neletí jako bojový doprovod po celou dobu letu ze vzdálené země. To píši hlavně pro ty, kteří nyní spekulují, kolik to vše stálo daňového poplatníka. Docela se divím, že se nad tím ještě nikdo nepozastavil, protože je to otázka poměrně typická. Ovšem, v tomto případě by byla zcela nevhodná. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 10:50

Daňového poplatníka to moc nestojí, odlétat hodiny se musí tak jako tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 10:58
avatar

Čestný doprovod už tu zmíněn byl.

A ačkoli byla mise v zahraničí jejich volba, ke které zpravidla vede lákavé finanční ohodnocení, jako vojáci zabití v akci mají na toto právo a nárok. Srovnávání s horníky? Proč? To jim tu příšernou smrt roztrháním a let v truhlách za doprovodu stíhaček tak závidíte?

To už není ani hloupé, jen smutné.

doplněno 12.07.14 18:36:

Nikde nepíšu, že tam šli z rozkazu jiného. Ale pak můžeme dorvnávat všechny, co umřeli na silnicích, co umírají na nemoc atd. K čemu? To jim ten pohřeb fakt tak závidíte, nebo co? No tak běžely sirény, no tak se držela minuta ticha na dnešních závodech, no tak letěly se speciálem stíhačky. Já se kvůli tomu rozhodně nepo..ru:),

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 17:11
avatar

Ne, to se opravdu srovnávat nedá. Myslíte, že je okamžitá smrt vojáka roztrháním horší, než pomalé umírání horníka zavaleného 5 km pod zemí? To asi ne. Šli dobrovolně do války, tam se umírá dost často a s tím museli počítat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 11.07.14 11:07
avatar

Stihacky necham stihackami.

Ale kdo mi vysvetli sireny a zvony? A proc nejsou sireny kdyz zemre ve sluzbe policista?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.07.14 13:22

Napřed si položme otázku, co tam chrání, v čí prospěch? Šíření demokracie USA po celém světě? Poslat je tam nerozhodl lid, ale politici. A platí je kdo? Kolik stojí provoz stíhačky? Oni vědí, do čeho jdou, za adrenalinem, za prachama, a ne jednou. Policista, voják přísahal, ne? Nemají tam i s nasazením vlastního života? Voják: Pro obranu vlasti jsem připraven nasadit i svůj život. Kolik z nás je ochotno padnout za vlast, za to co je tady? Ostatně i američané se vyhýbali Vietnamu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.07.14 15:32

buss:

žádné pokládání otázek nemá cenu, je to jasné a jednoduché - byli to naši vojáci, kteří položili život během plnění svých povinností, zaslouží si úctu se vším co k tomu patří !

Proboha lidi o co vám jde? to jste vy čecháčkové opravdu tak závistiví? To jste schopni vyčíst a závidět ceremonie mrtvým? To jste schopni zde polemizovat o tom, že tam šli za prachy a dobrovolně tak o co jde?

Je mi z vás špatně ! *bzum*

doplněno 11.07.14 19:15:

tesyk:

sronvnávat monstrózní ceremonie paplášů s ceremoniemi zemřelých při plnění povinností je zcestné a že to vnímáš jinak je tvoje věc, pokud je to pro tebe komedie tak ten názor ti nikdo nebere, ale vzhledem k okolnostem, bych si já takový názor nechal pro sebe a neprezentoval jej dál, alespoň takovou, minimální úctu bych měl. A pokud by se to týkalo někoho tvého blízkého, mluvil bys jinak a nemysli si že ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 22:28

Když už si, pane kolego, berete do huby moje blízké, tak ti bojovali a umírali na barikádách za Pražského povstání. Oni nešli vydělávat peníze na válce do ciziny a jejich ideály se zcela odlišovaly od těch co válčí dnes.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.07.14 23:25

tesyk:

takže opět zmiňuješ peníze?

tvoje blízké si neberu do huby, jen se ptám jak by ses díval, kdyby to byl někdo z tvých blízkých, kdo by byl doprovázen stíhačkami při pohřbu, bylo by to stále divadlo?

Můj otec bojoval za 2.světové na frontě a o těch ideálech si dovolím něco vědět

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 19:59
avatar

Odpověď čestná stráž, to abych dostála pravidlům. Bohužel částečně musím souhlasit s názorem, že v cizím státě neměli co bojovat. Je zajímavé, že Rusové nás nechránili ale okupovali a Amíci co se s NATO roztahují všude jsou ti správní a "vůbec" to nedělají pro svůj prospěch. Mimochodem znám dost chlapů co na mise jezdí., proč?, prdlajs přesvědčení, nějaká pomoc válčícímu národu vše pouze pro peníze, dokonce i některá manželka řekne, že i kdyby se stalo, že se muž nevrátí bude do smrti zabezpečená. Je mi těch zbytečně ukončených životů líto ale měli na výběr a toto byla jejich volba. Pokud by zemřeli při plnění povinností ve své vlasti (vojáci, hasiči, policisti a každý co nasadí svůj život) byl by můj názor zcela jiný. Nicméně vyslali je tam ti co jsme je navolili a úctu si jistě zaslouží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 11.07.14 20:10
avatar

Liduš, Vaši odpověď hodnotím pomyslným bodem, dále už nic psát nemusím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 16:58
avatar

Souhlas. Znám jednoho vojáka z jiné mise. Ptal jsem se ho, jestli mu nevadilo to hrozný riziko. Zasmál se a řekl, že pravděpodobnost smrti na zahraniční misi je stejná, jako při ježdění na motorce. A na misi dostane za to riziko milion měsíčně. S tím milionem asi kecá, ale je pravda, že po návratu si koupil nové Ferrari, 2x Hummer, samozřejmě barák atd. Nezávidím, sám bych tam nešel, ale jejich motivace je prostě jasná - žádné ideály, jen peníze. A velké peníze = velké riziko, s tím tam jdou. Buď hodně získají nebo hodně ztratí. Tak proč takové okázalé ceremonie, když jsou to defakto jen žoldáci dělající křoví Američanům, kteří tam převzali vládu kvůli nerostným surovinám jako v Kosovu, Iráku, Libyi? A kteří teď bojují proti stejným lidem, které mnoho desetiletí cvičili a vyzbrojovali - Taliban - viz. Rambo III :)

Starší vtip - ptali se amerického prezidenta po útoku na Irák, proč si myslel, že mají Iráčané chemické zbraně (nakonec se nepotvrdilo). Odpověď: Schovali jsme si stvrzenky :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 20:34
avatar

Zbytečná ceremonie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 14:46

Jest třeba límec hnědý hrdě nésti ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.