2 paragrafy na dítě za sebou

Od: Datum: 11.06.14 12:40 odpovědí: 5 změna: 11.06.14 15:06
Mám dítě, které má neštovice. Paragraf mám ale jen na 9 dnů a nemoc bude trvat cca. 14 dnů. Lze si vzít ihned po ukončení prvního paragrafu druhý?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.14 14:17
avatar

nevím jak dnes,děti mají 20 a 24! ale když bylo třeba,muselo se alespoň na jeden den přerušit! a pak opět!

Datum: 11.06.14 14:26

Musíte na jeden den přerušit.

Datum: 11.06.14 14:48
avatar

Ošetřovné lze na jednu nemoc přiznat pouze jednou. Na jednu nemoc nelze čerpat dvě podpůrčí doby, a to ani v případě, že by se rodiče v průběhu nemoci v ošetřování vystřídali.

Ošetřovné Vám sice bude náležet za dobu prvních devíti kalendářních dnů, ale omluvené volno Vám zaměstnavatel musí poskytnout na celou dobu nemoci.

Po uplynutí podpůrčí doby půjde o volno neplacené.

------- Další možnost je se dohodnout se zaměstnavatelem o práci z domova nebo o napracování, případně požádat o dovolenou na zbývající dny.

Těmto žádostem ale zaměstnavatel nemusí vyhovět.

doplněno 11.06.14 14:49:

Pro úplnost: Dokud první nemoc neskončí, nemůže lékař vystavit potvrzení o potřebě ošetřování na další nemoc.

Od: frenkie
Datum: 11.06.14 15:02
Děkuji moc za odpovědi.
Ještě se chci zeptat, jestli může jít na paragraf s dítětem babička, která ale nebydlí ve spol. domácnosti (bydlí ve vedlejším východě).
Datum: 11.06.14 15:06
avatar

Nemůže. Muselo by jít o společnou domácnost. Navíc by tu byl stejný problém, nebylo by možné přiznat další ošetřovné. Na jednu nemoc lze ošetřovné pobírat pouze po dobu 9 (samoživitelky 16) kalendářních dnů.

I babička by situaci musela řešit dovolenou, neplaceným volnem, napracováním apod.

doplněno 11.06.14 15:14:

------- Viz: Ošetřovné (zákon č.187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, §§ 39-41)

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.