Jak začít prodávat/podnikat?

Od: Datum: 10.07.14 21:01 odpovědí: 7 změna: 11.07.14 23:37

Zdravím,

mám dotaz - spousta lidí mi řeklo, že peču dokonalé sušenky a že bych je měla prodávat.
Napadlo mě, proč to neudělat...ale jak? Kdybych chtěla vlastní eshop s nabídkou nebo je nabízet přes jiné obchody (ať už internetové nebo kamenné), potřebuju určitě živnosťák a další, abych splnila podmínku pro výrobu v potravinářství.
Nebo to lze i jinak?

Díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: eee
Datum: 10.07.14 21:24

Skončíte s podnikáním dřív, než začnete. Takhle si může přividělat leda tak na svátky, když se peče.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.14 22:23

Udělejte si živnolist a vyražte někam na trh.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 12:59

tak mladá a už tak odvážná jo já vám fandím já bych tu odvahu rozjet podnikání neměl nechci dostat rodinu do případných problémů tak držím palce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 11.07.14 17:11

Zdravín, vlastně jste si odpověděla sama

potřebuju určitě živnosťák a další, abych splnila podmínku pro výrobu v potravinářství.

Chtělo by to ofic provozovnu, domácí kuchyň vám hygienou neprojde. Zde žádná jiná rada není, jinak to oficiálně nelze. Ale jistě máte hodně známých, spolupracovníků a ti mají své známé atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 19:41
avatar

"Napadlo mě, proč to neudělat..."

Jak to udělat nevím. Potřebovala bys provozovnu, tedy pekárnu se všemi náležitostmi. Ale umět dokonale péct dokonalé sušenky nestačí. Spousta lidí ti řekne, že jsou dokonalé, ale patřičný peníz by se za ně už zdráhali vydat. Pro začátek bych doporučil tužku a papír. Sepsat si, co by stála výroba, za kolik by se daly prodávat a taky kolik lidí by si je asi koupilo, když by k jejich ceně museli připočítat poštovné. A na druhou stranu si napsat, kolik by stál pronájem a zařízení pekárny. Možná zjistíš, že v objemu, který jsi schopna vyrobit a prodat, se to prostě dělat nedá. Ale tím tě určitě nechci odradit. Chci jen říct, že k tomu potřebuješ nejen nadšení, ale i kupecké počty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.07.14 21:01

A kolik z té spousty lidí si je už koupilo, stálo by to za to? Buď živnosťák, nebo se nechat zaměstnat na nějakou dobu, dodávat a kdyby to šlo tak na sebe. Obejít případné odběratele. Spočítat si, kolik by toho bylo třeba prodat na úhradu nákladů - pojištění, daň, energie atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 23:37
avatar

To se prostě nemůže vyplatit. Konečná cena produktu se dá snížit na únosnou mez pouze vysokým počtem vyrobených kusů, to věděl už Baťa. Ručně vyráběné sušenky by "na kšeft" v malých sériích šly vyrábět někde jinde na světě, kde není takové daňové a technologické zatížení. Jinak řečeno, když koupíte vše co budete potřebovat aby byla produkce podle všech norem, bude stát jedna sušenka 100 Kč aby se ty investice v rozumné době vrátily a ještě jste se uživila.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.