Pořad unavenej, jak se toho zbavit?

Od: Datum: 28.05.14 15:59 odpovědí: 6 změna: 28.05.14 22:59

Chodim na střední školu do 2. ročníku, pokaždé, když přijdu ze školy domu tak spim celej den i celou noc , takhle to mam skoro každej den. Ven moc nechodim spíše jsem jen na počítači. Poraďte mi jak se zbavit ty unavy? nemužu mit spací syndrom nebo jak se tomu říká?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.14 16:11
avatar

Zdar, je to zřejmě z toho počítače, vidím to na bráchovi, kterej je podobně postiženej;). Celý dny u komplu, zadek nezvedne, žádné pohybové koníčky. A jak tam pořád jen sedí, tak je unavený i z toho sezení, tím víc, když hraje do noci. Pak spí po škole, odpoledne hraje, v noci zase spí a takhle to je pořád dokola.

Když vyběhneš ven, nastartuješ v těle aktivní režim, který je utlumení vysedáváním u toho nesmyslu.

doplněno 28.05.14 16:59:

Nomohakon - jinak všichni pochopili:).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.14 16:28
avatar

Jen jedna poznámka, neříká se tomu nesmysl, ale počítač.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 28.05.14 16:34
avatar

Dcera ,když chodila také na stř.školu,tak to měla obdobné.Pak přišla na to, že málo pije,skoro celý den velmi málo.Pak se na pití zaměřila a bylo to mnohrem lepší.A pohyb na čerstvém vzduchu,to nesmí chybět!Kolo,běhání ,procházky se psem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 28.05.14 17:31

Tělo normálně odpočívá a nabírá síly, které nějak ztratilo. Možná má málo kyslíku nebo vody, jak píše ivik, chce to se každý den chvilku projít, třeba několikrát jít pěšky aspoň kilometr. Pít ne málo a ne moc, třeba čistou vodu, občas si odpočinout a pak se vrhnout do práce.

Někdy je nedostatek kyslíku daný vydýchaným vzduchem ve škole, zvlášť pokud jsou ve třídě dobře těsnící (plastová) okna a málo se větrá - to udusí i odolné jedince a usínají i při vyučování. Nebo poku se ve škole nevětrá, protože okna vedou na rušnou silnici a když se větrá, tak se všichni načuchají smradu a prachu z aut. O přestávce nesedět na zadku, ale zvednout se, projít, protáhnout, napít, něco si zakousnout. O víkendu jít někam do přírody, unavit se chůzí nebo jízdou na kole, případně lehkým sportem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.14 17:57
avatar
Můžeš si pro jistotu nechat udělat krevní testy na hladinu železa. Dlouhodobá únava je typickým projevem jeho nedostatku.
Spíš bych si ale tipnul že jsi unavený z toho domácího válení. Vytáhni kolo dej sí denně pro začátek aspoň 10km ( to v pohodě ujede i stará babka ) a po týdnu uvidíš jestli dojde k nějaké změně.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.14 22:59
avatar

Souhlasím. Při únavě je nedostatek železa typickou příčinou. Když chybí železo, krev je nekvalitní, nedokáže donést dostatek kyslíku a živin do tkání. Buňky potom trpí podvýživou a fungují v "nouzovém" režimu. Je to sice málo pravděpodobné, ale podobně se projevují i jiné problémy - třeba záněty, borelióza. Každopádně to chce pohyb a necpat se jen kravinami jako jsou sladkosti a slazené pití. Odbourání těchto "jedů" organizmus hodně unaví nehledě na to, že způsobují zablokování trávení a tím pádem defakto hladovění - nedostatek živin.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.