Ztráta zaměstnání ve středním věku

Od: Datum: 10.06.14 07:26 odpovědí: 12 změna: 11.06.14 20:35

Dobrý den, prosím Vás o radu. Moje nejlepší kamarádka přišla nečekaně o práci. Ne že by něco provedla, jen prostě snižovali stavy. Byl to pro ni obrovský šok svoji práci měla velmi ráda, ale ted neví kdo ji zaměstná protože už není nejmladší v lednu bylo kamarádce 55 let. Už je doma půl roku a nová práce nikde. První tři měsíce poctivě sháněla práci, pořád chodila na pohovory, ptala se všech známých, neustále volala na slepo do některých firem, zda tam někoho nepotřebují. Dělala proto maximum. Už je z toho vyčerpaná dochází jí energie a vše vzdává a neustále pláče a nařiká, že už je stará že už jí nikdo v takovém věku nezaměstná. Tak ráda bych jí pomohla, ale nevím jak. Děkuji předem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mon*
Datum: 10.06.14 07:38
A s čím chcete pomoct? Musí to sprostě pořád zkoušet, někdo hledá práci i déle než půl roku...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 10.06.14 07:40
*prostě *
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.14 08:08

Dobrý den.

Skoro jako můj případ.Hledání práce je nejlepší na internetu a to stránky MPSV. http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/vmjedno

Není sama která nemůže najít práci.Pak zbývá věřejně prospěšné práce.Je to nejvíce na jeden rok a deset tisíc čistého.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.14 08:29
avatar

Jestli je to Vaše nejlepší kamarádka, sežeňte jí místo ve Vašem zaměstnání.Bude mít práci a navíc budete dělat spolu, což je prima situace, když se máte rády. A pokud u Vás volná místa nejsou? Hlídejte, číhejte a jakmile se něco uvolní, už kamarádku informujte.

Navíc hledejte práci pro ni, jako byste hledala pro sebe. Zapojte své známé a příbuzné, zkoušejte pracovní portály na netu. Dvoje oči vidí víc, než jedny, tak je možné, že jí třeba něco uteče a vy to zachytíte.

Když jsem přišla o práci ve svých 46 letech, práce nikde. Byla jsem dlouho na ÚP, udělala jsem si i rekvalifikaci a pořád nic. Nakonec jsem nastoupila k pásu do japonské firmy. S tím, že budu hledat dál. Nebyly tam dobré podmínky, ale platili a vydržela jsem tam 5 let. On někdy opravdu musí člověk slevit ze svých požadavků a vzít to, co právě je. Složenky nečekají a žaludek chce také něco do sebe.

Tak ať se Vám podaří, třeba kamarádku něčím mile překvapíte. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: betunka
Datum: 10.06.14 11:40

U nás volná místa bohužel nejsou. Manžel se ptal v práci zda nepotřebuji někoho na výpomoc třeba na úklid, protože i tam pracují ženy ale jeho zaměstnavatel mu sdělil, že zatím mají plno že kdyby se něco uvolnilo tak mu dá vědět. Ale co dál, na ÚP čeká na jedno pracovní místo co se ptala dvacet lidi a to ještě si vybírají mladší uchazeče o ty starší ročníky moc zájem není.

Datum: 10.06.14 08:52

poraďte kamarádce ať se zajímá a vyplní přihlášku na nějakou smyslupnou rekvalifikaci. Mě napadá rekvalifikace pracovník vsociálních službách - o pečovatelky je celkem zájem (péče o seniory, hygieny, výpomoc...).

Možností rekvalifikací je více, ale ať si kamarádka nevolí úplně zbytečný kurz, ze kterého nezíská práci...

Po celou dobu rekvalifikace má kamarádka nárok na podporu při rekvalifikaci 60% průměrného výdělku

doplněno 10.06.14 14:12:

diesel -- Dnes se za počátek stáří označuje věk 65 let. Roky mezi 40 až 59 lety za střední věk, 60 až 74 let jako období stárnutí. Stáří je věk mezi 75 - 89 lety, 90 let a více se považuje za dlouhověkost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.14 13:56
avatar

Hm 55 bych již nenazýval středním věkem,ale to je šumák!

Manželka je o nějaký pátek mladší (46) a už přes 3 roky je doma.Práci nemá i přes to,že zaměstnavatel neplatí zdravotní (ČID). Já osobně přes příslib práce po "vyhazovu" (odmítl jsem pracovat ,kde nebyla možnost bezpečné práce,výška 6m na šikmé střeše bez lešení stavět komím-naštěstí to šlo dohodou,že se nemusím se zaměstnavatelem handrkovat o cokoliv) jsem také (52) na ÚP.

doplněno 10.06.14 16:31:

To Jancak-tak jsem zase o něco chytřejší!

To Tazetelka-osobně jsem rozeslel všude kde se dalo životopisy neboť ve většině případů zastihnout budoucí možné zaměstnavatele je v mém oboru problematické,mnohdy na začátku prac doby nejsou ve svých kancelářích, spíše na pracovištích o ketrých jeden dopředu neví,takže v průběhu dne vystihnout čas k jejich zastižení je velmi obtížné,proto e.-mail,tlf a pkd je dohovor tak osobní setkaní až jako poslední varianta!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.14 18:39
avatar

55 let, to je bez šance, pokud nemá vlivné známé. Česká pošta ta stále hledá doručovatelky, hodně práce, málo peněz a mizerné až s šikanou hraničící zacházení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.14 01:35
avatar

Jak je na tom kamarádka s angličtinou a s prací na počítači? Zkuste ji nasměrovat, aby si zvýšila vědomosti (existují i bezplatné internetové kurzy, jež si může dovolit i jako nezaměstnaná). Zvýší se jí sebevědomí, což se nakonec promítne i do hledání nové práce.

A pokud by práci přesto nenašla, "nedosáhla" by pomalu na předčasný důchod? Byl by sice trvale nižší, ale podle mne pořád lepší než zůstat na ÚP bez podpory, jenom na dávkách ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: betunka
Datum: 11.06.14 11:55

Dobrý den, před rokem jsem si udělala kurz na PC tak jsem nabídla i kamarádce aby si ten kurz udělala také že se jí to do budoucna hodí, tak at toho využije. Kurz jsme obě úspěšně zvládli měli jsme z toho obě velkou radost že bude větší šance na práci. Zůstat na ŮP bez podpory, to není žádný řešení,ale člověk musí spoléhat hlavně sám na sebe a hlavně to nevzdávat. Jinak jsem také doporučila kamarádce si udělat ještě jazykový kurz angličtiny ale ona se toho bojí že to nezvládne.

Datum: 11.06.14 16:21
avatar

U internetového kurzu podle mne nehrozí, že by jej kamarádka nezvládla. Tempo výuky si na rozdíl od docházkových kurzů určuje sama, klidně může v každé lekci zůstat tak dlouho, jak bude potřebovat. Jen bych snad doporučila si pro registraci/e radši založit nový e-mail, který nebude používat na nic jiného než na registrace (aby jí do stálého ev. nechodil spam).

Po určité době (ta je individuální) hledání zaměstnání začne člověk ztrácet sebevědomí i motivaci. Cokoliv, co pomůže sebevědomí zvýšit, by myslím mohlo pomoci i Vaší kamarádce.

-------

HelpForEnglish Tato stránka sice nenabízí kurz, ale nabízí přehledy a vysvětlení gramatiky a spoustu zajímavého k angličtině.

Jestli je pokročilá, může diskutovat v zahraničních fórech, v chatu, sledovat v angličtině TV, poslouchat anglická rádia, ...

doplněno 11.06.14 16:49:

------ Zde najdete i kurzy angličtiny zdarma

Ohodnoceno: 0x
 
Od: betunka
Datum: 11.06.14 20:35

Děkuji Vám všem za Váš čas, který jste mi věnovali, i za Vaše rady.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.