Dostanu se do Itálie na stary obč. průkaz?

Od: Datum: 26.05.14 14:48 odpovědí: 13 změna: 27.05.14 21:10
Dobrý den, nevíte zda se dostanu do itálie pouze na starší občanský průkaz? Někde jsem četla ,ze se na ni dostanu , ale musí mít platnost ještě alespoň 6 měsíců. A mě bude platit už jen 5 měsíců. Děkuji za rady (Pas si pořizovat nechci.)
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.14 15:46

Pokud jsem se dobře díval na mzv.cz, postačí, když je OP platný.

Datum: 26.05.14 15:55

Přinejhorším si můžete pořídit nový OP, když nechcete pas...

Datum: 26.05.14 16:35
Za ten nový op se taky ,ale určitě bude něco platit ,když mi teď platí ještě půl roku, že? Kde zjistím nějakou cenu? Nebude to ještě dražší než pas?
Datum: 26.05.14 16:15

A OP který je ještě 5 měsíců platný je již teda vlastně neplatný?

doplněno 26.05.14 18:02:

Je platný? JE,tak pokud si myslíte opak udělejte ihned výměnu OP jen za foto-ušetřite ,nebo vzneste dotaz přímo na italské ambasádě,zastoupení či jak se to volá nebo jak radil Jethro na mzv.cz!

doplněno 26.05.14 22:02:

Tak a je to! Lidus *palec*

Jo není problém nyní jsem si vzpomněl,na dobu kldy jsem občas vezl sousedu do "A" k příteli.Jednou jela s dcerou,bez pasu jen na OP a na hranicích ještě kontroly (aby se neřeklo!) zastavil jsem u soudruhů na rakouské straně a oni dostalo doklady,koukl,na ně dal z5 a kam jedu nic víc a nic míň dnes když tam jedu,tak se jen přes přechod Grameten-N.Bystřice má zpomalit na 30 jinak nic.

Datum: 26.05.14 16:39
Datum: 26.05.14 16:48

může to být problém a nemusí. záleží na koho narazíte! Nechcete pas, váš problém..:)

Datum: 26.05.14 17:03
Nejde vlastně o to ze bych ho nechtěla, ale je to pro mě dost peněz za něho.kdybych ho více využila tak bych si ho pořídila. Kdoví kdy se zase někam dostanu..
Datum: 26.05.14 20:48
Ja nevim co řešíte. Do Itálie pravděpodobně přes Afriku nepojedete, takže pas nepotrebujete. Itálie stejně jako Rakousko či Německo je v EU a přes tyto státy taky pas nepotrebujete. Nikdo vás nikde stavět nebude, poněvadž hranice jsou volně prujezdne.
Datum: 26.05.14 20:59
Pro někoho je možná muj dotaz hloupý ,ale já se raději ptám jelikož jsem nikdy v zahraničí nebyla ... tak mě to zajímalo abych se vyhnula případným problémům s občankou
Datum: 26.05.14 22:21
Do Rakouska a na Slovensko jezdím několikrát týdně, na kole, a problémy s občankou nemám, jelikož ji vždy nechám doma. Ale uz me několikrát stavěli, vždy chteli jen dychnout
Datum: 27.05.14 21:10

To máte štěstí. Tady u nás na severu vyloženě občas hlídkují, zvl. u přechodu v Jizerkách za osadou Jizerka, myslím, že se tomu tam říká pramen Jizery nebo se tamtudy k tomu prameni jde. Je tam most, babi se tam s výpravou šla jen tak projít, sotva opustila most (dobrá, trochu přeháním, ale dál než pár desítek metrů za hranicemi nebyla), tak na ně vylítli a táhli je na stanici, poněvadž si nechali všichni občanku na chatě.

Datum: 26.05.14 21:37

ITÁLIE:

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu. K překročení hranice s členským státem Evropské unie lze jako doklad použít i platný občanský průkaz.

Občanský průkaz je cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Nedoporučujeme tedy, aby občan ČR mladší 15 let, který cestuje společně s rodičem a je zapsán v jeho občanském průkaze, cestoval bez vlastního cestovního dokladu.
Při cestách motorovými vozidly je nutné mít platný řidičský průkaz, technický průkaz vozidla a doklad o zákonném pojištění odpovědnosti škod z provozu vozidla (povinné ručení - zelená karta).

Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území ČR.

Zdroj: http://www.mzv.cz/jnp/cz/cest…me/cestujeme_po_eu/index.html

Datum: 26.05.14 22:51

Stačí jakýkoliv občanský průkaz platný od května 1993.Moje dcera vycestovala do Itálie na OP před 14ti dny a bez problémů. Problém by mohl jedině nastat v případě nouzového přistání ve státě mimo EU. Ale to vás nechci strašit, jen upozornit.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.