Bezohlednost lidí

Od: Datum: 25.05.14 11:53 odpovědí: 17 změna: 27.05.14 11:17
avatar

Dneska ráno asi kolem 8 hodiny jsme přijali výjezd "Chlapeček (3 roky), pád, poranění hlavy, nekomunikuje, vážné zranění" takže jeden s těch výjezdů kdy je opravdu každá minuta až příliš drahá. Vyjeli jsme a hned na první křižovatce nám nedal autobus MHD přednost, na rovné silnici se před námi začal otáčet chlap v autě. Celou cestu jsme samozřejmě měli majáky zapnuté. No a když jsme byli už skoro na místě tak 3 ulice od místa - zaparkovaná v jednosměrce a na zákazu zelená octavie - při objíždění jsem urazil zrcátko - Jeli jsme s Mercedesem Sprinterem . No a asi 10 domů před místem doslova uprostřed silnice zaparkované auto. Takže jsme museli zastavit tam a na místo dojít pěšky ... Pán se zelenou octavií už nás samozřejmě přijel seřvat "že jestli neumíme řídit nemáme nikam jezdit" .. No až k vám pozdě přijede záchranka - dřív než na nás začnete nadávat - ukliďte si před vlastním prahem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.14 12:01
avatar

To jsou situace na mrtvici. Máte můj hluboký obdiv *pusa*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 12:26

daniell. I ode mě hluboký obdiv a díky za Vaši práci. Dost jezdím autem a řekla bych, že těch "záchranek" jezdí snad čím dál tím víc. Smekám před řidiči těchto aut, protože to, co musí zvládat na silnici je někdy na hraně. Nikoliv jejich vinou, ale ostatních řidičů. Sakra. vždyť když nějaký takový magor Vám znesnadňuje Vaši práci, tak nemůže vědět, jestli Vás nebude za chvilku potřebovat. A když se čeká na Váš příjezd, tak každá vteřina se zdá věčností...

Přiznám se, že od policajtů beru jako buzeraci to, když mi prohlížejí, zda nemám prošlou lékárničku. Měli by se zaměřit na to, jak se třeba řidiči chovají při průjezdu "rychlé". A tady bych byla pro, aby postihy byly více než citelné.

Takže ještě jednou díky a co nejméně podobných magorů na silnicích...Sebodka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 25.05.14 12:38
avatar

Chápu to, ale bezohlednych lidi bude vice a více. Tedy podle mě.

V dnešní uspechane době je cim dál min lidske solidarity a přibývá bezohlednosti a lhostejnosti.

Kdy se na vás někdo cizí jen tak usmál. A pritom i tohle gesto, ktere nestojí ani korunu, tak poteší.

A nejhorší na tom je, ze ten pitoma s urazenym zrcátkem bude nejvíc prskat, pokud byste nepřijeli včas treba právě k jeho blízkému člověku.

Ale boží mlýny snad ještě melou...

Jinak pevne nervy a co nejméně výjezdů ,hlavně k malym dětem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 13:29
avatar

To je důvod, proč si celý život odmítám udělat řidičák. Kdybych narazil na nějakého podobného blba na silnici ( a že se jich tam najde ), nestálo by mi to za ty problémy. Když někdo neuhne sanitce, je to vrchol tuposti a bezohlednosti a zasloužil by pořádný výprask. Klobouk dolů před všemi, co mají s těmito mentálně méně disponovanými...prostě hovady blbými trpělivost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 25.05.14 13:37
avatar

Ty jses soukromy eletrikar a jeste jezdis se zachrankou?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 13:43
avatar

nemůžeme celý život dělat to stejné Axusi .. byl jsem u hasičů a byla mi nabídnuta práce záchranáře/ řidiče . To jsem chtěl od malička - neváhal jsem. Kdo nehraje- nevyhraje.

Od: aa
Datum: 25.05.14 14:39

to se nevylučuje. Na naší záchrance jsou řidiči, co se původně vyučili třeba na elektrikáře či zedníka. Po dalších studiích jsou už plno let řidiči.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 25.05.14 14:58
avatar

To mi připomnělo situaci,které jsem byla,bohužel ,svědkem loni na našem městském koupališti.Bylo vedro a nějací mladí kluci si tam dali pár piv a pak skákali do vody,jeden z nich skočil blbě a nevynořil se z vody.Jeden kluk ho tedy vytáhl a všichni viděli,že je malér.Zavolali záchranklu a pak i helikoptéru z krajské nemocnice,šlo o těžký úraz páteře.Koupaliště bylo plné lidí a najednou,jak se objevila helikoptéra,všichni místní debilové vzali mobily a fotili si helikoptéru,strašná sranda!Ale že pilot musel držet stroj skoro 5 drahocenných minut nad místem,kde chtěl,ale nemohl přistát,to bylo všem tak nějak jedno.Bylo mně z lidí úplně blbě a bezmoc mnou lomcovala,jaký jsme hloupí a bezohlední k neštěstí druhých.Bohužel,ten chlapec asi za týden zemřel...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 21:15
avatar

Ještěže podobný situace nezažívám, protože bych pána s oktávkou propleskla zleva, zprava. Na podobný debilní a arogantní hovada jsem silně alergická.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 21:34
avatar

To, že občas zazmatkují řidiči osobních aut, s tím se musí tak trochu počítat, ale že zazmatkuje i řidič MHD, to bych moc nečekal. Jezdil jsem s kamiouemn, taďka jezdím s autobusem a musím uznat, že občas někdo skutečně zazmatkuje, nebo se chová bezohledně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.14 16:48
avatar
I ti autobusaci si někdy neberou servítky, ale jsou to jen výjimky, většina se chová profesionálně. Me jeden minulý týden vytlačil ze silnice, kdyz jsem jel na kole. Bylo to v kopci, asi se bál, ze se nerozjede, tak začal předjíždět.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 25.05.14 23:36

Jen maják? Siréna nic? Uvědomme si, že člověk je zvíře... Leonardo da Vinci : "Vpravdě je člověk králem zvířat, neboť je svou brutalitou předčí. ..."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.14 20:21
avatar

samozřejmě i sirená .. říkáme maják ale mám tim na mysli i akustický signál.

 

Datum: 26.05.14 22:29
avatar

JJ na tyto okamžiky lituji,že nemám kolejnici okolo celého auta! a to jsem jen "amatér" s oa!

doplněno 27.05.14 10:26:

to Pb a jak máte jistotu,že to byla DZS a ne rychlá? a pkd to byla DZS,jak víte že mu tak třeba babka nezačal kolabobovat tak pustil maják?

jentak pro zajímavost-toto si jednou dovolil hasiči když se vraceli ze zásahu a jak myslíte že řidič dopadl? Dostal pokod policie a ještě byl potrestán od vedoucího !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 27.05.14 11:05

Rychlá bývá žlutá a je to na ní napsané, ne? A pak, i kdyby mu tam nakrásně babka začala kolabovat, tak protože je tam řidič sám, není zapnutí majáku a rychlé dojetí do zdravotnického zařízení první pomocí, protože než tam dojede, může mu tam ta kolabující babka exnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 27.05.14 10:14

Ona ale není sanitka jako sanitka. Jen jestli za tuhle bezohlednost nemůžou tak trochu řidiči převozových sanitek, kteří jen "vezou babku na vyšetření" a nejezdí zachraňovat lidské životy, zato rádi zneužívají majáky. Zrovna dnes ráno - kolona, tak si taková sanitka pěkně houkala a lidi uhýbali jak blblí. Pak chápu, že když někdo potkává takové zneužívající řidiče často, prostě se na nějaké uhýbání vykašle a je mu jedno, jestli za ním jede záchranná služba nebo zdravotnický taxík.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: remediios
Datum: 27.05.14 11:17

Hlavně doufám, že to dobře dopadlo. Dneska jsou uražená zrcátka u drahého auta pro lidi větší tragedie než úraz člověka, protože to auto stálo "takový prachy", ale za člověka jsme nedali ani korunu, tak jakou má vlastně cenu, a je jich tolik a když to nejsem já tak proč by mě to zajímalo... Máte můj velký obdiv, jsem ráda, že jsou tady i lidé jako vy!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.