Nabídky na inzerát ze zahraničí

Od: Datum: 25.05.14 01:45 odpovědí: 6 změna: 25.05.14 10:25

Zdravím, po dlouhé době prodávám něco přes internet, konkrétně mobil. Zaskočil mě však počet nabídek, které mi přišly na mail. Jedná se především o nabídky psané velmi lámavou češtinou, nebo v angličtině. Inzerát jsem vystavil teprve včera na avizo.cz a sbazar. Takovýchto nabídek z různých adres mi přišlo už devět. Na první, kde se dotyčný ptal na funkčnost telefonu a doklady k uplatnění záruky jsem ještě odpověděl, na což mi vzápětí bylo odepsáno, že dotyčný má vážný zájem o koupi a že není problém peníze předem zaslat na účet. Na toto jsem již dále nereagoval. Vesměs ve všech nabídkách bylo psáno, že platí předem. Nepříjde mi to normální, na prodej moc nespěchám. Mám z toho všeho dost divný pocit.

Je tohle dnes normální? Očividně půjde o podvod, ale jak by to probíhalo dál? Na podobné maily už reagovat nebudu a určitě bych nikomu takovému nezaslal osobní údaje, jen jsem zvědavý jak to funguje... Díky za reakce

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.14 02:10
#nigerijský+podvod #zahraniční+kupec doplněno 25.05.14 02:12: --- Už se to tu řešilo mockrát, proto posílám odkazy na předchozí diskuze.
Od: ria®
Datum: 25.05.14 02:21

Doporučuji prodávat přes Aukro, Sbazar by snad měli raději zrušit... :)

Datum: 25.05.14 05:49

Zdravím.U prodeje na Aukru se platí také předem.Stalo se mi,že kupující měl obavy a zaplatil to při předání.Nakupuji výhradně přes internet a platím předem,pokuď si to prodejce přeje.Je to zcela normální.

Datum: 25.05.14 06:44

Jde o podvod.

Od: betaraybill*
Datum: 25.05.14 09:30

Prý aukro *smich* vždyť to je ráj podvodníků a zlodějů od provozovatelů stránky po hodně prodávajících. Platit za prodej provizi plus procenta z prodeje no fuj. Chci dát obrázek a další peníze.

Nejraději nakupuju přes sbazar a bazoš. Stejně tak prodej.

Datum: 25.05.14 10:25

Na sbazaru a bazoši je stejná nebo ještě horší pakáž.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.