Je prodej Birella nezletilým legální?

Od: Datum: 24.05.14 14:40 odpovědí: 8 změna: 24.05.14 22:27
Zdravím,
Prodávám v takovém malém kiosku mimo klasického piva i nealko a nevím, jestli můžu právě nealko dětem prodat, jestli to není protizákoné. Mohl byste mi prosím někdo poradit? Moc děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.14 15:09

Laicky bych řekl, že dětem se nesmí prodávat alkoholické nápoje.

Bylinkový čaj s bublinkami (Birell) snad dětem prodat smíte.

Od: lujs®
Datum: 24.05.14 15:16
avatar

Birell je podle mně nealkoholický pivo.

Datum: 24.05.14 15:17
avatar

Myslím, že už se to zde řešilo a názory byly dost nejednotné. Zkuste se zeptat na stránkách Policie Čr.

http://www.policie.cz/clanek/…at-na-nasledujici-adresy.aspx

Datum: 24.05.14 15:27

Birell má obsah alkoholu pod 0,49% alkoholu. Kefír 1 až 2%. Děti nesmějí do mlékárny? Prodávají tam nápoje s obsahem alkoholu až 4x vyšším!

Od: pepr®
Datum: 24.05.14 16:39
avatar

Je to protizákonné.

zákonč. 305/2009 který novelizuje 379/2005 Sb.

§ 2/k) : alkoholickým nápojem je lihovina, víno a pivo; alkoholickým nápojem se rozumí též nápoj, který není uveden ve větě první, pokud obsahuje více než 0,5 objemového procenta alkoholu

Birell má sice 0,49% alk. ale pořád je to pivo.

Datum: 24.05.14 19:54

Takže Birell nesmějí ani řidiči? A kefír nesmějí děti?

Datum: 24.05.14 17:22
avatar

To je zapeklitá otázka. Jmenuje se to ale nealkoholické pivo. A slovo nealkoholické snad zní jako že je nealkoholické . Tak se to má jmenovat třeba nízkoalkoholické pivo.

Od: buss®
Datum: 24.05.14 22:27

Řekl bych, že záleží na obsahu alkoholu, co je alkoholický nápoj. Nadýchá při kontrole že požil alkohol?

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.