Proc je posta tak draha?

Od: Datum: 23.05.14 18:06 odpovědí: 11 změna: 23.05.14 20:07

Zajima me vas nazor. Poslala jsem balicek v nem par ceci za 200kc vaha 1,2 kg a cena 420 kc po evrope 16€.

Proc je posta tak draha? V dnesni dobe mam i ja sama letenky casto za 15-20€ v akci :D. Myslim, ze by mela prijit cenova inovace :D co vy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.14 18:32

Protože dříve se chodilo pěšky,nebo na kole, dnes se všude jezdí auty. (můj názor ) Také můžete sledovat Váš balík na netu ,kde se zrovna nachází. Slyšela jsem,že se bude ještě zdražovat.

Od: ancapanca
Datum: 23.05.14 18:41

Ahoj,

balik na netu sledovat nepotrebujes. Osoba ktere se balik doruci ti posle email kdyz ji balik dojde :)

Jde o to, ze osoba, co ma 70 kg zaplati za let po evrope v akci 15-20€. Za obalku o 1kg se zaplati 16€. Obalka take leti letadlem :) Je to pekna zlodejna kdybych poslala 70 obalek postou zaplatim 30000 kc kdyz bych sama letela dam v akci 15-20€ za letenku (zalezi na akci) a pak za druhy kufr asi 30€. Vidis ten nepomer?

A navic, cekam 14 dni nez balik dojde a ja bych balik osobne dodala za par hodin :)

Datum: 23.05.14 18:49

No,já bych řekl asi takto,vše je čím dál tím dražší a na poště se muselo hodně lidí propusti aby si manažeři udrželi své vysoké platy ,ale protože je to málo,tak se neustále zdražuje ,přičemž něco padne i na náklady ale málokdy na kvalitu služeb.Ti zbývající již mají tolik práce,že ani nejsou schopni zazvonit na zvonek že máte DD nebo jinou zásilku,přičemž třeba PPL Vás informuje o zahájení přepravy a kdy zásilka dorazí!

Datum: 23.05.14 19:05

Česká pošta je největším zaměstnavatelem - přes 30000 zaměstnanců. Jen na jejich platy potřebuje měsíčně přes půl miliardy.

Od: ancapanca
Datum: 23.05.14 18:50

Urcite je to take tim, ze posta zde i ve svete nema levnejsi konkurenci...atd

Datum: 23.05.14 19:01

Spíš mi někdo vysvětlete, proč když na Ebay koupím něco z Číny za 1USD + doprava zdarma (balík třeba 200g).

Zkuste si ale něco takového poslat zpět do číny... cena bude kolem 500,- a více

Datum: 23.05.14 19:25

Milá Ančo, přála bych ti, aby ses jednou podívala do poštovního provozu. Víš, kolik lidí se toho balíku dotkne, než vůbec překročí hranice? Kolika jede auty?

Pokud mluvím o vnitrostátních zásilkách, tam je cena za balíček od 50 Kč do několika stovek. Záleží na tom, co člověk chce.

Mluvíš o letenkách za 15 - 20 EUR:.. Ano, ale musíš je objednat dopředu, nejdou stornovat, nesmíš mít s sebou zavazadlo (pouze příruční a o malých rozměrech)... prostě spousta omezení, která někomu nevadí, ten ať si je využívá, a někomu vadí, ten si zaplatí plnou cenu. A podobně je to s poštovními službami.

Tak, a teď se do mě všichni můžete pustit.

Datum: 23.05.14 19:46

Také mají pěkné výplaty. U nás ženské dřou jako otroci a mají 9000 Kč

Od: nowisek
Datum: 23.05.14 20:01
Pekne vyplaty? To jste se zblaznila, ne? Dorucovatele u posty take drou jak blazni, v jakemkoli pocasi a berou kolem 12 cisteho, bwz naroku na prescas a jeste zodpovednost za sverene dopisy, duchody a baliky ;)
Datum: 23.05.14 20:07

Na poště jsem pracovala a vím kolik berou. Tady jsem mluvila o dřině a ne o chození v dešti.

Od: buss®
Datum: 23.05.14 19:53

Mám nápad, založte si poštovní služby a dělejte to levněji.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.