Prémie - chyba

Od: Datum: 23.05.14 12:50 odpovědí: 2 změna: 23.05.14 20:40
Dobrý den,
Mám plat ve smlouvě 17+3 ... na to jsem doposud narazil nedávno.
Zjistil jsem, že mi firma od prosince 2012 dává 17+2 bez udání důvodů o jakýhkoliv srážkách.
Když jsem byl dnes na personálním oddělení tak mi řekli že v počítači mají 17+2.Že není možný abych ve smlouvě měl +3 ale já to tam mám.

Chyba je na jejich straně .. řekla že nikdo víc jak dva nedostava a aniž by se podívali kolik mám tak chodily +2 ...

Chci tu částku 17 000 zpět,kolik mi jsou povinni zpět vrátit.Je na to zákon?
Nic písemně za srážky z platů nemám.Jsem tu skoro 2 roky .. ředitel i šéfové mě chválí.Chyba je u nich v počítači.Jak postupovat.Děkuji?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.14 13:33

Vzhledem k tomu, že prémie nejsou nárokovou složkou mzdy/platu, nemáte bohužel nárok žádat jejich zpětné doplacení. Zaměstnavatel je povinen vyplatit Vám pouze to, na co Vám vzniká nárok ze smlouvy a ze zákona. Tedy základní mzdu/plat, přesčasové hodiny, příplatky za práci v noci, pracovní pohotovost, příplatky za dělené směny... Prémie může vyplatit dle svého uvážení. I kdyby Vám nedal prémie žádné, nic s tím neuděláte. (Pokud tedy nejste zaměstnancem,který má příplatek za vedení viz.Zákoník práce, ale to si nemyslím, protože takový zaměstnanec by jistě příplatek za vedení neoznačoval jako prémie.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.14 20:40
avatar

Prémie, odměny, apod, jsou nenárokovými složkami mzdy. Ovšem pokud je máte sjednány přímo v pracovní smlouvě, měl by Vám je zaměstnavatel vyplácet. Nárokovat můžete až tři roky zpětně.

Otázkou je co/jak přesně máte v pracovní smlouvě sjednáno. Nemohl byste sem přepsat text nebo vložit scan se znečitelněnými osobními a firemními údaji?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.