Zalesnění pozemku

Od: Datum: 22.05.14 08:39 odpovědí: 4 změna: 22.05.14 12:30

Chtěli bychom si zalesnit smrky kousek našeho pozemku,takovou nevyužitou část,zhruba 50-100 m2.Někdo říká,že musíme mít povolení,někdo zase,že nikoliv.Musím to někde hlásit,nebo žádat povolení?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.14 08:55
avatar

Dobrý den, k zalesnění pozemku je potřeba jít na stavební úrad a podat žádost o vydání rozhodnutí o změně využití území. Toto je v případě, že tam chcete mít opravdu les. Ve Vašem případě by jsem to neřešil. 50m pozemku je mala plocha a kdyžta by jsem to označil za okrasné dřeviny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: simba
Datum: 22.05.14 08:58

Děkuji moc za odpověd

Od: buss
Datum: 22.05.14 10:54

Je to malá plocha, jestli to stojí za to, nebo kdo to práskne. Dále jaká je min, plocha aby to byl les. Nepíšete co je to za pozemek, co je pod ním. Některé změny jsou jednoduché, některé složitější, územní plán ... Jde o stavební zákon, zákon o katastru nemovitostí (změna druhu pozemku), lesní zákon a o zákon o ochraně zemědělského půdního fondu, FÚ (vč. daně za druh pozemku). Na zahradě mám smrky, břízy, lípy .. mám les?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.14 12:30
avatar

Jestli se jedná o kousek zahrady nebo o nějaký plácek někde na konci dvora, pak se na nic neptejte, nakupte pár smrčků a klidně si je zasaďte. Jen musíte dávat pozor, abyste nezastínili sousedovi výhled z okna nebo zahradu.

Problém by nastal spíše v opačném případě, kdybyste na pozemku měli smrky, ty vykáceli a postavili si místo nich garáž.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.