Maturita v životopise

Od: Datum: 20.05.14 23:31 odpovědí: 12 změna: 22.05.14 09:00

Zdravím,

složila jsem maturitní zkoušku (ústní i písemné; výsledky vím; všechny zkoušky i jejich části mám složené), ale maturitní vysvědčení dostanu až za 14 dní. Sice ze zákona má ředitek vysvědčení vydat do 2 dní, ale on to zdržuje tím, že čeká na ostatní kvůli slavnostnímu předání. Můžu maturitu napsat do životopisu už teď (a rozesílat ho) nebo musím počkat až budu mít maturitní vysvědčení v ruce?

Jde mi o to, že teď nemám, jak doložit, že maturitu mám. Bojím se případného pohovoru - nebo vzdělání se již nedokládá?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: betaraybill*
Datum: 20.05.14 23:57

Nikdo, nikdy po mně žádné vysvědčení nechtěl. Jediné co se mně kdy ptali co mám za školu a jestli mám maturitu. V životopisu jsem ani nikdy neměl zmíněnou maturitu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.14 05:28
avatar

Maturitu si do životopisu uveďte, je to důležité sdělení.

Pochybuji, že byste sehnala okamžitě do 14 dní práci. Pokud by se to stalo, klidně řekněte pravdu - že vysvědčení dostanete při slavnostním aktu s ostatními studenty.

Zaměstnavatelé dávají ale přednost spíš praxi. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abcdef
Datum: 21.05.14 09:13

Hele, když to nezkusím, tak to nezjistím. A když ne práci, tak aspoň nějaký lepší přivýdělek než roznos letáků.

Praxi bohužel nemám, až na roznost letků (brigáda), což nikoho nevytrhne. Praxi není kde získat, v rodině nemám nikoho, kdo by mě mohl vzít k němu do práce na praxi. Ani ze školy praxi nemám. Takže podle tebe asi nemám vůbec šanci, co? Ani teď, ani kdykoliv jindy.

Datum: 21.05.14 09:33
avatar

Hele, s tou praxí je to problém obecně a otázkou taky je co je lepší brigáda než roznos letáků, hodně časté jsou toriž brigády v obchodech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.14 06:41
avatar

Maturitu v životopise rozhodně uveďte. A když už máte problém s tím, že papír v ruce nemáte, napište: . . . jsem úspěšně složil písemnou i ústní maturitní zkoušku. Vysvědčení mi bude předáno při slavnostním shromáždění toho a toho dne. A všichni budou vědět o co jde a vy budete mít klid. ;) A já vám gratuluji *pusa*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 21.05.14 11:03
avatar

připojuji se ke gratulaci!

Nicméně životopis se píše heslovitě, takže do kolonky vzdělání napsat Střední školu, obor, ukončeno maturitou

vůbec se netrapte, že vysvědčení zatím nemáte, na pohovoru se neukazuje (obvykle) takže v pohodě...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.14 12:48
avatar

Maturitu máte od chvíle, kdy jste ji složila. Ničeho se nebojte a klidně do životopisu napište, že maturitu máte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waffentrager
Datum: 21.05.14 14:03

A víš o tom že máš do konce srpna ještě prázdniny!? Alespoň tak to bylo ještě po roce 2000. A jinak tvůj ředitel není divný ani nijak jiný. Jen dělá to co ostatní. A jestli můžu dát pár rad od člověka který už od života něco schytal, tak:

pokud ještě platí že máš prázdniny až do srpna...tak si je pořádně užij. Jezdi k vodě a užívej, je to totiž naposledy v životě! A můžu říct, že můj spolužák, který nastupoval do práce hned ve čtvrtek po středečním rozlučáku...mi na srazu řekl, že už by stejnou blbost neudělal. Ale zbalil by se a pořádně si tu poslední volnost užil.

Co se týče peněz, ty ti nikam neutečou...věř. Můžeš hledat práci během prázdnin a nebo se taky můžeš podívat, záleží jak jsi na tom s angličtinou či jazykem kterému jsi se věnovala na nějakou brigádu au-pair v zahraničí. Budeš mít roční praxi, kdy budeš znát jazyk a potom se zase snáz bude hledat práce.?

Hodně štěstí a hlavně dobrou volbu!

p.s.: pohovor může být až za cca 14 dní nebo měsíc... z vlastní zkušenosti. Pokud tedy rozesíláš e-mailem svůj životopis na dané nabídky práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abcdef
Datum: 21.05.14 15:15

O tom, že mám prázdniny vím. Jasně, někam bych jela, ale ono musí být za co, že? Nemám tak skvělé rodiče, kteří by mi to sponzorovali.

Datum: 21.05.14 18:52
avatar

Maturitu samozřejmě uveďte, platí datum složení zkoušky, nikoliv datum, kdy obdržíte maturitní vysvědčení. Budete-li ochotna nastoupit už během prázdnin, budete podle mne mít víc šancí, než ti, kdo budou čekat až na jejich konec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waffentrager
Datum: 22.05.14 09:00

Tak my jsme dělali brigády, takže jsme si během školy i vydělali na výlety a třeba i na motorku či auto... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.14 07:51
avatar

abcdef, stále více na vaši diskuzi hledím s upřímným obdivem. Mohla jste vátet u počítače a zaregistrovat na ÚP., plakat a naříkat, jaký jste chudák bez pomoci rodičů a bez práce. Místo toho přesně víte, co máte dělat. Máte můj hluboký obdiv. *pusa* Přeji vám hodně štěstí a lakavý osud. babka z Ostravy

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.