Jak se zeptat, jestli chodí se synem?

Od: Datum: 18.05.14 22:09 odpovědí: 10 změna: 19.05.14 10:08

Dobrý večer,

mám menší problém který mě trápí. Mému synovi je 15 let. Je v pěti člené kapele. Tu kapelu loni v létě založil on, a dvě slečny, jedna taková rudovláska, ta zpívá a je ji 26, druhá je černovláska, je ji 25, také zpívá a hraje na nějaký hudební nástroj. Před asi třemi měsíci přibrali dva kluky, ale ti jsou tam pouze když potřebují výpomoc, takže asi ani moc nejsou členové, každopadně zakladateli jsou syn a ty dvě holky a ti na sebe nedají dopustit. Zpívat a hrát bezpochyby umí, ale dělají to jako koníček ve volném čase, některé písničky přezpívávají a jiné si zase skládají sami. Znám obě ty holky a jsou hodné a milé, často k nám chodí. S tou černovláskou má syn kamarádský a pracovní vztah, zatímco u té rudovlásky, tam vypadají jako by byli partneři, a to je jádro problému. Začala jsem si toho všímat už déle, byla u nás fakt často, dokonce některé víkendy u nás přespávala a obědvala. Když jsme byli dnes u rodíčů na obědě, seděli tam vedle sebe jako hrdličky, byli na sebe nalepení a něco si šeptali do ucha...prostě průhlední. Když jsem se ho ptala, tak mi nic nechtěl říct. Mě by to nevadilo, protože ji mám ráda a budu ráda i za to, že chodí se starší ženou která to má v hlavě srovnané, syn je mentálně vyspělejší a s děvčaty ve svém věku si ani moc nerozumí.

Dnes u nás opět spí, chtěla bych jít ráno za ní a zeptat jestli spolu chodí nebo ne. Bude to moc troufalé? Mám strach aby to nevypadalo divně, hodně jsem si ji oblíbila když byl mladší syn nemocný, manžel byl v práci a ona přijela autem a odvezla nás k lékaři, a potom se o něj i jeden den starala a donesla mu polévku a léky.

Chci se tedy zeptat jak by jste se zeptali Vy? A nebude to vypadat divně?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.14 22:22

Neptat se, Vaše zvědavost může nadělat škody, o kterých nemáte ani ponětí. Nechte to na synovi, jak jste psala, není nijaký trumpeta...

Datum: 18.05.14 22:22

Podle mě je to naprosto normální seriózní dotaz starostlivé mámy. Přece jen je synovi teprve 15.

Od: hop®
Datum: 18.05.14 22:31

Já bych se jí na Vašem místě určitě neptal! Raději bych to probral se synem, pokud má důvěru ke mně, jako k matce. Pokud bych si to důvěrou nebyla jistá, nechala bych to být. Můžete tím dotazem více zkazit, než zjistit...

doplněno 18.05.14 22:38:

@ringo 15 není "teprve", ale "už", je to dospívající mladý muž...

Datum: 18.05.14 22:38

Já bych se také asi neptal. Ani nevíte, jakou vlastně chcete odpověď. A pokud je to v pohodě tak jak popisujete, tak nic "horšího" než že spolu chodí (a to co k tomu patří) nehrozí. A 25 letá holka jak píšte to má zcela jistě v hlavě vpořádku.

Od: petra0993
Datum: 18.05.14 22:42

Je ji 26 a asi máte pravdu...vykašlu se na to a zeptám se syna.

Od: betaraybill*
Datum: 18.05.14 22:36

Ne troufalé, ale zoufalé. Totálně zoufalé a trapné. Pokud ho chcete přivést do rozpaků a k vrcholu trapnosti zeptejte se. I kdyby jste se neptala přes synem stejně se to dozví a hádejte co.

Datum: 18.05.14 22:40
Dobrý den. Až Váš syn bude chtít,abyste to věděla,určitě Vám to řekne. Pokud přijdete za tou slečnou a zeptáte se jí: "Chodíš s mým synem?" Tak to bude zaprvé trapné pro Vás a trapné i pro ní a v neposlední řadě i Vašemu synovi. Říkáte,že je mentálně vyspělejší,než na tolik,kolik mu je,proto,když to uděláte,hrozně ho shodíte a maximálně popřete jeho vyspělost a uděláte z něho malé dítě,které musí neustále býti monitorováno svojí matkou. Nechte tomu čas,určitě Vám to syn časem řekne,něco za tím je. Chovejte se jako doposud a nedávejte na sobě nic znát.
Od: qwertzasd
Datum: 18.05.14 23:34
To je vse pekne co tu ostatni pisi, ale ja bych se zeptal, ve vhodne situaci, vhodnou formou. Podle situace. Takovy dotaz se da prohodit jen tak mimochodem, nemusi jit hned o vyslech.
Datum: 19.05.14 07:18

Já bych se asi neptala, protože je to, jak jste to popsala, úplně jasné. Ale když už, tak bych, až budou oba v pohodě sedět vedle sebe a nikdo jiný u toho nebude, vesele bych hodila do prostoru otázku: "Tak co vy dva, chodíte spolu?" Jen tak. Lehce, s úsměvem.

Datum: 19.05.14 10:08

15ti letý kluk a 26 let "stará" ženská? No tak mě to až tak normální nepříjde, já bych určitě pozorovala a sbírala střípky a pokud bych byla přesvědčená, že spolu mají vztah, zeptala bych se syna.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.