Jak postupovat na ÚP?

Od: Datum: 06.06.14 18:09 odpovědí: 5 změna: 06.06.14 20:21

Dobré odpoledne chci se jen zeptat já jsem dne: 2.6.2014 vykonal neúspěsně písemnou zkoušku tudíž jsem dostal za 5 a dnes dne: 6.6.2014 jsem vykonal praktickou zkoušku tudíž jsem dostal za 4 a chci se vás jen zeptat musím mít vyuční list budu ho potřebovat na Úřad Práce? Jak jim dokážu že jsem řádně ukončil s vyučením obor Kuchař,když v ruce nebudu mít žadný papír-vyuční list?! A dne: 20.6.2014 dělám poslední zkoušku tudíž ústní zkoušku a jestli jí nezvládnu tak nedostanu vyuční list tím pádem ho nedostanu ani tak! :(( Mě jenom zajímá když budu bez vyučního listu tak jestli můžu přijít na Úřad Práce? Tím pádem bez vyučního listu jak jim dokážu že jsem ukončil řádně studium obor Kuchař-Čísník? A že chci jít dál pokračovat na další školu jak to je nevíte? Díky moc za rady,tipy...:)) Ps. Opravnou zkoušku z písemné dělám 15.zaří 2014 Děkuji moc za informace pěkný slunečný den a Nashledanou

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.14 19:08

Výuční list možná nedostaneš,ale určitě záverečné vysvědčení z posledního ročníku.To by mělo na ÚP stačit

Datum: 06.06.14 19:16

Jestli dotazu rozumím správně,tak by mělo stačit závěrečné vysvědčení,ale na UP se nemusíte hlásit až do vykonání opravné zkoušky,do té doby bydete mít statut studenta!

Jinak-.syn to měl stejně jako Vy,ale na UP vůbec nešel,protože jej i přes neúplné zkoušky přijali a dostal od 1.9 smlouvu!

doplněno 06.06.14 22:13:

Možná se pletu ale když dělá opravky tak až do vykonání je student tj min do konce září nebo se mýlým?Pkd ano opravte mne!

Datum: 06.06.14 19:43

Dokud nemáte výuční list, můžete v oficiálních dokumentech (životopis, žádost o zaměstnání/motivační dopis, formulář úřadu práce, ...) uvádět pouze poslední dokončené vzdělání. Tzn. základní vzdělání.

Na ÚP Vám stačí se zaevidovat až v září po (ne)úspěšně vykonané zkoušce, pokud nebudete opakovat poslední ročník..

Datum: 06.06.14 20:16

Do 31. 8. máte status studenta a nemusíte se hlásit na úřad práce, aby jste měl hrazené zdrav. pojištění přes úp státem.

Studenti i uchazeči o zaměstnání na úp mají placené zdravko státem.

Pokud budete v září na nové škole, nemusíte řešit ani zdrav.pojištění ani úřad práce. Studenti denního studia SŠ se nemohou přihlásit na úřad práce (jediná výjimka - mohou pokud mají odpracováno 12 měsíců důchod.pojištěnou výdělečnou činností v průběhu psoeldních 2 let před evidencí na úp)

doplněno 06.06.14 20:26:

A platí, že bez výučního listu se samozřejmě můžete přihlásit na úp...nicméně, dokud si výuční list nedoděláte, budete veden jako osoba se základním vzděláním.

Od: rady*
Datum: 06.06.14 20:21

Vůbec není žádný důvod jít do evidence ÚP. Jak píše jancaho, studentem jste až do posledního srpna. Pokud nebudete mít zaměstnání, nebo pokud nebudete dále studentem, pak stačí jít do evidence ÚP až od 1. září 2014.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.