Jaký kolektiv je lepší - vaše zkušenost?

Od: Datum: 06.06.14 13:40 odpovědí: 3 změna: 06.06.14 16:06

Ahoj všem, jsem zatím za zš, ale už přemýšlím o různých dalších oborech, které bych měl zájem studovat dále. Jelikož je tam také různé složení třídy, chtěl bych se zeptat na váš názor, který kolektiv je podle váš tak nějak v pohodě, a který je spíš problémovější. Je jasný, že to taky záleží na těch lidech, které jsou v tom kolektivu, ale tak nějak obecně. Zatím ze zš mohu hodnotit, že smíšený kolektiv je podle mě docela fajn, je nás skoro stejný počet kluků a holek.

Mám na mysli následující kolektivy:

- kolektiv složený jenom z kluků (to kdybych šel na učňák nebo na klučičí obor)

-kolektiv složený hlavně z holek( to kdybych šel na nějaký obor, který je spíš v holčičí režii) - třeba příklad 20 holek a 4 kluci. Tady mě zajímá, jestli je to fajn, bejt mezi samýma holkama nebo jestli je to spíš nevýhoda.

Díky za postřehy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.14 14:07
avatar

Spíš než na pohlaví záleží na obecné úrovni členů kolektivu. Na VŠ jsem byla ve 100% dívčím kolektivu - vztahy jsme měly naprosto vynikající, žádné pomluvy, vždy jsme "táhly za jeden provaz". Na druhou stranu jsem též slyšela o ženských kolektivech, kde je k nevydržení. Známý zase pracoval dlohodobě ve dvou podnicích s převážně mužským osazenstvem - v jednom byli inteligentní, rozumní lidé; ve druhém primitivové, kteří se bavili pouze o ženských a alkoholu - a ještě na sebe donášeli. Ale všeobecně jsou opravdu nejlepší smíšené kolektivy - tam se lidé zpravidla alespoň torchu snaží chovat se k sobě slušně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.14 15:59
avatar

Zdravím, záleží na věku kolektivu. Dospělý, převážně ženský kolektiv jsem zažila na vysoké a byly to krásné dva roky života, úžasný holky, ochotný pomoct, poradit, bez pomluv a podobně.

Na střední jsme byly ryze holčičí třída, plus teda jeden polokluk, a hrůza, pomluvy, nesnášení, naschvály, šikana. Nikdy víc, pubertální holky jsou někdy fakt mrchy, a jejich šikana je daleko horší a promyšlenější, než u kluků.

Na táborech jsem vedla chlapecký kolektiv ve věku 9-12 let a pohoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 06.06.14 16:06
avatar
Dobre odpoledne. Pracuji momentálně v kolektivu smíšeném. Tři ženské a čtyři chlapi. Nekdy je to děs. Myslim tim dvě zbylé baby. Jsem ta třetí. Většinou se jich stranim. Holt jsem asi jina. Hadky o zbytecnostech . Tiche domacnosti. Vzdy jsem pracovala jen s muži. Max jedna dvě zeny , ale za me je mužský kolektiv jednoznacne lepsi.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.