Jak by jste definovali MG. pole

Od: Datum: 13.05.14 15:26 odpovědí: 1 změna: 14.05.14 07:34

Ahoj, přesně za 9 dní maturuji a měl bych otázku do elektroniky - silové účinky magnetické pole.

Mám za to že silové účinky magnetické pole = magnetické pole.

Jenže asi jako každý 2 nechápu ty odborné definice - jo elektroniku jsmě měli jenom prakticky, takže se to hůře učí.

Ale chtěl bych se zeptat - jak by jste definovali magnetické pole. Co to vlastně je.

Moje představa je, že to je nějaký prostor, ve kterém se pohybují el. náboje, které můžou být kladné nebo záporne, takže se náboje přitahují nebo odpuzují. Jestli to je dobře, tak jestli to je i definice na to silové účinky mg. pole.

Děkuji že ani nevíte jak.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 14.05.14 07:34

Vynechám údiv nad tím, že vás to ve škole nenaučili a nad úrovní maturity. K tématu: silové účinky magnetického pole se očividně projevují přitahováním magnetických kovů (železo, nikl, kobalt a různých slitin, například AlNiCo a podobných).

O magnetismu je toho spousta na webu stačí zadat "silové účinky magnetického pole" a objeví se spousta vysvětlení a odkazů, například na Ampérův silový zákon (viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Amp%C3%A9r%C5%AFv_silov%C3%BD_z%C3%A1kon ) kde je vzoreček F=B.I.l (ef = bé í el) F-síla, B-magnetická indukce, I-proud, l (čti el) délka.

Dobře se to pamatuje jako "silný Bill" F=BIl (Tady velké I vypadá podobně jako malé l)

V elektrotechnice se zřejmě budete odkazovat na elektromagnety, kde je přitažlivá síla daná nejen použitým jádrem, ale hlavně poudem I a magnetickou indukcí B, což je dané počtem závitů. Hlavně jde o aplikace: elektromagnety v různých podobách, například i v relé, stykačích, ručkových měřicích přístrojích elektromagnetických i magnetoelektrických (system Deprez d´Arsonval, první použitelný přístroj byl primitivní galvanometr) apod, motorech, dynamech, alternátorech, atd...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.