Rekvalifikace _ grafologie

Od: Datum: 13.05.14 09:11 odpovědí: 8 změna: 14.05.14 18:39
avatar

Ráda bych věděla, zda někdo z Vás nebo Vašich blízkých nemá "rekvalifikaci" obor grafologie. Nebo lépe řečeno, co dál? Je nějaká možnost uplatnění? Popř. co studovat dál ( jsem starší osoba), aby to mělo smysl, na VŠ si netroufnu, nejen přijímačky, ale mozek už nepobere tolik informací z různých oborů najednou :) Napadají mne kurzy, přednášky, ale popravdě, jak říká pan Dušek, ...v dnešní společnosti je potřeba "papír" :) Grafologie a psychologie jsou nyní můj koníček, ale do budoucna zvažuji a přemýšlím a tak... :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.14 10:48
avatar

Dobrý den, zkuste se podívat tady. Dá se zde získat vše potřebné k provozování grafologických aktivit. Nejdříve je ovšem potřeba úspěšně složit vstupní testy a být přijat k výuce,což není nijak jednoduché. Konkrétně před pár lety v HK, ze zhruba stotřiceti uchazečů bylo přijato dvacet pět. Vše potřebné se dočtete na webu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.05.14 10:58

Pokud chcete něco dosáhnout, tak ne v grafologii, nějaké kurzy, ale dotáhmnout to na znalce v písmoznalectví a být veden pod Min spr.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lumir*
Datum: 14.05.14 12:40

Toto je nesmyslná a zavádějící odpověď. Paní se ptá na grafologii, nikoli na písmoznalectví. Já se nebudu rozepisovat, jen tedy nastiňte, jak se stát, zdorje vzdělání, kvalifikační postup..., písmoznalcem zapsaným pod Min. spr.. Jsem moc zvědavý, co napíšete!

Až budu mít během dneška čas, fundovaně paní odpovím ohledně grafologického vzdělání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.05.14 14:15

Paní se chce rekvalifikovat na obor, tedy zřejmě vydělávat. Grafologie se řadí do ... (metoda pseudovědecká a subjektivistická najdeme), bude OSVČ není-liž pravda? To ať raději studuje psychologii na VŠ. Otázka, zda paní ví, co vlastně chce, lidi si to pletou. Na vzdělání se ptejte na MSpr, popř KS, zákona (a co grafologové vše nabízí).
Ale kdo je za to "znalci" z oboru grafologie ochoten platit, jeho problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lumir*
Datum: 14.05.14 17:47

Neptal jsem se vás na hodnověrnost grafologie. Místo odpovědi jste paní navrhl studium písmoznalectví (teď už dokonce VŠ studium psychologie (mimochodem, je denní jednooborové), aby se mohla stát soudní písmoznallkyní, jmenovanou MS. Stále čekám na objasnění toho, jak toho má dosáhnout. Snad že by vstoupila do řad Policie ČR?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.14 15:17
avatar

to lumir. Zachovejte klid a udělejte si pár cviků nebo jděte na procházku. Mimichodem, fundovanější výraz pro písmoznalectví je "grafická expertiza ručního písma". Tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lumir*
Datum: 14.05.14 17:39

Já jsem klidný, ovšem na rozdíl od jiných vím, o čem píšu. Podívejte se třeba na justici.cz a najděte mi znalce pro grafickou expertizu ručního písma... Tak tak. Jmenováni jsou písmoznalci, s tím nic nenaděláte, a určitě to dobře víte, takže vaše terminologické poučování je úplně zbytečné. Experty má KÚP.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lumir*
Datum: 14.05.14 18:39

Rekvalifikaci jste dala do uvozovek, a tím jste skutečně vystihla podstatu. Ono je totiž z právního hlediska úplně jedno, jestli je získané vzdělání,kurz, rekvalifikační nebo ne. Jedno je také, zda je kurz má akreditaci MŠMT nebo nemá. Snad jen u těch s akreditací máte větší záruku, že je vzdělávání seriózní, skripta kvalitní, lektoři fundovaní. Výše doporučovaná Grafologická komora, která se snad právem pokládá za nejvyšší "grafologickou autoritu" v ČR, akreditaci nemá.

Grafologie je volná živnost, takže se úředně ocitá ve stejném ranku jako např. čistič bot nebo kam by spadaly prostitutky, pokud by se jejich činnost legalizovala Není to primárně problém grafologie, je to problém úřední bezradnosti, a to i vzhledem k roztříštěnosti a nejednotnosti grafologů v Česku. Zakladají se grfaologické aliance, komory, asociace apod., přitom jsou si všechny tyto organizace rovny a jejich honosný název ani náhodou nezaručuje, že získáte kvalitní grafologické vzdělání. Navíc se některé organizace pasují i na garanty vzdělání v oblasti expertizy ručního písma, což je vážný problém.

Být Vámi, poptal bych se v Grafologické komoře, případně, pokud nebudou povýšení, ať Vám doporučí podle jejich názoru solidní organizaci. Podle mě nejlepší prezentaci na českém webu má pan Vojtěch Franče, snad už vystudovaný psycholog. Myslím, že nedávno otevřel vlastní kurz. Tam bych si ale já ověřil to, zda grafologie není příliš "kontaminována" především astrologií, o kterou se zajímá.

Nepíšete, odkud jste. V Brně působí spol. Arcana, ta učí jinak než ČGK, ale, co vím, je to kvalitní.

Grafologií se neuživíte, pokud ji jako diagnostickou metodu nespojíte ještě s jinou nabídkou v oblasti psychologie.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.