Vytvoření katalogu

Od: Datum: 04.08.14 13:34 odpovědí: 1 změna: 04.08.14 13:55

ahoj, prosím o radu potřebuju program na fotky z kterých bych si chtěla udělat katalog zvířat. Je to velký množství fotek a chtěla bych to mít pravě v katologu do kterého si zadám i třeba klíčové slova a vyhledá se mi přesně to co potřebuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.14 13:55

Téměř každý prohlížeč obrázků obsahuje možnost vložení klíčových slov (tagů apod., metadat). Pokud se použije program, který si vytvoří vlastní databázi klíčových slov, tak ta je často nepřenosná a při přesunech fotek mimo tento program se ztrácí vazba na databázi. Potom se provádí různí rebuildy, katalogizace, odstranění špatných odkazů apod. (Konkrétně ACDSee). Nebo vystačit s informacemi (tagy) v EXIF a IPTC datech, které jsou přenosné s obrázkem a tedy nezávislé na programu. Dobrá obrazová galerie je Picassa se svou off-line a on-line verzí v rímci ůčtu Google.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.