Jak zrušit insolvenci, která je pozastavena

Od: Datum: 04.06.14 19:57 odpovědí: 3 změna: 04.06.14 20:32

Dobrý den, potřebuji praktickou radu, jak postupovat, kam se obrátit, když jsem veden v insolvenci a tento tento "stav" chci oficiálně dát pryč.
Před asi rokem jsem měl finanční potíže, skrze oddlužovací firmu (právníka) jsem zažádal o osobní bankrot, než mi však byl odklepnut, nestačil jsem včas mít dostačující pracovní smlouvu a zažádali jsme o pozastavení. Po nějaké době jsem byl okraden o telefon a ztratil kontakt na toho právníka. Své finanční závazky jsem díky rodinné podpoře pořešil a nyní jsem stále vedený v insolvenci, což mi jako status komplikuje využití bankovních služeb. Nevím tedy, kam napsat a obrátit se s tím, že v insolvenci být nechci.
Děkuji za jakoukoli radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.14 20:08

Trochu zmatečný dotaz. Bylo Vám oddlužení povoleno? Jestliže ano, tak máte svého insolvenčního správce a s ním vše projednejte. Jesliže nedošlo k přezkumnému jednání, tak se domnívám, že jste sice veden v insolvenčním rejstříku, ale Váš Návrh již "propadl".

No, v insolvenčním rejstříku zůstanete již navždy. Je to i v případě, že je Vám Návrh zamítnut z jakéhokoliv důvodu. Jestliže jste měl před rokem finanční problémy a nehradil splátky (ať bankovní či nebankovní) budete veden v bankovním a nebankovním registru několik let (cca 4 roky). Po tuto dobu se s Vámi banky bavit nebudou.

Od: jankutil
Datum: 04.06.14 20:23

Technicky jde o to, že jsem zůstal na statusu "pozastaveno" v rámci žádosti o vyhlášení osobního bankrotu.
Od chvíle, kdy mi bylo na požádání uznáno soudem pozastavení, jsem nebyl s nikým v kontaktu a kontakty nemám.
Po celou dobu tehdy jsem byl asi 4x jen v kontaktu s oním právníkem a to 1 osobně a 3x po telefonu.
Takže má žádost o osobní bankrot je "pozastavena", vše já jsem od té chvíle splatil mimo jakékoli řízení soudu či kohokoli kromě mě a příslušné společnosti, kde jsem dlužil.
Jestli jsem to dobře pochopil, tak i když jsem neměl uznán osobní bankrot a nebyl mi ani zamítnut, pozastaveno vše bylo na můj osobní požadavek, tak stejně jsem veden v insolvenci a budu tam veden další dobu.
Ano?

Od: ydal
Datum: 04.06.14 20:32

Podívejte se na www.justice.cz a napište své jméno do kolonky insolvenční rejstřík. Tam zjistíte, v jaké fázi je Vaše insolvenční řízení. Pokud ještě nebyl prohlášen úpadek a rozhodnuto o způsobu jeho řešení (např. oddlužení), pak podejte na soud návrh na zpětvzetí insolvečního návrhu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.