Od kolika si můžu koupit vodní dýmku?

Od: Datum: 04.06.14 17:38 odpovědí: 4 změna: 04.06.14 19:45

Zdravím, je mi 15,5 a chci se zeptat jestli by mi v trafice nebo v obchodě prodali vodní dýmku. A jestli je to povolené :), Když se prokážu občankou? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.14 17:42
avatar

18 let, ale za zkoušku nic nedáš, asi to projde. S tabákem to bude horší.

Datum: 04.06.14 17:52
avatar

Když jsem v sobotu v baru viděla, jak bez problémů nalijou pivo i tvrdej 16-letým podnapilým dětem, tak by ti vodárnu mohli prodat v pohodě:).

Datum: 04.06.14 18:44
avatar
Zákon 379/2005 Sb. o ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky ... říká:
§ 6
(1) Prodávat tabákové výrobky osobám mladším 18 let se zakazuje.
Vodní dýmka NENÍ tabákový výrobek!
Nikomu není nic do toho, z jakého důvodu kupuji dýmku. Obchod je povinný zboží určené k prodeji prodat a kupující je povinný ho zaplatit. Tolik říkal Občanský zákoník starý.. V novém OZ se mi to nechce hledat.
U patnácti letého občana se dá předpokládat, že je dostatečně duševně vyspělý na koupi běžného zboží. Může si koupit třeba i auto.
Od: olaf71*
Datum: 04.06.14 19:45

z vodní dýmky můžeš kouřit klidně psovi vocas, tak pokud budeš mít peníze a víš, kde se to prodává, tak jí máš

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.