Noční směny - jak se srovnat?

Od: Datum: 30.04.14 13:16 odpovědí: 12 změna: 07.05.14 17:29

Zdravím, nedávno jsem sehnala přechodnou práci jako recepční. Dělala jsem tuto práci již dříve, avšak jen ve dne. Nyní dělám směny jak noční tak denní. Problém ale je, že se stále nějak nemohu aklimatizovat na tento styl práce. Špatně se mi spí, mám rozhozený režim a nemůžu usnout. Jak s těmito problémy bojujete vy? Zvykne si tělo někdy na tento přerušovaný spánek? Cítím se hrozně unavená :(..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.04.14 13:29
avatar

někdo si zvykne poměrně rychle a těch je většina, někdo po delší době řadu měsíců až roky, někdo vůbec - přijde mu to pořád divné ...zvyknete si, nebojte; jsou profese, kde i v noci jsou nuceni dělat naplno a taky si zvykli - směnoví v těžkém průmyslu, hornictví, ...po noční choďte pravidelně spát, pokud to bude jen možné, důležité je dodržovat pravidelnost v této nepravidelnosti

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miriamsta*
Datum: 30.04.14 14:50

No já mám právě docela velký problém s tím usnout po tom, když přijdu z práce :(... Hodně trpím na bolesti hlavy a tak..A spánek je pak problém. Máte s něčím podobným zkušenost?

Od: michal007
Datum: 30.04.14 13:44

ahoj,

měl sem stejný problémy, když sem nastoupil jako barman (samý noční žejo) a zvykni si na to :D Kupuju si Dormian od GSka na spaní, nejsou v tom žádný sračky a funguje to.

s pozdravem Michal

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miriamsta*
Datum: 30.04.14 15:27

Díky za odpověd, určitě zkusím něco takového koupit v lékárně :). Snad to pomůže se treochu srovnat.

Od: ivik®
Datum: 30.04.14 15:36
avatar

To vyrovnávání s režimem den/noc bude s přibývajícím věkem horší a horší...Pokud mohu radit, najděte si co nejdříve "normální práci".Jednou jsem četla článek, že ženy jsou na noční režim mnohem citlivější než muži a snad byl větší výskyt rakoviny prsu u žen, které pracovaly v noci. v noci se prý tvoří nějaký jiný hormon v těle.Loni jsem byla v nemocnici,nechápala jsem , jak tam mohly sestry být od rána od 6 h do večera,pak pokračovaly noční službou do rána a pak ráno šly ještě na dopoledne ordinovat do ordinace,takže celkově nějakých 30 hodin v tahu.

doplněno 30.04.14 15:45:

Sama jsem pracovala asi 5 let v tomto režimu a můžu vám říci,že jsem šťastná,že to skončila.Mám i "fajn" sousedy,,vůbec jsem nemohla v klidu spát...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miriamsta*
Datum: 30.04.14 22:06

Dobrý den, děkuji moc za vhled do situace! Vážně se bojím, že budu mít časem problém se spánkem celkově. Nyní je to taková častá unavenost a neklid. Člověk je tak nějak stále mimo, protože netuší co ma za "dobu"... No zkusím tedy nějaké bylinné čaje a ty tabletky. A samozřejmě i najít i něco jiného, ale to je běh na dlouhou trať :(.

Od: mmm12345
Datum: 01.05.14 00:09

Já jsem obvykle raději nešla spát vůbec. Přišlo mi horší jít si lehnout, trápit se tím, že nemůžu usnout a když už se to povedlo, tak jsem po noční spala třeba až do večera a pak v noci koukala do blba. Překonala jsem obvykle únavu a šla jsem si třeba lehnout až odpoledne a to mi vyhovovalo víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miriamsta*
Datum: 06.05.14 11:40

No já právě nevím, jestli je to takhle udržitelné, nebo jestli si mám brát něco na podporu spánku :(

Datum: 01.05.14 08:05

Zdravím

Noční směny jsem dělal a dělám už asi třicet let/ ČD/Nyní u bezpečnostní služby.Z počátku jsem se snažil před noční něco naspat,ale spal jsem tak hodinku-dvě.Po noční jsem usínal tak na čtyři hodiny a dost.Je to dost rozhozené,ale dá se zvyknout.Udělejte si na noční do termosky dobrou kávu.Pokuď jste mladší tak si zvyknete.Hodně lidí pracuje na nočních.Třeba pošty,vlaky a lidi kolem toho,policie,hasiči,pekaři no je jich hodně tak nejste sama

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.05.14 08:34
avatar

"miramsta", já noční nezvládla. Pracovala jsem jako recepční jen o víkendech, jako mé druhé zaměstnání a jen jednou jsem byla na noční a na druhou už musela jít kolegyně, neusnula jsem a večer před směnou jsem byla vyřízená. Nevím, jaký je u Vás v hotelu provoz, ale k nám jezdily skupiny na týden a tak podobně a měly tudíž program o víkendu v hotelu. Třeba měly taneční večery s cimbálovkou a tancovali do rána. Nebo byly skupiny sportovců, ale jejich spolutým z lékařů, trenérů a jiných okolo, kteří se chtěli bavit do noci. Ale také byly noční, kdy byl klid, obyčejně v týdnu a děvčata se dívala na TV a když na noc zamkly, tak si i zdřímly. Já obdivuju všechny, kteří pracují na směny a smekám hlavně před zdravotníky, když musí operovat nějakou havárku, to klobouk dolů. Nevím, jak Vy si zvyknete, ale já bych noční nikdy dělat nemohla. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miriamsta*
Datum: 06.05.14 11:45

Děkuji moc za odpověď, určitě to neplánuji dělat nijak dlouho. Spíše je to pro mne teď velký nezvyk. Jsem vzhůru hlavně na kafích a snažím se aspoň maličko prospat když přijdu. Ale vždycky se pak cítím, jak kdyby mě někdo přetáhl tyčí po hlavě... Většinově je to u nás pohoda, ale minulý víkend tam byla nějaká svatba a to byl fakt dost velký záhul.

Zkoušela jste někdy něco na podporu spánku nebo tak? Toho kafe moc pít nemůžu, jinak pak neusnu ani přes den :/.

Datum: 07.05.14 17:29
avatar

Ahoj, nevím, jestli vám to pomůže, ale zkusila jste " Napoleonský spánek "? Je to jedna z jogínských praktik, založená na krátkém spánku ve volných chvílích. Když jsem to praktikoval ( cca 5 let ale neměl jsem noční ), stačilo mi v noci spát 3-4 hodiny. Zakládá se to na tom, že průměrná doba spánku dospělého člověka je 6-8 hodin denně. Jestliže dobu řekněme 6 hodin chcete zkrátit na polovinu, musíte z té odebrané půlky naspat v době bdění. T znamená: Mám půl hodiny pauzu, dám si tedy šlofíka a mám tím vykrytou jednu hodinu z těch potřebných šesti. Nevím, na kolik jste spavec, ale já takhle po chvilkách " nadělával " na noc a vážně mi to fungovalo. Pokud budete mít zájem o tuto praktiku, já jsem měl knihu o józe, kterou napsal André van Lysebeth. Snad by vám to mohlo pomoci překonat únavu ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.