Povod na sbazar.cz

Od: Datum: 30.04.14 06:20 odpovědí: 7 změna: 13.05.14 08:40

Podělím se o můj příběh, třeba se najde víc lidí, kteří stejné podvodnici naletěli a bude to na hromadné trestné oznámení. Dne 17.4.2014 jsem na sbazaru objednal a zaplatil zboží osobě podepisující se jako Kolmasova a komunikující na mail radunka.kol@seznam.cz. Lego Belville v ceně 1500 Kč pro dceru jsem zaplatil na účet 670100-2202794258/6210. Veškerá komunikace byla v pořádku, vše proběhlo nadstandardně rychle (dokonce mi paní popřála veselé velikonoce a informovala mě, že balík odeslala s uvedeným datem, kdy bych ho měl mít doma). Od té doby nereaguje a balík nepřišel. Situaci hodlám řešit na Policii ČR podáním trestního oznámení, neboť nikdo (banka, sbazar) se mnou komunikovat nemůže a nechce.

Kdyby měl někdo stejnou zkušenost ideálně se stejným prodejcem, ozvěte se.

Soldán

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.04.14 06:32

Možná, že by se tady uživila podrubrika Šmejdi ve Volné diskuzi. Příspěvky a varování by se mohly směrovat tam. Těch podvodů je veliká spousta. Tak by byly na jednom místě. Díky za varování.

doplněno 30.04.14 07:45:

Zajda, někdy se může stát. Může, ne že ne. To pak ani nenasejří, to zabude líto *plac*

Datum: 30.04.14 07:16
Spíše bych navrhoval podrubriku "Hloupí důvěřivci",kam by se dobrovolně vpisovali ti,kteří nedbají rad ostatních a stále a stále...
Od: over86c
Datum: 30.04.14 08:27

Asi mi to nedá nereagovat. Ale při nakupování na internetu jsem obezřetný. Daná osoba neměla nikde žádný negativní komentář a komunikovala solidně. Rady typu nechat si zaslat na dobírku nic neřeší. Není problém zaslat na dobírku prázdnou krabici...

Od: buss®
Datum: 30.04.14 09:40

Podvodníci jsou solidní, jinak by jim lidi nenaletěli. Co tak si to nechat zaslat na zkoušku? Lepčí prázdná krabice, teď se může donekonečna vymlouvat a vaše trestní oznámení ... Pošlte ji na dobírku vy.

Datum: 30.04.14 10:30

trestní oznámení jít podat můžete, ale vzhledem k výši škody se jedná o přestupek. Takže min. možností jak dohledat prodávajícího. Pro vás zbytečná ztráta času. Osobně bych se zkusil s prodávajících ještě domluvit, to že za dva týdny nějaké lego nepřišlo může být způsobeno i jinak než se jedná o podvod! Prodávající mohl zapomenout, je v nemocnici, pracovně vytížen atd. Abyste se pak ještě nedivil. Já si tohle tady přečíst o sobě, tak máte opravdu velký problém a při podávání trestního oznámení bysme si možná podali dveře :)

Datum: 30.04.14 16:01

Pokud prodávající poslal info, že balík odešel, může připojit číslo na sledování zásilky (nabízí ČP, PPL, ...) a pak může být zaneprázdněn jak chce a nikomu to nevadí, páč kupující může řešit zpoždění s přepravcem. Pokud sledovací číslo nenapsala, trošku to smrdí...

Od: afi
Datum: 13.05.14 08:40

Dobrý den, mám negativní zkušenost zhruba stejného data jako Vy s touto prodejkyní, můj kontaktní e-mail: vhejzlarova@seznam.cz. Můžeme se domluvit na dalším postupu, případně jestli jste už podal trestní oznámení, ráda se připojím. S pozdravem V.H.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.