Bojovat za sva přesvědčení?

Od: Datum: 27.04.14 22:03 odpovědí: 15 změna: 10.05.14 10:10

Dobry den, chtel bych udelat takovou malou anketu,

myslite si, ze je vzdy dobre bojovat za sva presvedceni nebo jste nazoru, ze je lepsi zit klidny zivot bez konfliktu, k nimz muze vas boj vest?

dekuji za odpoved

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.04.14 22:18

Záleží na okolnostech. Jak říkal jeden starý rabín, pravda je vždy uprostřed. Mám rád (jako skoro každý) klid bez konfliktů, ale všechno má své meze. A ty má každý nastavené jinde.

Datum: 27.04.14 22:31

Super odpověď J. !

Datum: 27.04.14 22:24

Dobrý den, mám věřícího kamaráda, a ten mi na stejnou otázku odpověděl : Mírná odpověď způsobí klid, nebo tak něco...a nenapsal jste, jaká přesvědčení, zkuste se víc rozepsat.

Od: buss®
Datum: 27.04.14 22:28

je vzdy dobre bojovat za sva presvedceni... Ne, je třeba vědět, zda to stojí za to, čeho dosáhnu, co ztratím, jak je to dúležité. Život jsou kompromisy.

Datum: 28.04.14 06:46

Někdy je lépe prohrát bitvu, abys pak mohl vyhrát válku. Takže si myslím, že ne vždy je vhodný boj. ;) Pan Carnegie říká: Na lžičku medu nachytáš více vos, než na sud žluči. ;) Budeš-li stále bojovat, lidé se ti začnou vyhýbat, protože o ničem jiném neumíš mluvit, než o svém boji a svých vítězstvích. Říkám já.

Datum: 28.04.14 07:36

Co je to "své přesvědčení"?

Datum: 28.04.14 07:57

Mnoho válek a násilí vzniklo proto, že chtěl někdo vnutit svoje přesvědčení někomu jinému. Ten dotyčný nepřipouštěl, že nemusí mít pravdu jen on a že to "jeho přesvědčení" není o nic lepší, než přesvědčení toho druhého. A protože jen on měl pravdu, musela se pravda toho druhého vymýtit třeba násilím. Ať si má každý přesvědčení (nebo chcete-li víru) jakékoliv, je to čistě jeho věc. Ať si ho má. Ale ať ho nevnucuje druhým, kteří věří v něco jiného!

Datum: 28.04.14 08:26

Myslím, že k tomuto tématu se hodí modlitba Za dar rozlišování od Fridricha Öttingera:

Bože, dej mi sílu, abych změnil věci,které změnit mohu,

dej mi trpělivost, abych snášel věci,které změnit nemohu

a dej mi moudrost, abych obojí od sebe odlišil.

Datum: 28.04.14 11:09

Bruno, vy jste mi nasadil velikého brouka do hlavy. Tuto modlidbu jsem slyšela a zapamatovala hodně dávno, ale nevěděla jsem, čí je. Pak, jednou jsem ji zahlédla na vývěsce velice malého kostelíka, jako součát hodně dlouhé modlidby sv.Františka. A teď vy ji citujete odtud. http://www.fma.cz/truhla/modlitby/ostatni Budu hledat, protože mě to velice zajímá, jestli je to Fridrich Ottinger nebo sv.František.

doplněno 28.04.14 11:19:

http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=12587 Příspěvek ze 21.10.06 asi bude jen variací na tuto modlidbu. Že?

doplněno 28.04.14 11:22:

http://hesa.signaly.cz/1112/prosba-paul-claudel

Datum: 28.04.14 11:29

Bylo by dobré, kdybychom věděli oč se jedná, no i když ...

Od: lotus*
Datum: 28.04.14 21:01

Jsem pro to neustupovat od svých přesvědčení, ale zároveň nejsem pro boj. Mám za to, že to jde. Mám své přesvědčení, ale nemám potřeby o nich přesvědčovat ostatní.

Datum: 07.05.14 18:32

Tohle je ošidné téma. Já jsem typ člověka, který si hájí svojí pravdu, ale ne bludy, o kterých si myslím, že pravdou jsou. Musí být podložená nezvratnýmy argumenty. Některé boje za něco, jsou však paradoxní. Posuťe třeba toto ( a odpusťte prosím výraz, který by mohl někoho pohoršit, ale tenhle to plně vystihuje a dává mu ráznost ) : Bojovat za mír. Jestliže chci bojovat za mír, tak si odporuju ve svém přesvědčení o míru. Vzdyť bojovat za mír, to je jeko šukat za panenství! Nebo ne? Ještě jednou se omlouvám za ten výraz, ale jakýkoli jiný mi nezněl tak živočišně a česky zároveň.

Datum: 07.05.14 19:24

ono zalezi s kym, s nekym nema smyl sva presvedceni obhajovat, a radeji mit klid :)

Datum: 07.05.14 21:30

Jak kdy... já osobně se budu klidně i hodiny dohadovat o (ne)toleranci homosexuálů, růzých národů, ras a podobně - prostě tolerance a svoboda (minimálně v tomhle ohledu) je pro mě to nejdůležitější, a jak na to někdo šlape nebo uráží... to se klidně hádat budu.

Datum: 10.05.14 10:10

někde jsem četl moudro... nejsem věřící, musím se teda obracet k sobě samému... ale jinak to platí stoprocentně.

http://jpeg.cz/images/2014/05/10/64Ypz.jpg

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.