Život bez mozku

Od: Datum: 27.04.14 12:55 odpovědí: 5 změna: 28.04.14 18:47

Ahoj, jakto že můžou vodní medůzi žít, lovit, lorzmožovat se když nemají mozek?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.04.14 13:48
avatar

Tělo je tvořeno buňkami-svalové, smyslové, žahavé dále buńky vylučující trávící enzymy, mezi buňkami je hmota nebuněčná a říká se ji živý hydrogel z velké části je tato hmota kolagenová bílkovina. Nemají hlavu, smyslové vnímání a nervový systém. Většina medůz je jednopohlavní (pohlavní orgán na spodu klobouku), oboupohlavní- dospělá medůza oplodní vajíčko a to po nějakém čase z těla vypadne a usadí se v moři, promění se v polyp na jeho vrcholku se vajíčko rozdělí a z něj po čase "vylezou" malé medůzky, naskládají se na sebe a zrají (vytvoří cylindr) když dozrají začnou plavat mořem. Nejenže nemají mozek ale nemají ani srdce a jediný viditelný otvor je ten co jim přijímají potravu. Vše se u nich děje proto, jak jsou jejich buňky uspořádány. Prostě někdo to tak vymyslel a tak to je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lotus*
Datum: 28.04.14 18:47

Moc hezké čtení. Tak to je!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poseidon*
Datum: 27.04.14 18:10

Život na Zemi se vyvíjel postupně od nejjednodušších forem. První organismy vznikly ve vodním prostředí, byly mikroskopické a jednobuněčné, z nich se vyvinuly mnohobuněčné, pak následovaly "větší" formy života, které už neměly tvar shluku buněk, ale vytvářely nějak rozlišené části těla a to je případ medúzy, která má trávící soustavu a pohybový aparát. Medúza je příkladem většího živočicha, který sice nemá mozek, ale je mnohem složitější, než např. jednobuněčná bakterie. Život bez mozku není nic výjimečného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.14 19:43
avatar

K rozmnožování nepotřebuješ mozek. Stačí rozmnožovací orgány a nejnižší pudy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 27.04.14 20:49
avatar

I jednobuněčné organismy dělají všelicos a přitom mozek nemají. Mozek se vyvinul až časem u "složitých" organismů, kterým už prostě výkonná řídicí jednotka chyběla (resp. s její pomocí měly velkou konkurenční výhodu).

doplněno 27.04.14 20:52:

PS: Jinak @betaraybill chtěl určitě napsat, že i mnozí lidé toto vše dělají a přitom mozek nemají, nebo to aspoň tak vypadá. A má plnou pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.