Odstoupení od smlouvy

Od: Datum: 27.04.14 08:54 odpovědí: 6 změna: 27.04.14 18:53

Zdravím, od nového měsíce budu nastupovat do práce (zatim sem nepodepsal smlouvu), ale ted sem našel jinou a lepší nabídku. Mohl bych dát výpověď kdyby mě přijmuli tam?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: stonec
Datum: 27.04.14 09:06

Běžně se uzavrá zkušební doba 3 měsce, během této doby můžete "odejít" prakticky kdykoli a bez udávání důvodu. Jestliže ještě nemáte smlouvu podepsanou, můžete ji zcela bez obav nepodepsat. Doporučoval bych se ale chovat slušně, vymyslet si nějaký rozumný důvod (o jiné práci bych mlčel), to pro přpad zadních vrátek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dogahop
Datum: 27.04.14 09:41

Děkuju, bohuže smlouvu asi budu muset podepsat , mám na to stvrzenku od UP. A jak se odstupuje od smlouvy? To musim napsat dopis?

Od: cuca®
Datum: 27.04.14 14:14
avatar

Písemně.ze slušnosti včas, aby se zamestnavatel podle toho zařídil, ale prakticky v tomto pripade to lze ze dne na den.

Nechte si možná pripadne nechat podepsat kopi. Nějaký

náhodný vzor zde.Ovšem pozor, abyste tu zkušební dobu ve smlouvě vubec měl :)Ikdyz asi bude v nejake delce u každého zamestnavatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dogahop
Datum: 27.04.14 16:01

A když budu mít po zkušební době, tak nemuzu dat vypoved? (do budoucna abych to vedel)

Děkuji za odpoved

Datum: 27.04.14 16:15

po zkušební době můžete:

----rozvázat prac. poměr dohodou se zaměstnavatelem

---dát výpověd (výpovědní lhůta bývá dvouměsíční - například dáte výpověď 15. května, lhůta běží od 1. června a nastoupit do nové práce můžete 1. srpna)

----okamžitě zrušit pracovní poměr ( v případě nevyplacení mzdy - příklad za duben vám nevyplatí mzdu do 15. června, 16. června můžete okamžitě zrušit prac. poměr. Další důvod --zdrav. důvody a zaměstnavatel vás do 15 dnů nepřevede na jinou vhodnou práci). Při těchto důvodech máte nárok na náhrady mzdy/platu od zaměstnavatele (v délce výpovědní lhůty)

doplněno 27.04.14 16:27:

Jestli jste myslel, zda můžete okamžitě zrušit prac. poměr (bez dohody se zaměstnavatelem) - lze pouze v případech nevyplacení mzdy/platu a zdrav. důvody, které jsem uvedla. Kdybyste prostě přestal chodit do práce, jednalo by se o hrubé porušení pracovní kázně -----na pracáku nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti, tento důvod se uvede na potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtový list)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.14 18:53
avatar

Jestli jde o zaměstnání na doporučenku, určitě do něj nastupte. Pokud si pak sjednáte zaměstnání nové, můžete tento pracovní poměr zrušit ve zkušební době.

------- Zrušení pracovního poměru (to není výpověď!) musí být písemné a musí být doručeno druhé straně. Nejlépší je podle mne osobní předání proti potvrzení převzetí na kopii dokumentu.

Odkazovaný vzor nedoporučuji.

Stačí napsat:

___________________ Zaměstnavatel (název) Ulice č. PSČ Obec/Město

Místo, datum

Zrušení pracovního poměru ve zkušební době

Ruším pracovní poměr ve zkušební době podle § 66 bez udání důvodu. Pracovní poměr skončí dne ... měsíce 2014.

Jméno Příjmení (neprohazovat!) funkce/pozice

Adresa (Nepovinně telefon a/nebo e-mail)

---- Nezapomenout vlastoruční podpis!

doplněno 27.04.14 18:57:

Ještě odkaz:

Zrušení pracovního poměru ve zkušební době (zákoník práce, § 66)

____ Po skončení zkušební doby už jen "klasická výpověď" s dvouměsíční výpovědní dobou nebo dohoda o rozvázání pracovního poměru. Dohodu lze uzavřít pouze v případě, že s ní souhlasí obě strany.

Pokud na Vaše místo bude zaměstnavatel od ÚP dostávat nějakou dotaci, nevidím jako moc pravděpodobné, že by Vaší žádosti o dohodu vyšel vstříc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.