Úředně ověřená kopie

Od: Datum: 26.04.14 09:25 odpovědí: 7 změna: 26.04.14 18:15

Potřebuju kopii osvědčení o rekvalifikaci pro zamstnavatele, může mi pošta úředně ověřit kopii? Nejsem si jistý jestli po mě chtěli jenom kopii nebo uredne overenou.

Děkuji za odpoved

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: flip
Datum: 26.04.14 09:30

Ano, na poště to jde.

Datum: 26.04.14 09:36

pošta to dělá na počkání za pár kaček tuším, že strana za 30 kč

Datum: 26.04.14 13:01

Nevím, zda je to možné na všech poštách, nicméně na těch s Czech Pointem uspějete určitě.

Datum: 26.04.14 13:07
Zdravím. Myslím si, že chtějí jen kopii, že ji nechávat ověřovat nemusíte. Ale není nic jednoduššího, než se se zaměstnavatelem domluvit. ;) M
Datum: 26.04.14 15:24

Já bych zaměstnavateli předložila originál a dovolila bych mu si z něj na jeho náklady pořídit kopii (v takovém případě není potřeba ověřovat). Stejně to dělám s doklady o kvalifikaci.

doplněno 26.04.14 17:15:

@ Diesel: (Ověřená) Kopie čehokoliv není předopokladem k výkonu práce. Předpokladem je získaná kvalifikace, která se dokládá originály. Chce-li zaměstnavatel kopii, ať si ji udělá na vlastní náklady. Já jsem svou povinnost (doložit kvalifikaci) splnila předložením originálu.

Datum: 26.04.14 16:37

Ne každá pošta,ale jen pošta s označením Czech Point-tam udělají i výpis s trestního rejstříku,z bodového konta řidiče,ověření dokumentů,plných mocí či podpisů.(trestní-100kč,ověření listiny-já potřeboval maturitní-30kč,plná moc 30kč,ostotní nwn)

Nelze chtít po ožném budoucím zaměstnavateli chtít aby si udělal kopii!Pkd je toto v požadavku tak žadatel musí okopírovat dokument a ověřit jej !

doplněno 26.04.14 17:49:

To Ivzez-já ale nepsal,že (ověřená) kopie čehokoliv je předpokladem k výkonu práce! Já jen psal že pkd POŽADUJE ověřenou kopii,musíte mu ji poskytnout-chtěl bych Vás vidět jak to budete po něm vyžadovat aby si toto udělal sám-pak se o danou pozici již ucházet nemusíte!

Ps pro upřesnění-žádal jsem na základě nabídky určutou práci-požadovali do obálky s nadpisem pozice-výpis s tr.rejstříku,životopis,OVĚŘENOU kopii nejvyššího dosaženého vzdělání...)

Jinak s touto výjímkou po mně nikdy nechtěli ani maturitní a s mimo 1.zaměstnání v oboru ani výuční list!Všude stačil jen strukturovaný,profesní ... životopis.

Od: buss®
Datum: 26.04.14 18:15

Nic jednoduššího,než položit dotaz! Kopii kopie?

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.