Potrat - ano x ne? zkušenosti, názory

Od: Datum: 03.08.14 21:39 odpovědí: 44 změna: 04.08.14 23:41

Dobrý den, jedna z posledních otázek, resp. reakcí, mne dovedla k tomuto dotazu. Máte zkušenost s potratem? Užíváte potrat místo antikoncepce? Souhlasíte s tímto způsobem nebo ne? Je to téma velmi kontroverzní, tak prosím jen názory a fakta - nikoliv urážky a nadávky.

Pro nerozhodnuté bych připojil odkaz


a také doporučení na dokument s názvem "Němý výkřik" -avatar
administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 03.08.14 21:44
 
avatar

Jenže tato diskuse můž zabřednout mnohem dál, jíte maso? Zvířata jsou mnohdy chytřejší, než třeba postižené děti.

Myslím, že problém nechtěného těhotenství má být plně v režii matky.

doplněno 03.08.14 22:03:

Tak si představte, že čekáte toto děcko:


věděli to skoro od začátku a nechali jí, bude mít krásný život?

doplněno 03.08.14 22:39:

Prostě děti, embrio, někdo nechce, nehodí se, nejsou zdravé, co si pamatujete z jednoho roku? Někdo ani z pěti let nic, do té doby jsme jak ještěrky. Vy pak to dítě vychovávat nebudete.

 
Od: jmlc*
Datum: 03.08.14 21:58
 

s tím masem jste mne dostala :(

Nejsem lidožrout.. kanibalismus tu řešit opravdu nechci :( Spíš mi šlo o to právo na život člověka - kdy je to jen "zárodek" člověka byť se hýbe a prokazatelně myslí a kdy už to je člověk celý...

Nesrovnávejte prosím s opicí, kuřetem, rybičkou...

I svéprávní a dospělí lidé by se v takovém srovnávání někdy mohli dostat na hodně nelichotivou odpověď... :)

Od: jmlc*
Datum: 04.08.14 15:30
 
Kolik takových dětí se narodí a kolik potratů se provede z důvodu "nechtěného těhotenství"?... Já dal ty videa nešťastně - už jsem se omluvil... toto video s tisíci potraty ročně nemá žádnou souvislost...Nebo budeme raději vraždit všechny děti, protože by se mohlo stát, že při porodu je doktro zmáčkne kleštěmi a poškodí jim mozek?"co si pamatujete z jednoho roku? Někdo ani z pěti let nic" Znamená to, že do jednoho roku dítěte se matka může rozhodnout nechat jej zabít? Nebo do jeho pěti let?Jsou tu opět ty extrémy a děkuji všem, co se k tomu dotazu postavili čelem a odpovídají dle svého svědomí a přesvědčení - opravdu mne hodně lidí mile překvapilo - myslel jsem si, že budu ukamenován...
Datum: 04.08.14 16:01
 

Nazval jste to správně - nechtěné těhotenství. Jestli-že žena těhotná být nechce, tak nechtěné těhotenství ukončí potratem, je to její rozhodnutí a právo. Oplodněné vajíčko je pouze oplodněné vajíčko a né člověk. Stát by se měl v první řadě starat o živé a už narozené a né sbírat body u voličů na téma - zákaz potratů!

 
Od: jmlc*
Datum: 04.08.14 16:51
 

na to znám reakci a-la kuřáci - když nechcete smrdět kouřem, tak nám nelezte do kuřáckých hospod - neomezujte nás svými zákazy kouření...

Takže reakce zní: Když nechcete nechtěně otěhotnět, nesouložte !

Datum: 04.08.14 20:04
 

Kdyz nechcete chodit na potrat, tak nechodte! Ale ostatnim lidem do toho nemate co kecat.

 
Od: jmlc*
Datum: 04.08.14 20:40
 

:)

nikomu konkrétnímu to nerozmlouvám - jen tyto lidi nechápu a tady jsem nahodil téma, ke kterému se může každý vyjádřit.
Až bude téma, kde budete psát o chuti spáchat sebevraždu, dovoluji si upozornit předem, že byť si to nepřejete, zřejmě vás budu také zkoušet přemlouvat, abyste zůstal na živu...

Datum: 04.08.14 20:43
 

Jo, a co si asi počnou chlapi? Kdyby to příroda zařídila tak, že by žena oplodnila muže a ten by trpěl těhotenstvím a porodem, tak v ten moment by byla uzákoněná poviná sterilizace žen.

Samotný potrat je velmi drastický zásah do ženina organiznu a žádná ho nepostupuje jen tak z plezíru.

A jen tak naokraj. Slovo porod vám nic neříká? Kdo se nenarodil, ten nežije a tak nemůže zemřít, natož být zavražděný.

 
Od: ria®
Datum: 04.08.14 17:22
 
avatar

Tato holčička je jen genetická náhoda a podle ultrazvůků bylo jasné snad od 2měsíců, že není vše vpořádku. Vůbec tady nemusela být. Ptát se ve 4 letech rodičů, "proč zrovna já" není ideální a odpověď rodičů "bůh to tak chtěl" je snad ještě horší.

doplněno 04.08.14 17:42:

Každé zvíře, dokáže reagovat na své okolí, mít radost, hrát si, bát se, mít paniku ze zabití. I to kuře je je iteligentnější než plod nebo embrio. Jenže je to jenom hloupé zvíře, které nám dal bůh na jídlo.

 
Od: fe
Datum: 03.08.14 21:56
 

Hodit sem na začátek videa, která mají evidentně přesvědčit lidi, aby odmítali potraty, a snažit se o vyrovnanou diskusi dohromady příliš nejde.

Ale k věci. Když podle některých začíná život oplovdnění, co brání tomu, aby se řeklo, že i spermie a vajíčko je vlastně život. Protože ze všeho se může stát jedinec. Takže já se samotným aktem potratu nemám problém. V podstatě bych neměl problém ani pro usmrcení hned po narození, samozřejmě z nějakých logických důvodů (děcko je tak poškozené, že by bylo celý život na někom závislé).

 
Od: jmlc*
Datum: 03.08.14 22:00
 

připomínku uznávám - nebylo to šťastné a asi díky tomu budou reakce jen proti mému vlastnímu přesvědčení, které jsem tím zrovna vyjádřil - asi by to chtělo smáznout celé téma...

Datum: 03.08.14 21:58
 
avatar

Dvakrát jsem se v životě setkal s tímto problémem a vždy odcházel se ctí. Svědomí mám čisté a jsem tomu rád. Ostatní ale neodsuzuji. Věřím že za určitých okolností nelze jinak.

 
Od: klabanos
Datum: 03.08.14 22:02
 

Za mě tedy potrat NE! Je to prostě vražda ať si každý říká co chce, ale potratem ZABÍJÍTE. A vše se vám to vrátí na to vemte jed.

 
Od: fe
Datum: 03.08.14 22:13
 

Jak se to vrátí?

 
Datum: 03.08.14 22:04
 
avatar

Potrat místo antikoncepce NE; svobodná volba lidí ANO. Budu si vždycky přát, aby ženy i muži byli opatrní a následkům se vyhnuli před početím, aby bylo potratů co nejméně, ale nikdy nebudu pro zákaz potratů. U nás lze potrat provést do 12 týdne, pokud se nic nezměnilo. Klidně bych to ale změnila na 8. Vnímám jako pozitivní, že lékař může provedení potratu odmítnout, pokud toto není v souladu s jeho přesvědčením.

Potrat v pozdějším stádiu kvůli vývojovým vadám, to už je jiná. Hranice mezi "to dítě bude postižené" a "a co když ne?" a "dej to pryč, vždyť na to akorát bude stát celý jeho život platit" a "je to moje dítě, milovat ho budu ať je jakékoliv" je docela tenká, ačkoliv se to nezdá. Já sama za sebe nevím; udělat bych to nechtěla, ale starat se o ležáka do konce svého života 24 hodin denně také ne.

Jen ta videa se mi nezdají. Nejsou náhodou obě proti potratům? Navíc minimálně jedno mluví o potratu ve 24 týdnu, kdy jej už u nás nelze provést bez závažného důvodu. Jako "příloha pro nerozhodnuté" bych tam vložila i takové, které mluví pro ně. Ale nesledovala jsem je, tak pokud se mýlím, omlouvám se.

doplněno 03.08.14 22:06:

Aha, koukám, že se o nevyváženost videí již někdo zmínil.

 
Od: how
Datum: 03.08.14 22:17
 

Prosím pěkně, přestaňte zde balamutit ukázkami videa, které nemají nic společného s plodem starým do 12ti týdnů.

 
Od: agathexp*
Datum: 03.08.14 23:51
 
Ja jsem pro potraty, kdyz to nekomu udela lepsi zivot.
Nahoda je blbec, muze se stat a at jdou ty mlady maminky radsi na potrat, nez aby musely prerusit studium, byt s muzem, ktereho treba nechteji, nebo to diteti mely navzdycky za zle.
A ze je to vrazda? No je, no. Ale co si pamatujete od maminek z bricha? Kolik jste toho citili? Nic, ze? Takze co se resi? Kdyz to te dotycne ulehci zivot, tak proc ne. Je to jen jeji vec.
 
Datum: 04.08.14 01:13
 
avatar

S prominutím hnus... snad jen jak již psali jako možnost ano, jako antikoncepce to určitě není dobré...

Na tohle lidstvo jako takové dojede...na tento šílený nepřírodní pseudohumanismus...

Několik století zpět příroda tyto defekty vyřešila...když se něco narodit mělo, tak se to narodilo, v opačném případě zemřelo...

Jsem zvědav kam to dotáhne "má" generace pijící vodu s hormony z antikoncepcí, baštící veškeré pilule jak lentilky...

 
Datum: 04.08.14 01:56
 
avatar

Pro mě je potrat vražda, a to okamžitě od početí. Výjimkou je, když těhotenství přímo ohrožuje život matky. Sama bych na potrat nešla ani v tomto případě, pokud by byla naděje, že se dítě narodí i přes mou smrt. Nikoho ale neodsuzuji, pokud by v takovém výjimečném případě potrat podstoupil. Jinak ano, je to vražda. Tím spíš, že dnes jsou různé možnosti, jak dítě předat na výchovu někomu jinému.

 
Od: cuca®
Datum: 04.08.14 11:05
 
avatar

Za me potrat ano, za určitých okolností, otěhotnění ve 14, 15, 16 ci to znásilnění, poškození plodu atd.

Jen na začátek, videa jsem neotevrela, nebot se mi udělalo zle už u obrázků.

Je to opravdu ciste každého věc, můžete byt jakkoliv proti potratům, ale kdo z vás by měl silu se celozivotne starat o těžce postizene dite, jak už tu někdo psal?

Obdivuju ty lidi, nevim, zda bych to dokázala. Otěhotněla jsem

brzy, , naštěstí jsem potrat resit nemusela, ale uprimne, mozna bych to udelala, ono starat se o dite sama... kdyby mi bylo 30, rozhodovani už je taky na jine úrovni. ..

Někdo tu zverejnete nějakou statistiku potratu poslednich treba 30 let.

Myslim, ze celkovou osvetou se pocty interupci rapidne snizili, nebo nemam pravdu?

A taky řekněte, kdyby zakazali potraty, kdo by se o tdětičky postaral, kdyz stát penize nemá, nez vyresi adopci tak už velke dite někdo nechce.

A vemte si ty zoufale matky, ktere by mely trauma do smrti (beru to podle sebe)ti

doplněno 04.08.14 11:10:

Trauma do smrti, ze mam nekde dite, o ktere jsem se nemohla postarat.

Nechme to na každém.

Ano, je to velmi kontroverzní téma, naštěstí nikdo ze zákonodárců nepodlehl a nechava to na svobodne vůli zeny.

Nikdy jsem potrat nepodstoupila, ale myslim, ze to je pro spoustu žen take trauma.

Ale nutnost či menší zlo.

 
Datum: 04.08.14 15:47
 
avatar
Za me potrat rozhodne ANO, je to svobodna volba kazde zeny. A kazdopadne si neumim predstavit, ze by nekdo pouzival potrat jako permanentni formu antikoncepce, to snad ani z fyziologickeho hlediska neni mozne.
 
Od: cobrak*
Datum: 04.08.14 16:01
 
Dobrý den. Myslím si,že každé dítě se má narodit do připravené,zabezpečené rodiny a rodičům,kteří ho chtějí. Pokud není jedno z těchto kritérií,hlavně to poslední,splněno,myslím si,že je lepší,když se dítě nenarodí,i přesto,že potrat je na pohled velmi nepříjemná věc. Takže ano,jsem jednoznačně pro potrat! Hlavně kvůli tomu,že se tím dá zamezit narození postiženého dítěte!
 
Datum: 04.08.14 16:42
 
avatar

Volím možnost "akceptuji za určitých podmínek" - a tam řadím zejména vrozené postižení plodu (zejména mentální, o tělesném se dá diskutovat), znásilnění, těžkou nemoc matky (vedoucí k postižení plodu), otěhotnění v nízkém věku, kde by dítě nemělo jakékoli zajištění a další opravdu důležité faktory.

Neberu potraty typu "na dítě se ještě necítím" (pokud je žena zralého věku, tak nemá souložit, nebo s tímto holt počítat!), "nechci si zkazit postavu", "ještě si chci užívat" a podobně.

doplněno 04.08.14 16:52:

Každá antikoncepce může selhat. Buď se s tím musí počítat, nebo nesouložit. Pak už záleží na dalších okolnostech - jestli je to jen sobecké "já prostě nechci", anebo by dítě nemělo pořádně kde bydlet, nejsou peníze na jeho živení, není dokončená škola apod.

 
Datum: 04.08.14 16:48
 
avatar
A pokud se zena zodpovedne chrani a antikoncepce bohuzel selze? Take byste ji "nutila" nechat si nechtene dite?
doplněno 04.08.14 16:56: Ok, diky za odpovede, osobne s timto nazorem nesouhlasim, ale zajimalo me to
doplněno 04.08.14 17:13: Muj nazor je jasny - pokud zena z JAKEHOKOLIV duvodu dite nechce, ma pravo rozhodnout se pro potrat. Nutit dite donosit a nasledne predat k adopci mi prijde jako degradace zeny na chodici inkubator. Ale svuj pohled na vec nikomu nevnucuju, stejne je to jen a jen na dane zene, jak se zachova a rozhodne
 
Od: jmlc*
Datum: 04.08.14 16:54
 

Odrodit a předat k adopci - stovky bezdětných rodičů na takové dítě budou čekat s radostí.. Také znám pár lidí, co si z důvodu nemoci matky osvojili dítě. Třeba můj soused (jeho manželka má roztroušenou sklerozu).

Od: claire*
Datum: 04.08.14 16:54
 

*palec* Marti, souhlasím s každým slovem.

 
Od: jmlc*
Datum: 04.08.14 17:57
 

Zdánlivá odbočka - jeden velmi slušný člověk byl odpůrcem alkoholu.. v životě nikomu neublížil... Jednou se však stalo, že byl pozván na oslavu - všichni byli opití a on si dal také pár deci vína. Najednou se shodou nešťastných náhod jednomu rozbila láhev a pořezal se na ruce - on neváhal (v jednu ráno nebyl nikdo více střízlivý...), zavázal mu ruku, vzal svůj vůz (bylo to na šití) a ihned vyrazil do nemocnice. Další shodou náhod mu vjel tatínek 3 dětí pod kola - byl unavený z noční šichty a prostě šlápnul do pedálu trochu víc, kolo se zachvělo, nahnul se...

Člověk, který pil snad 3x za život jel poprvé pod vlivem alkoholu z místa, kde nebyl signál do nemocnice zachránit život kamaráda - zabil otce tří dětí..

Celý život si to bude vyčítat - ale - měl raději nechat vykrvácet kamaráda...? Zkazil si život tím, že zabil člověka? Tím že chtěl zachránit druhého? Nebo prostě jen neměl v ten večer pít?

Datum: 04.08.14 18:02
 
avatar

Pokud bylo pořezání život ohrožující, je to pochopitelné. Jak píšete o nějakém vykrvácení, tomu moc nevěřím, snad každý by v případě velkého krvácení automaticky volal záchranku.

Pokud to bylo na šití, ale nikoli přímé ohrožení života (tepenné či žilní krvácení apod.), opilý neměl za volantem co dělat.

 
Od: cobrak*
Datum: 04.08.14 18:21
 
Pěkný příběh,avšak má určitě pozměněný děj ;)
 
Datum: 04.08.14 18:51
 
avatar

Když odbočka od tématu, tak teda odbočka. Unavený z noční šichty neměl onen otec tří dětí na kole na silnici v noci co dělat. Má stejnou vinu, jako opilý řidič, který řídil jen proto, aby zachránil někomu jinému život.

Ale ať přemýšlím, jak přemýšlím, nenalézám souvislost s potratem.

 
Datum: 04.08.14 18:46
 
avatar

Jako náhrada antikoncepce nikoliv. Jako krajní řešení nechtěného problému ano. Je to osobní věc každé ženy a jen ona by se měla rozhodnout.

doplněno 04.08.14 20:36:

Poznámka k té anketě na začátku - chybí mi tam možnost:

"Není to normální, běžné řešení problému, ale řešení nouzové".

Takovou možnost autor otázky zřejmě vůbec nepřipouští.

 
Od: jmlc*
Datum: 04.08.14 19:30
 

všichni měli na výběr - opilý nemusel řídit..., otec v únavě neměl na silnici co dělat..., ožrala si měl dávat pozor a pít pivo z plastu... ale dopadlo to tak...

Když někdo říká, že neměl na výběr - prostě musel na potrat, protože by jistě dítě neuživil...

Když někdo řekne, že to dítě by z 60% bylo postižené, tak ho dal pryč...

Když někdo omlouvá své jednání, že byla znásilněna - byť normální holka v mini sama ve 2 hod ráno šmajdá opilá s náhodnými ožraly...

Hledejte, najdete - prostě na výběr je vždy - pak už jen čas ukáže, jestli ten potrat byl nutný, jestli to dítě mohlo žít...

Bída - prostředí - uživit rodinu - kdo vám určil hranici? Matka že má právo rozhodnout o bytí-nebytí - jak je uvedeno výše - proč tedy nenechat zemřít 5ti leté dítě? Stejně by si ve dvaceti letech ze života v tomto věku nic nepamatovalo...

Datum: 04.08.14 19:58
 
avatar
I kdyby byla se holka o pulnoci prochazela v parku naha, nikomu to nedava pravo ji znasilnit! Pro to neexistuje omluva ani zlehcovani! A do toho, co muze pro dotycnou nasledne tehotenstvi znamenat, se vy nikdy vcitit nemuzete
doplněno 04.08.14 20:07: Jen doplneni - to, ze ma nekdo na potraty jiny pohled nez ja, beru - kazdy ma pravo na svuj nazor. Ale bagatelizace znasilneni popr. zlehcovani typu "muze si za to sama" skutecne nesnasim
 
Od: jmlc*
Datum: 04.08.14 20:41
 

nepsal jsem obecné - psal jsem konkrétní jeden případ - znásilnění s přepadením je jistě jiné téma...

Datum: 04.08.14 20:11
 
avatar

Ano, možná měli všichni na výběr. Každý zvolil možnost, která se mu v tu chvíli zdála nejlepší. Jak ale včas poznat, které z těch špatných rozhodnutí je to méně špatné? Kdyby nebyl ciklista unavený, nevjel by řidiči do cesty a rozhodnutí opilého řidiče by bylo správné (záchrana života). Kdyby nebyl řidič opilý, unavenému cyklistovi by se (možná) dokázal vyhnout. Stejně tak by se dalo říct, že kdyby třeba pršelo, jel by cyklista pomaleji a s autem by se vůbec nepotkal. Prostě se sešlo pár nešťastných náhod, které nikdo nemohl předpokládat. Ale to jsme opravdu dost mimo téma původní otázky.

Srovnávat potrat se zabitím 5 letého dítěte je trochu mimo. Plod v prvních měsících je na rozdíl od narozeného dítěte nedílnou součástí těla matky. Nic míň, ale taky nic víc. Stejně jako neoplozené vajíčko. Menstruaci taky považujete za vraždu? (Tím rozhodně nechci zlehčovat zázrak stvoření budoucího nového života).

 
Od: ria®
Datum: 04.08.14 20:19
 
avatar

Dobrý den, asi to vyznělo špatně, prostě do určité doby nevidím problém řešit nechtěné těhotenství přerušením. Při vejšce jsem bydlela u kojeňáku a nezdálo se mi, že jdou děti "na odbyt" plné dětské domovy, a pan zadavatel otázky jim všem určtitě poskytně prostředky pro krásný život.

 
Datum: 04.08.14 20:33
 

Nechtěné narozené dítě je hrůza. Je to chudák, který už ani neuhýbá před ranou. Hezky to tu napsal Cobrak (*palec*). Dítě by mělo mít právo narodit se do alespoň trochu vlídného prostředí. Já osobně se domnívám, že než přivést na svět dítě, které už od narození pociťuje to, že se nemělo narodit, tak je lepší, aby se vůbec nenarodilo. Pracovně znám mnoho "hrdinek" matek, které si narození dítěte doslova vydupaly na okolí. Všichni jim radili, ať nepřivedou dítě v současných podmínkách na svět. Dnes mají tyto matky nervy nadranc, protože nejsou schopny své dítě ani uživit.

 
Od: jmlc*
Datum: 04.08.14 20:42
 

nenapadlo mne v daný moment

Od: jmlc*
Datum: 04.08.14 21:02
 

Všem potrefeným husám se omlouvám za noční můru... Všem znechuceným realitou ve videu také...

No a nakonec

- jsem rád, že se toto téma dotklo tolika lidí a že otázka potratů bude v dalších týdnech některé trápit - možná jsem tím zachránil život jednomu dítěti, jehož matka mi za 20 let bude chtít poděkovat. Také je možnost, že dalších 50 matek mne bude proklínat, že jsem je odradil od potratu...

Upřímně - ano - chtěl jsem nerozhodnuté odradit.. ale také jsem chtěl zjistit, jací lidé jsou na tomto fóru.

Vyzdít správně domek je krásná věc a dobrý um - je tisíc dobrých zedníků na každé město a 3-4 z republiky se zde snaží pomáhat. Upravit muškáty, aby krásně kvetly, to dokáže také pár tisíc lidí, ale zrovna vy jistě někomu poradíte lépe... Také je tu mnoho rozvedených, kteří správně říkají, že kdo se neožení-nevdá, nemusí se rozvádět...neboť tento akt je ze 100% důvod rozvodu.

Já si pár týdnů myslel, že poradím pár lidem .. pak jsem si říkal - ale jakým lidem? Co jsou to za lidi?

Tímto tématem jsem sice měl jiné úmysly, ale díky reakcím jsem pochopil hodně dalších věcí. Děkuji tedy všem a k uspokojení všech odpůrců potratů sděluji, že toto je můj poslední příspěvek na daném fóru.

Jsem velmi rád, že alespoň pár lidí odmítá vraždit nevinné - bez ohledu na věk (-9 měsíců až 5 let života dítěte). A ti, co potraty schvalují, za pár desítek let prostě jen vymřou...

Omlouvám se všem, co byli zvědaví na mé odpovědi (ne, nemůžu živit dětský domov plný dětí, ne, nemůžu jít na potrat, ne, nebudu kamenovat lidi před ambulancí za jejich názor..) - můj smysl života je v pomoci druhým, pokud je to v mých silách...

Zde na daném fóru jsem se chtěl o pár rad pokusit - jsou tu jiní - jistě chytřejší a bez pokrytectví...

Všem těm v mých očích opravdu správným lidem tady na webu držím palce - já se jdu snažit do reálného života :)

Od: ria®
Datum: 04.08.14 21:21
 
avatar

Každý máme jinou představu pro to, jak uděla na této planetě lepší život.

doplněno 04.08.14 21:43:

a ty potrefené husy si nechte.. ;)

 

 

Datum: 04.08.14 22:02
 

jmlc. Něco Vám ještě napíši, než z tohota fora odejdete (ač já k tomu nevidím důvod. Měl byste počítat s tím, že lidé mají rozdílné názory). Víte, často jsem v kontaktu s jednou dosti známou soudní lékařkou, která se problematikou "nechtěných" dětí velice zabývá. Víte jaký je v tomto směru poslední trend? Malé děti (do cca 7-8 let) se kdesi venku posadí. Řekne se jim, že maminka jde něco koupit a ony ať čekají...Tak čekají. Kvečeru, když si jich někdo všimne, tak pro ně přijede policie se sociální pracovnicí a děti jsou odvezeny do ústavu. Víte, kdy je nejvíce takových dětí? Například těsně před vánocemi či na Štědrý den. Ale tohle je stále ještě to lepší řešení. V mediích se nedozvíte o všech pokusech, či dokonaných sebevraždách matek a vražd jejich dětí. Prostě případy, kdy máme sebere děti a skočí s nimi z okna, nebo pod vlak. O tom přeci není moc dobré hovořit, protože by vyšlo na povrch, že tyto rodiny žijí daleko pod hranicí bídy. A to se našim politikům moc do krámu nehodí.

Jasně, napíšete, že má ta "matka" dítě odrodit a pak dát k adopci. Vy se domníváte, že je tak lehké se vzdát maličkého človíčka? A Vy se domníváte, že adoptované dítě se vždy dostane do dobré rodiny? Nedělejte si ani o tomto velké iluze.

Určitě není dobře, aby se potraty prováděly jako na běžícím páse. Ale pořád to já osobně vidím jako lepší řešení, než nechat vyrůstat nechtěné dítě. Tady bychom narazili na další problém. Jací lidé většinou z takových dětí vyrostou... Ale to by bylo na novou diskuzi.

 
Datum: 04.08.14 23:18
 

Jestli je tu někdo potrefený a ještě husa? Každý vyjádřil svůj názor a že se nestotožňuje zrovna s vaším, není důvod k napadání. Jistě církev potraty odmítá a prohlašuje za vraždu nenarozených. A kolik smylstva páchají její představitelé a hodnostáři, kolik válek bylo vedeno ve jménu Boha, kolik utrpení a kolik mrtvých, dětí a těhotných žen!

Zaplať Pán Bůh, že žijeme v civilizovaném státě a né pod knútou kléru!

Závěrem přeju hodně snažení v reálném životě a hojnost potomků od opravdu správných lidí. Jinak by se mohlo stát, že vymřeme. Ať se dílo daří!

 
Datum: 04.08.14 23:41
 

Nedalo mi to a musel jsem se te nafoukanosti zasmat :-D

Uplne vidim ty davy tehotnych, ktere jste svymi prispevky na posledni chvili presvedcil, ze potrat je spatny :-D. Doufam, ze budete mit za dvacet let dost velkou schranku na vsechny ty dekovne a nenavistne dopisy.

Tesi me, ze jste se zde toliko pochopil, o tolik povznesl, mozna dokonce dosahl osviceni! Dekujeme vam, ze jsme se mohli ohrat v zari vaseho dobrodini. Nyni bezte tam, kde vas potrebuji, naplnte svuj smysl zivota, Oooo veliky a bozsky jmlc!

 
Od: kerbelka
Datum: 04.08.14 23:40
 

Zajímavé téma i vyvolaná diskuze, možnost hlasování. Chybí možnost hodnotit odpovědi, či příspěvky. Chyba, nebo záměr?

Škoda, mohli jsem si udělat celkový obrázek.

avatar
Upozornění od sys clayman 05. 08. 2014 11:29:42
Volná diskuze nelze hodnotit
 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.