SOU praxe- kde se provádí?

Od: Datum: 22.04.14 18:53 odpovědí: 2 změna: 22.04.14 20:37

Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně praxí na Středních Odborných Učilišťích. Syn se do školy sice teprve hlásil a dostal se na obě školy co chtěl. Teď zbývá si jen vybratl. Preferuje tu školu co má dále od bydliště, to by ale musel vstávat už kolem před 5. hodinou. Protože výuku bude mít týden a druhý týden bude praxe, zajímalo by nás, jestli je možné si praxi zařídit v místě bydliště a nebo mu místo výkonu praxe určí škola. Jasné je, že na praxi by také musel brzy vstávat ale, protože by byla v místě bydliště nebylo by to tak časné.

Děkuji za rady :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.14 18:55
avatar

Dobrý den, to asi budete muset zjistit přímo ve škole, třeba na našem učilišti si některé obory (opravář zemědělských strojů) museli shánět praxi sami, klidně v místě svého bydliště, a někteří (např. automechanik) zase chodili na konkrétní servisy, kam je posílala škola.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 22.04.14 20:37

Záleží na oboru. Většina SOU má vlastní pracoviště pro odborný výcvik buď přímo v budovách nebo areálech škol, nebo v nějakém jiném odloučeném (vzdálenějším) pracovišti. Žáci (dříve učňové) jsou tedy úplně odtržení od praxe ve výrobních závodech nebo službách. Pouze šťastnější obory, například ve službách, stavebnictví nebo servisech mají ve vyšších ročnících odborný výcvik přímo na pracovištích firem (právnických nebo fyzických osob). Někde odborný výcvik nestojí za nic a jinde je bezvadně organizovaný i prováděný i v dílnách škol i u firme. Záleží na oboru, škole a městě.

Žáci maturitních oborů s výučním listem jsou na tom podobně, mají tak zvanou učební praxi - 3 hodiny týdně (což je nic, nic moc se zřejmě nenaučejí) a pak mají pár týdnů na konci školního roku praxe někde ve firmách, kde jim dají potvrzení o praxi. Protože firmy nemají o žáky příliš zájem, škola má praxi zajištěnou pouze pro některé a nechává žáky, aby si sami něco našli.

Na místo konání odborného výcviku a praxe se zeptejte přímo v SOU do kterého syn chce nastoupit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.