Konec Windows XP?

Od: Datum: 22.04.14 02:33 odpovědí: 16 změna: 01.04.16 20:02
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 22.04.14 08:31

Dobrý den, myslím, že jste to odhalila - takto se to určitě projevuje u každého uživatele OS WIN-XP, který včas nepřešel na nový OS Windows. Jejich obava byla oprávněná. Hlavně, aby to někdo nevzal vážně a nezačal se zase ptát, jak to odstranit. Jo, já jsem pobaven. Zdravím!

Od: ala1970*
Datum: 22.04.14 08:54

hh :))

Datum: 22.04.14 16:39

Samozřejmě vím, že konec podpory neznamená konec funkčnosti (a nehodlám se taky XP zbavovat). Neumím si ale vysvětlit "náhodu" (?), lterou jsem viděl na PC u dcery před týdnem. Zničeho nic se jí XP kously, nereagovaly na nic, nešli ani vypnout. Takže restart. Během nabíhání systému se objevilo výrazné okno s hláškou, že WIN XP již nemají podporu. Následně se celý PC opět zasekl. Ta hláška se sice již neobjevuje, nicméně WIN XP spustit nelze.

Datum: 31.03.16 15:06

Podařilo se Vám později XPčka spustit?

Mně fungují i dva roky po ukončení podpory...

Od: hk
Datum: 31.03.16 15:16

To nejste hrdninka, to je spíše k pláči. Doporučuji se mýt studenou vodou, prát na valše a na WC do kadibudky. To je stejný příměr, jako vaše XP v roce 2016.

doplněno 01.04.16 20:02:

Zajímavé, jakým způsobem lze zneužít pravidlo Z2.

Upozornění od sys ladinpraha 31. 03. 2016 17:02:28
!Pravidlo Z2: je zakázáno psát vulgárně, napadat, urážet uživatele, používat urážlivý nick.
Od: bmbx®
Datum: 31.03.16 16:52

hk je nejspíš dealer od microsoftu *haha*

Opravdu nevím co tak zásadního přinášeji novější verze Win abych jako ovce musel podlehnout dvouleté kampani od MS že si musím nutně pořídit nový OS.

Od: k2
Datum: 31.03.16 16:55

Prinaseji to, ze nektere programy nejsou uz podporovany, a na W XP je proste nenainstalujete...

Datum: 31.03.16 17:19

k2:

Ale to je pořád dokola *haha*

Co ty programy co nenainstaluju, co ty mi přinesou?

To jsem asi divnej, nebo nepoužívám PC tak jak se má, když mi na to co potřebuju stačí všechno bez podpory a bez nových Win. Internet, hraní si s fotkama s videem a s jinými 3,14čovinami opravdu nepotřebuji pořád něco nového ;)

Od: k2
Datum: 31.03.16 17:31

Tak pokud ty programy nepotrebujete, tak neni ci resit.
Namatkou: konec podpory Java-zatim nicemu nevadi. Nepodpora iTunes-nemate-li jabkove zarizeni, tak Vas to taky zajimat nemusi. Nepodpora nejakeho programu na rootnuti Android telefonu (nazev uz nevim)-nemate-li potrebu rootovat android, tak to taky nevadi, pak nejaky 3D konstrukcni program (tusim SolidWorks?)-nevenujete-li se strojirenskemu 3D konstruovani, tak bez toho tez muzete zit...
To jen namatkou, na co jsem za posledni dobu narazil ja, verim, ze toho bude vice. W XP proste pomalu umiraji a za sebe mohu rici, ze jednou prijde den, kdy se jich (ac nerad) budu muset zbavit i ja...

Datum: 01.04.16 14:50

Nebylo by špatné, kdyby Windows s celým Microsoftem umřely úplně, jejich produkty jsou brzdou výpočetní techniky :-D

Datum: 31.03.16 16:53

Hk trošku mimo ne? Takových jsou ještě miliony! Dokonce znám lidi co by klidně do nových výkonných PC nainstalovali nejraději XP než nejnovější desítky či nepatrně starší OS!

Datum: 31.03.16 17:25

Praise the Windows 3.11 (popř MS-DOS) dva nejlepší OS, které znám :D

Od: jentak
Datum: 01.04.16 14:07

Tak to absolutně nesouhlasím. Takový multitasking je báječná věc, a DOS to neuměl a 3.11 hodně špatně. Bez něj si nedovedu práci na PC představit. Mít spuštěno víc SW najednou a plynule mezi nimi přecházet během práce, je snad to nejlepší s čím programátoři přišli.

doplněno 01.04.16 14:11:

Mimochodem. já XP čka dosud používám. Běží mě bez přeinstalace snad 10 let. Bez antiviru, jen Spybot mi tam běží. Je fakt, že je nemám na hraní her, a moc neinstaluju SW. Nicméně na internetu s nimi jsem. V poslední době některé stránky bohužel přestávají fungovat. Asi obdoba toho o čem tu psal před časem admin..

Od: hm®
Datum: 01.04.16 14:40

Jen mimochodem - v DOSu byl nástroj (prográmek), pomocí kterého taky mohlo být spuštěno více jiných programů naráz. Sice ty programy nejely zároveň (jako v dnešních OS), ale dalo se mezi nimi přepínat a jel vždy jen ten, který byl aktuálně vybraný. Přepínat se např. mezi texťákem a účetnictvím sem tam, to prostě šlo i v DOSu.

Datum: 01.04.16 19:55

Já používám XP taky. Ale z donucení. Mám barevnou laserovku HP1600. a u HP nějak "pozapomněli" vyvinout ovladač pro W7 a vyšší. Tak holt je mám na jednom PC dokud bude tisknout tiskárna. A je to poslední tiskárna od HP, kterou jsem koupil. Na jedné straně "tlačej" nové systémy, ale ovladače ne. Ať si trhnou. Radši koupim příště levnej TW.

Datum: 01.04.16 19:59

HP CLJ1600 mám taky a pod Win7(64) mi normálně funguje.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.