Kamera v kolárce

Od: Datum: 05.02.13 18:56 odpovědí: 3 změna: 05.02.13 22:06

Zdarvim, Mam kameru v kolárce nachystanou. Ted se chci zeptat, jak to řešit. jedna se o společny prostor 2 sousedů, takže jim stačí říct o tom, že tam je kamera, nebo nejaky papir sepsat..připadně kde ho najdu..?

Vim, že když se mi něco ztratí a budu mit dukaz, tak ho nesmim nikde předávát a pokud tak jen policii..nebo tak nějak jsem to aspon slyšel..
děkuji za stručnou a jasnou odpověd :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.13 20:09
avatar

Snad je to jasná a stručná odpověď.

Správce domu, který v chodbách bytového domu instaloval kamerový systém a pořizuje a uchovává z něj záznam, se stává zpracovatelem osobních údajů ve smyslu zákona na ochranu osobních údajů a jako takový by měl být registrován u Úřadu na ochranu osobních údajů.
Obecně platí, že instalovat kamerový systém v bytovém domě je možné jen tehdy, pokud s ním vysloví souhlas všechny fyzické osoby, které bytový dům obývají. To znamená, že se nejedná pouze o vlastníky bytových jednotek, ale také např. o nájemníky a podnájemníky.
Pokud obyvatel domu nesouhlasí s instalací kamerového systému, měl by se obrátit na Úřad pro ochranu osobních údajů, který může správci domu uložit, aby kameru odstranil a pořízené záznamy zničil. Není vyloučeno ani to, že správci domu udělí pokutu, která může být až ve výši 5 mil. korun u fyzických osob a do 10 milionů u právnických osob.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dafna
Datum: 05.02.13 22:01

No ta kamera je prostě v prostorách, kde jsou jen 2 sousedi.
Oba s tim byli seznameni a souhlasili s tim. nikdo jiny tam nechodi a tak se jedna nejspiš o soukrome prostory..

Máme o něj jen my kliče a pokud se tma dostane někdo cizí tak tomu cheme zabranit..

Od: dafna
Datum: 05.02.13 22:06

Ješte jsem chtěl dodat, že camera posílá pouze fotky při pohybu..neni tam žádny zvukový ani video záznam. přijdou fotky na email..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.