Zdanění odkupného

Od: Datum: 05.04.14 18:24 odpovědí: 1 změna: 05.04.14 19:32

Ruším si životní pojištění perspektiva 4BN po sedmi letech a zajímalo by mě jak se daní získané odbytné pokud jsem uplatnoval danový odpočet na tuto životní pojistku.Měsíčně jsme platil 500 kč.Máte prosím někdo zkušenosti se zrušením životního pojištění? Jde mě,taky ještě o to aby mě odbytné vůbec stačilo na doplacení či vrácení daně.Děkuji za odpovědi.

doplněno 05.04.14 19:57:

Ještě jedna otázka.Kde zjistím jakou čásku jsem si za ty roky odečetl celkem ze základu pro výpočet daní? Některý rok jsem si dokonce,ani o odpočet nezažádal.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.04.14 19:32
avatar

Při předčasném ukončení smlouvy o životním pojištění je potřeba počítat s tím, že z vyplaceného odbytného (odkupného) se platí daň z příjmu fyzických osob. Stejně tak je nutné v daňovém přiznání za rok, ve kterém ke zrušení smlouvy o životním pojištění došlo, zvýšit daňový základ o částky životního pojištění snižující daňový základ v minulých letech.
finexpert.e15.cz/kdyz-zrusite-pojistku-zaplatite-vic-na-danich

doplněno 05.04.14 20:04:

Kde seženete co jte odpočetl, to netuším. Já si schovával kopie.

Maximálně to bylo 6000.- Kč (viz www.finance.cz/pojisteni/osoby/zivotni-pojisteni/vyse-danove-uspory/), takže holt počítejte s tím, že jste dělal odpočet každý rok.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.