Chyby v textu

Od: Datum: 18.04.14 14:02 odpovědí: 9 změna: 19.04.14 11:36
avatar

Dobrý den,

často se zde vyskytují chyby v různých dotazech. Ať gramatické, nebo smysluplné. Prosím, pamatujete si ty nejhorší chyby na tomto serveru? :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od:
Datum: 18.04.14 14:08

Nejčastější chyby:

standartní

by jsem, by sme, bysme,

zbyde,

hold místo holt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 18.04.14 14:23
avatar

Me to nejak extra nevadí. Rozhodne nikomu neodpovidam, at si zlepsi gramatiku, jen jednou jsem to porusila v otazce u pixwords, dávno vyresene, kde bylo vysačka. Nekdy to bije do oci, ale nejsme vsichni experti pres gramatiku, spousta lidi to pise v rychlosti, ja třeba malo používám háčky a čárky, protoze me to na tabletu zdržuje, taky to muze nekomu vadit :)

https://www.poradte.cz/volna-…uze/8672-reseni-pixwords.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.14 14:41
avatar

Já kolikrát také, píšu, myslím na něco jiného a už to je :) :D myslela jsem něco extra :D visačka :D

Datum: 18.04.14 15:23

víška plotu, ještě teď se z toho odkopávám, a jestli jde nabrousit tupí vrták, tak jsem napsal, že tupé jsou umělé vlasy a vlasy vrták nenabrousíš, myšleno že vezme tupé, jako příčesek a bude tím brousit vrták

doplněno 18.04.14 15:34:

teď tu chce panter zvíšit návštěvnost ! jsem zvědavý, jak mu lidi pomohou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.14 17:17
avatar

Já nevím, proč se to tu stále řeší, chyby děláme všichni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.14 18:25

Tak je to pro tazatele / tazatelku nějak důležité, tak se ptá. A když se někdo může zeptat, jestli dojde slunečnice ve sklepě, to znamená jestli dokáže mrtvá část rostliny, bez možnosti dodávání živin a bez probíhající fotosyntézy, vytvořit velká olejnatá semena, tak proč by se tu někdo nemohl zeptat na chyby?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.14 19:06
avatar

Děkuji, mám úkol vyhledat chyby v mediích, z televize, rádia, internetu, novin :) od každého 10. Tak mě napadlo, lidé si zde pořád na nějaké chyby stěžují. Také pro zajímavost, jaká nejvtipnější chybička se tu vyskytla :)

Datum: 19.04.14 11:10

Ahoj. Občasné drobné prohřešky vůči češtině tady, nezbyde než trpně tolerovat. Já snad nemám problém s íčkama, ale s,z, a podobné špeky mě občas taky dostanou. I překlepy někdy nechytnu, a to se je snažím většinou opravovat. Ale, třeba v televizích zaznamenávám divnosti v pořadech o přírodě, zeměpisu a podobně. Hlavně ve výslovnosti anglických výrazů v českém průvodním čteném textu. I Alfréd Strejček, specialista na tyhle věci to bez problému čte tak nějak na půl. Něco normálně česky, a něco s až přehnaným emerickým přízvukem. Například: Kanadská Alberta- Elberte, řeka Colorado-česky kolorádo- Koulourejdou a podobně. Někdy to fakt šíleně tahá za uši. Nebo, název sopky: Hora Svaté Heleny- je Hora Senta Helense. Konkrétně tohle, ve vzdělávacích pořadech mordují, už léta v doprovodných textech-komentářích skoro všichni. A je jedno, jestli to je na ČT2, ZOOMu, Discovery nebo jinde. Hlavně u těch starších pořadů z 90tých let. A klasicky na NOVĚ dost často perlí v reportážích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.14 11:36
avatar

Tak jednu chybku bych našla hned ve Vašem dotazu, a to tu "smysluplnou" . Jinak bych řekla, že chyb se tu nevyskytuje více, než jinde na netu, jeden skutečný klenot se ale skrývá pod dotazem (nevím, zda uvedu přesně) "co se zbylou rýží", z toho se pedagogovi protočí panenky a bude v sedmém nebi, garantuji ;). Dále bych doporučila lehce nadhodit, zda není přínosnější, než vyhledávat chyby, snažit se pochopit obsah sdělení. Chyby bychom měli hledat především u sebe, a to všichni, i učitelé a když už, tak je na místě opravit, a ne je rozmazávat. Promiňte, tohle nemám ráda, vím, že jste to tak nemyslela (nebo aspoň doufám .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.