Alkohol, minimální trvanlivost?

Od: Datum: 17.04.14 21:56 odpovědí: 21 změna: 19.04.14 05:53

Dobrý den, má alkohol nějakou trvanlivost? uvedu příklad: Můj známý kupuje ve slevě různé flašky s alkoholem, Fernet, slivovici, vodky, rumy ,likéry, vína, má doma plný bar, cca 40 lahví alkoholu. ale ptám se, může to nějak projít či něco podobného? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 17.04.14 21:57

Alkohol má konzervační účinky, nejen že se neskazí, ale lze v něm i konzervovat.

Datum: 17.04.14 21:59

U slivovice a podobných pochutin hrozí pouze jedna věc a sice, že flaška předčasně vyschne, jinak se nestane vůbec nic.

Datum: 17.04.14 21:59

Nemá a nemůže. Ani víno nemá omezenou trvanlivost.

Od: hop®
Datum: 17.04.14 22:02

Dnes je snad na každém potravinovém výrobku vytetováno datum doporučené spotřeby, bývá to i u kořalky. Ale zrovna u kvalitního alkoholu je to jen kvůli předpisům, vůbec bych se nebál se tím ožrat třeba po mnoha letech...

Od: ork®
Datum: 17.04.14 22:04

No právě jsem u něj studoval a na žádném jsem spotřebu nenašel, ani na víně, ale sám mi řekl. Že u vína, byť měl jakostní odrůdové, se mu stalo že tři lahve vylil, prý možná proto že nejsou přeci jen archivní , a má je v obýváku ve stojánku , kde přes léto může být pěkně vedro.

Od: hop®
Datum: 17.04.14 22:08

Fakt nejsem znalec přes vína, ale znám to třeba u salámu, který má doporučenou dobu spotřeby několik hodin po nákupu a za oůlhoďku v létě na palubce auta už ten salám skoro sám odchází. :-D
Takže jde i o podmínky skladování, které by měly u každého výrobku být jasně definovány a doporučeny...

Datum: 18.04.14 11:57

Tam byl problém ve skladování, víno chce chladnější prostor než obývák.

Datum: 17.04.14 22:28

Zdravím, znám kolegu kaktusáře vinaře a když ho chci pozlobit, tak mu zavolám, že přijedu s archivním Sklepáčkem a on skáče dva metry vysoko, jednou mi dával celý den nalejvárnu o archivních vínech, kterou jsem já ukončil slovy, že víno je hnusný, že mi nechutná a nejraději mám jenom hrozny a nebo (h)rozinky ve štrůdlu. Co se týče tvrdého alkoholu, tak ten zraje a dostává na kvalitě jen v sudech, co je v lahvích to je mrtvý, jako ve smyslu, že to kvalit stářím nedosáhne. A co se týče trvanlivosti, tak k tomu mám zase jednu historku, vyprávěl mi jeden, jak v západních čechách po válce ubytovali američany, a když amíci odjížděli, tak té rodině darovali pár lahví whisky. Lahve ztrestávali při významných výročích, nedávno našli jednu super ukrytou, zapomenutou a když jí otevřeli, tak to mělo k whisky hodně daleko a blíž k něčemu úplně jinému...

Od: buss®
Datum: 17.04.14 22:55

Víte kolik stojí flašky vína a j. vytažené po staletích z moře?

Datum: 17.04.14 23:23

Bussi, vím nebo spíš tuším, ale nevím jak chutnaj, ale těžko se budou vytahovat lahve se Sklepmistrem a nezapomeňme, že láhve z moře jsou většinou dost hluboko, v nízké teplotě a zátka nevysychá a ani se nemůže vypařovat líh, pokud myslíme to aj.

Od: ria®
Datum: 17.04.14 23:15

Můj vaječňý koňak nevydržel od prosince do února., doslova stuhnul :D

doplněno 17.04.14 23:27:

"z"

doplněno 18.04.14 13:14:

Rozhodně nechci dělat špatnou reklamu, ala mrkněte, myslíte, že by se to ještě dalo dát dopořádku? :)

Datum: 18.04.14 12:00

Vydržel. Zhoustnutí nevadí, naředíte přidáním trochy lihu nebo rumu ...

Datum: 18.04.14 14:59

fuj, to je hnus, to vypadá, jako když už to někdo pil a nesedlo mu to,brrr

Datum: 18.04.14 02:26

Pokud kupuje alkohol alespoň kolem 40% a dobře zavřený, vydrží skutečně dlouho, třeba desítky let. Problém ale tkví v kvalitě uzávěru. Takovej archivní tuzemák nebude obsahovat moc alkoholu:) Pokud má 20% likéry, tak po pár letech taky nebudou pitelný.

Datum: 18.04.14 02:35

abych to odlehcil, alkohol ma trvanlivost primo umernou zizni majitele lahvi :-D

Datum: 18.04.14 16:00

Promluvím za chemiky.

Alkoholické nápoje obvykle neobsahují jen vodu a alkohol.Při kvašení vznikají také kyseliny,aldehydy,ty s alkoholem vytvářejí složitější sloučeniny,estery,také jsou schopny polymerace.Takže po letech se může vytvořit směs,které to bude k užitku,ale také zcela nepitelná.To platí i u vína,některé aukce starých vín mluví o ceně,nikoliv o kvalitě vína.Jednou jsem měl možnost koštovat 40 let staré víno,moc jsem si nepochutnal.

JABRAKA

Datum: 18.04.14 19:12

Ovšem směs vody z vodovodu, etanolu z brambor a etylesteru kyseliny mravenčí z laborky (zvaná tuzemák) se nezkazí nikdy.

Datum: 18.04.14 19:20

Naše slivovice je dobrá i po 50ti letech, finská vodka, metaxa po 25 stále dobrá, slnče brag(nějak tak se to jmenovalo)koňak z Bulharska se za 10 chuťově nezměnil akorát barva byla jakási tmavší. Kvalitní víno ( v lahvích-pozdní sběr, výběr z hroznů) bych si nedovolila skladovat a u nás by ani nevydrželo.

Od: lego®
Datum: 18.04.14 21:35

Alkohol, minimální trvanlivost?> aspon to donest domu..

Datum: 18.04.14 22:59

Mě by se zkazilo i pivo v lahvi. Jednou jsem položil dotaz, jak dlouho vydrží pivo v lahvi a málem mi byla vylita moje malinovka na hlavu a téměř mě očima vynesli z hospody. Nějak jsem nepřišel alkoholu na chuť.

Datum: 19.04.14 05:53

pokud váš známý nekupuje ve slevách někde u stánku s metanolem, pak se mu nic nestane. Gořalka se časem nekazí, tak nanejvýš změní barvu.

Ale kupovat víno ve slevě a schovávat si ho doma je hloupost. Už to že jsou ve slevě o čemsi mluví. Jednak že ty lahve obvykle už mají cosi za sebou, dlouho někde stály a nikdo je nechtěl a za druhé, laciné víno nikdy není dobré.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.