Reklamace kalhot

Od: Datum: 03.06.14 01:04 odpovědí: 7 změna: 04.06.14 14:28

Dnes mi kolegyně v práci říkala, že byla reklamovat džíny, protože se ji po půl roce nošení prošoupali mezi stehnama. Reklamaci ji uznali. Prý i kdyby se to stalo 2 dny před koncem reklamační lhůty, tak to musí prodejce uznat. Co si o tom myslíte či setkali jste se s tím? Mám docela drahý Mustangy a teď po roce a půl nošení definitivně praskli. Příjde mi divný, že se toto dá reklamovat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.06.14 04:49

Dobrý den, nosím džíny od dětství (takže už poměrně dlouho) - ovšem, ne ty stejné. Ještě jsem si je nikdy na stehnech neprošoupal. Jaké stehna má ta Vaše kolegyně? Třeba bude problém tam.

A je fakt, že reklamovat prošoupané džíny bych nešel. Zdravím!

doplněno 03.06.14 04:52:

P.S. Kdo nakupuje na tržnici, tak si nemusí dělat starosti s reklamací .

Datum: 03.06.14 05:53

Podle nového občanského zákoníku - pokud se závada na jakémkoliv výrobku objeví do 6 měsíců od koupi,jde o chybu na straně výrobce a prodávající vyřídí reklamaci kladně. Po této době musí spotřebitel prokazovat,že se jedná o chybu výrobce.

Pokud máte zájem o právní stanovisko většího rozsahu,můžete se zdarma obrátit na naši pobočku Sdružení obrany spotřebitelů : makon@asociace-sos.cz

Datum: 03.06.14 07:45

Prošoupané kalhoty, to není chyba pvýrobce ani prodejce, ale majitelčiných příliš masitých stehen, která při chůzi drhnou o sebe a látka se tak prošoupe. S podobným mnou zaviněným problémem bych nikdy do reklamace nešla. Stejně, jako bych třeba sama rozbila zip, nebo mi kalhoty praskly.

To evidentně nejsou chyby způsobené při výrobě, ale jde o nadměrné opotřebení a to způsobil - kdo jiný než zákazník. *bum*

Je dobré, když se člověk nebojí vadné zboží rozumně reklamovat, ale na druhou stranu by neměl být vyčuraný. To potom chudák výrobce. Jaga.

doplněno 03.06.14 07:47:

Po roce a půl nošení máte už starou věc, zašila bych je a nechala bych si je třeba na opékání buřtů či vybírání brambor. Reklamovat takovou věc bych zaručeně nešla.

Datum: 03.06.14 09:13

vše je věc názoru a kdo to zkusí,má,kdo ne,má holt méně

Datum: 03.06.14 08:07
Jojo vetsi stehna, pak latka se prosoupe. Me by byla hanba neco takoveho reklamovat.
Od: buss®
Datum: 03.06.14 12:02

Prošoupané jsou opotřebené, nikoliv vada, ať kolegyně zchudne, nebo dává stehna od sebe..., ale je to věc prodejce.

Datum: 04.06.14 14:28

značku Mustang jsem vyzkoušel jednou (boty) a už je nechci ani vidět. Drahé, kvalita zpracování nic moc a pohodlnost skoro nula. Výdrž pochybná.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.