Oblékání v sekáčích

Od: Datum: 03.08.14 19:40 odpovědí: 22 změna: 04.08.14 17:59

nakupujete v sekáčích? proč? není to jen záležitost žen, které zbytečnou část peněz utratí za hadry ať už nové či onošené?

pro mě je tento způsob nakupování tabu. vzít na sebe hadr, který nosil kdoví kdo, boty, to už musí být o zdraví

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 03.08.14 19:45

Neee *blee*

doplněno 03.08.14 19:56:

Statistiky mě nezajímají,nebudu nosit absolutně nic po nějaké anglické či německé madam...Navíc,jen když jdeš okolo,toho smradu,co se line ven *blee*

Od: olaf71*
Datum: 03.08.14 19:47

polkni to, dle statistik nákupy v sekáčích opět rostou

doplněno 03.08.14 20:03:

ten smrad je ze západních pracích prášků

Od: koncovyzakaznik
Datum: 03.08.14 20:38

já v sekáči nakupuji a jsem chlap. Je sice pravda že nechodím do všech ale jen vybraných. Můžu říct, že vždy si tam zajdu na nějaké věci. Vesměs košile. U nás je nekoupíš. A když si vezmeš anglickou košili a košili pro český trh poznáš rozdíl. To mi věř.

Jinak u angličanů je normální to, že si vezmou jednou dvakrát danou věc a hned se ji zbavují. Přeci nebudou mezi svými kamarády nosit košili kterou už dvakrát vděli... mám i z anglie nějaké hadry...také z druhé ruky a v pohodě, žiju.

A nakonec. Proč mám platit za košili 800,- když v lepší kvalitě koupím za 250,- a v dobrém stavu?

Datum: 03.08.14 19:50

a vy věříte že v obchodech je vše košer v rámci hygieny?nevím,že by se vypranýma věcma něco přenášelo.Chodím často a ráda i přítel byl odpůrce a pak zjistil,že tam nejsou jen nošené,ale i věci co se neprodají ve značkových prodejnách a taky dvojkovky...prostě všeho chuť.Věci jsou originály a člověk si najde ve svém stylu co chce a nemusí nosit co diktuji letáky v Takku,Kikku atd.a kvalita je lepší jak s těchto prodejen.Věděli jste že v Takku dávají spoutu věcí na došití švadlenám?u nás ve městě to tak je,takže kvalita nic moc.

Datum: 03.08.14 20:01

ani tak nejde o to, jestli to na sobě měl člověk, který se nemyl,nebo měl lepru,či to sundali z mrtvoly, stejně si to každý doma ještě vypere, ale u mě nastává podvědomí, že to na sobě měl ještě někdo horší a vyprání je jen přelstění mozku

Od: koncovyzakaznik
Datum: 03.08.14 20:41

zajeď si do anglie na otočku. Zajdi si do sekáče a poznáš kdo tam chodí dávat tyhle hadry. Je to byznys. Za peníze si koupíš lepší hadry než které dostaneš tady v obchodech.

No a důležité, nesmíš nakupovat v sekáči, kde to prodávají pofiderní prodejci...

Datum: 03.08.14 19:50

V sekáčích nenakupuji, ale nevadí mi koupit použité oblečení na internetu. V posledním balíčku za 320,- bylo 6 kousků, z nichž 5 unosím, 1 úplně nový (s visačkou). Cenově to tedy vyjde opravdu hodně jinak. Boty ne, to už je moc, ale oblečení mi nevadí. Když to vyloženě není nějaký citlivý materiál, tak ho stejně poprvé (nebo i víckrát) peru na 60°C.

Oblečení v dnešní době je stejně napuštěné bůhvíčím, barvy jsou bůhvíco, myslím si, že to nejhorší není zrovna to, že už to někdo nosil. Ale pokud se to někomu ekluje, nevadí mi to a nebudu ho přesvědčovat, že je to "v pohodě". Každý máme něco já si třeba kdykoliv po košíku/vozíku v obchodě nebo cestě MHD myju ruce, jinak se štítím na něco sáhnout, a někdo jiný to vůbec neřeší.

Datum: 03.08.14 19:52

Boty bych nikdy obnošené nekoupila, ale kalhoty a nebo blůzku či tičko klidně ano. Totéž dělá i můj kamarád. Nedávno koupil džíny a letní košile (4 kusy) za 120,- Kč. Když se dobře vyperou a vyžehlí, nevidíme v tom ani jeden nic špatného.

Něco jiného by bylo prádlo a nebo již zmíněné boty...

Datum: 03.08.14 20:01

Samozřejmě že boty,prádlo neeee*blee*ale věřte nebo né moje bývalé učitelky ze Zš sem tam s botama nachytala nejednoua hlavně je rozíl mezi secondhandy,určitě nemám na mysli ty"kus za 20kč" ty jsou hnus,chodím jen do těch normálních né tam kde je to na hromadě,kde jsme?v zemi třetího světa?V jendom našem oblíbeném se stojí fronta než otevřou a mají tam spoustu i nových věcí a i botu.secondhand ano,ale trochu úroveň.

Datum: 03.08.14 20:26

U nás je sekáč, který má pravidelnou akci - ve čtvrtek vše za 30,- V pátek je pak vždycky plno jiného zboží. Když mám kolem cestu ve čtvrtek, juknu tam.. a někdy jdu s prázdnou a jindy se 3-4 kousky. I pátky jsou fajn. To je zase větší výběr

Datum: 03.08.14 20:06

Nakupuji,ne proto,že bych na nové neměla,ale hledám originální kousky,mám vybrané prodejny,kde je vše vyprané a vyžehlené,dá se tam natrefit na kvalitu za pár kaček a onošenost opravdu není patrná...Myslím,že o zdraví to není,je to fajn recyklace...lepší než dětská otrokářská práce z bangladéže,sice fungl nové hadry,ale?Je fakt,že jsou sekáče kde je vše po pár korunách,smrad,vše ve velkých koších,bez ladu a skladu,pro lidičky,kteří mají velkou nouzi. Jo...a kdo ví,který všelijaký humusák si zkoušel nové drahé boty před námi a pak si to rozmyslel *sok*

Datum: 03.08.14 20:07

Nenakupuji. To už si radši na sebe něco ušiji. A mám to nové a originál

Datum: 03.08.14 21:09

Vůbec s tím nemám problém. Mám vybrané sekáče, kde mají všecko vyprané, voňavé a čisté. Jeden i na netu. A taky ne z důvodu, že bych na to neměl, ale z důvodu originality a kvality zboží. Koupil jsem třeba nádherné plátěné kalhoty od výrobce golfového oblečení Oscar Jacobson, které se prodávají za 3500kč. Já je měl ještě s original visačkou a cenovkou a to za 80Kč. Ručně šitý frak z vlněné látky zn. Penguin za 280 Kč. Nový, nepropocený, neonošený. Přešití do steampunkového stylu a knoflíky mě vyšly na 700. Za litřík mám skvělé oblečení pro vystupování s kapelou. No nekupte to! *frajer*

Od: xixi*
Datum: 03.08.14 21:12

V sekáči nakupuju věci do dílny - stará trika, tepláky, kalhoty. Vezmu párkrát na sebe když si nechci zničit montérky a pak to vyhodím, případně to jde na hadry. Ale znám lidi, kteří se v sekáči oblékají. Naštěstí umí vybírat a nijak to na nich není vidět. Naopak kolikrát mají originální věc, jakou nikdo jinej prostě nemá. V případě nouze by mi nevadilo se v sekáči oblékat, dnes už se dá vybrat. Použité boty bych na nohy nevzal, to budu radši chodit bos.

Btw. manželka si kdysi zkoušela a kupoval džíny v jednom značkovém obchodě a donesla si z toho pásový opar. Kdo by to byl řekl...

Od: pb®
Datum: 03.08.14 21:30
Heh, byl jste někdy v hotelu? Pak věřte tomu, že na stejném povlečení spal někdo jiný a do stejného ručníku, co jste si utřel obličej, si někdo před tím utřel prdel. A taky to bylo jen vyprané. Co je oproti tomu koupit si třeba kabát ze sekáče? Navíc se tam dají sehnat kvalitní značkové kusy, ne ty hadry z konfekce, které po prvním praní ztratí tvar.
Datum: 03.08.14 21:53

V restauraci jím s příborem, který měl už někdo v hubě, ve vlaku, autobuse a čekárnách sedím na sedácích kde už sedělo sta jiných prdelí, u doktora ani nevím co do mě píchají a v supermarketu kdo vše ošmatlával tohle rajče. Kdybych byl cimprlich, nemohl bych žít v tomto světě. V sekáči skoro nenakupuji, ale pokud bych zahlíd něco šik ve výloze, neměl bych s tím problém.

Datum: 03.08.14 22:38

V našem městě kde kdo nakupuje v sekáči. Znám i několik lékařek, které tam nakupují. Dají se sehnad někdy krásné kousky, kvalitní a hlavně nemá to každý.

Datum: 04.08.14 15:42

Ringo - A to ani nemluvím o tom, kde měly slepice vejce, kterými se všichni cpeme *smich*

Datum: 04.08.14 16:21
Tento dotaz mi přijde poněkud urážlivý! Defacto jsou hned v úvodu odsouzeni lidé,kteří tuto možnost využívají! Když jsem byl malý kluk,také jsem nosil hodně věcí ze sekáče. Měli jsme ho kousek od domova a vždycky na procházce s mamkou jsme se tam stavili a občas tam nějaké kalhoty na pískoviště a triko do školky bylo. Za ty peníze,co naši ušetřili,jsme pak jezdili třeba na dovolenou a díky tomu mám jako dospělý hezké zážitky,než,kdybych chodil ve značkovém a celé prázdniny byl doma. Tím jsem chtěl zkrátka říct,že člověk nemusí být sociální případ,aby nemohl nakupovat v sekáči. Otec byl v práci,máma vzala mě za ruku,sestru do kočárku a šli jsme se projít po okolí,kde v té době ještě žádné Ca,HM,Kiltec atd nebylo a občas nám tam mamka něco koupila. A k tomu pocitu,že tu věc před Vámi užival nějaký prasák-Vy víte,který vepř se vám potil do sedaček ve vašem ojetém autě,který člověk bůhví co dělal ve vaší ložnici,než jste se tam přistěhovali vy? A i když odpovíte,že máte všechno nové,tudíž auto a dům,tak stejně dýcháte vzduch a pijete vodu,které před vámi "užíval" někdo jiný :-D A s penězy-bankovkami a mincemi-je to úplně stejné :-D Takže já to neodsuzuju,ač tuto službu nevyužívám!
Datum: 04.08.14 17:59

a koho to mělo urazit. zeptal jsem se na to, zda nakupujete v sekáči a proč. hned na to jsem odpověděl sám sobě, že tam nenakupuji a proč. nikomu, kdo tam nakupuje, jsem neoponoval. asi by jsi udělal nejlépe, kdyby jsi moje příspěvky nečetl, mohl by jsi se urazit

Datum: 04.08.14 17:47

"Hadr, který nosil kdoví kdo" - musíš umět hledat, a ty "hadry" si člověk snad logicky pořádně vypere doma. Fakt netuším, co bych ze zkoušeného trika mohla chytnout za nemoc :D

Na boty bych si asi netroufla, ale ze sekáče má kamarádka šaty a já sukni, kterou široko daleko nikdo nemá. Koupeno bylo oblečení čisté, originální, pěkné a levné. Fakt žádný hadr.

A ber v úvahu fakt, že spousta žen není jako chlapi, kterým stačí jedny rifle a tři čtyři trička.

doplněno 04.08.14 17:53:

Jen dodám k té obuvi - ze sekáče bych nekoupila, bůh ví, kolik a jakých lidí do bot lezlo.

Ale na ńetu běžně kupuji třeba párkrát nošené boty od prvního uživatele - nepadly mu, tak prodává. Mám i možnost si ověřit, zda je prodejce dobrý a seriózní. Stejně tak takové boty prodávám já. Vezmu dvakrát, nesedí, přitom jsou jako nové. A v podstatě taky second hand:)

doplněno 04.08.14 17:56:

Olafe, na spoustě věcí nepoznáš, že to je nošené. Ty si představuješ takové oblečení jako upocené špinavé hadry pro poslední bezďáky, nebo netuším jak. Přitom to jsou věci jednou, dvakrát oblečené, není to na nich poznat.

A když můžu mít za tisícovku dvě nové značkové halenky, anebo pět skoro nových značkových halenek, které navíc nejsou konfekcí, takže každá je originálem, třeba si zrovna vyberu ty ze sekáče. Vybírám si ale ty lepší, kde jsou skutečně čisté a pěkné kousky.

Datum: 04.08.14 17:53

hm

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.