Vykopáni hrobu

Od: Datum: 17.04.14 11:02 odpovědí: 11 změna: 08.08.15 01:32

Dobrý den chtěl bych se zeptat kdo může vykopat hrob pověřená osoba státem nebo příslušník rodiny


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.04.14 11:11
avatar

Dobrý den, vzhledem k tomu, že hrob nemůže být vykopán mimo pohřebiště, tak to bude nutné konzultovat s jeho správcem nebo zřizovatelem. Také jsou nějaké předpisy na rozměry hrobu a jeho hloubku. A není to jistě práce ani snadná. Volte odborníka - hrobníka. Zdravím!

doplněno 17.04.14 12:33:

buss - tak, to nevím. Ale vyjímkou budou asi válečný stav nebo živelná pohroma. Tam masové hroby asi nikdo moc nehlídá, resp. bude jiný režim.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.04.14 12:24

Ale může, bude to je přestupek. Je zakázáno vraždit, mimo přikázání?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.14 11:20
avatar

Vykopání hrobu zajišťuje provozovatel pohřebiště (hřbitova). Jestli tu samotnou fyzickou práci provede zaměstnanec, sjednaný živnostník nebo kdokoliv jiný, záleží na dohodě s provozovatelem (který i odpovídá za to, že budou dodržené technické podmínky - hloubka, odstup od sousedních hrobů, bezpečnost práce (!) atd.). Nemyslím, že by byl provozovatel podobné dohodě se členy rodiny příliš nakloněný - třeba stačí banální pracovní úraz, škrábanec, infekce a průser je na střeše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 17.04.14 12:06
avatar

Pokud to bude hrob pro kocoura na zahrade muzu poverit klidne syna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.14 12:16
avatar

Našla jsem toto: Vykopání hrobu zajišťuje provozovatel pohřebiště buď svými zaměstnanci nebo prostřednictvím třetí osoby mající živnostenské oprávnění pro tuto činnost. Když zemřela babička, mrzlo až praštělo a hrob kopal otec s manželem, starý hrobník by to neukopl a tak jen zkontroloval velikost, většina lidí si na vesnici kde máme chalupu, kope hroby sama-hrobník je jeden pro tři vesnice, je hodně starý a mladý tam žádný není.

doplněno 18.04.14 21:55:

Ono to takle jde a na mnoha vesnicích se to tak dělá ale pozor, zákon mluví jasně, kopat hrob může jen osoba s oprávněním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.14 12:42

děkuji všem určitě si koupím latexové rukavice + nějaké pracovní nebo ta bezpečnost je na 1 místě

Od: paw®
Datum: 17.04.14 14:12

Jak pise lidus. hrob si muzete vykopat sam. U nas na vesnici to kope vzdy urceny hrobnik. Vetsinou nekdo v duchode. (no, shodou okolnosti muj otec prave ;). Ale muze si to vykopat rodina i sama.

mimochodem, prace to neni nijak snadna. kdyz vyhazujete z 1.5m hloubky, tak je kazda lopata znat. Neco malo technickych poznamek: hloubka dna hrobu 1.5m od obrubniku, pohrbivat na to same misto se muze az po 15 letech. Kdyz hrozi, ze by rodina vymrela nejak moc brzo, tak se kope hloubka 220cm.Doporucuju kopat ve dvou. Stridat se v dire a jak je to z vetsi hloubky, tak druhy pomuze s prehazovanim hliny.

Jinak ve dvou to vykopete za +- 7 hodin. Zadne honeni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirikleiner
Datum: 08.08.15 01:32

Výkop hrobu provádí správce hřbitova nebo jím pověřená osoba. Může to být živnostník, pracovníci pohření služby, nebo hrobník obce. Příslušníci rodiny hroby kopat nemají a nesmí. Tam, kde to tak je jsou divné poměry v obci nebo divné pohřební služby, že tuto činnost nejsou schopny zajistit svými silami. Hloubka hrobu má být u normáního výkopu 150 cm od hranice pozemku nebo rámu. Prohloubený hrob musí být hluší o tolik, aby se na spodní rakev dala bezprostředně pohřbít další rakev a to tak, aby nad horní rakví byl 1 metr slehlé zeminy. Tlecí doba je na každém hřbitově různá. 15 let není nějaké dogma. Jediné, co je předepsáno, je tlecí doba doba minimálně 10 let. Takže na různých hřbitovech v jednom městě mohou být tlecí doby rozdílné. Záleží na hyrogeologickém průzkumu, na jehož základě je každému hřbitovu předepsána tlecí doba, a to od 10 do víve let. Výkop hrobu musí provádět 2 lidé. Jde o bezpečnostní předpis, kdy od hlubky jakéhokoliv výkopu od 1 metru hlouběji musí být přítomí dva pracovníci. Jeden ve výkopu a druhý na povrchu, aby byl schopen pomoci v případě sesuvu zeminy. Výkop hrobu trvá dvěma zkušeným hrobníkům podle zeminy od 3 hodin a více. Tam kde je nekamenitá a nejílovitá půda, takzvaná rýčovka, tam dokážou normální hrob vykopat hrobníci i za dvě hodiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.14 20:34

A můžu babičku spálit na hranici dřeva na své zahradě? Třeba 30. dubna?:

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 17.04.14 23:43
No, pokud jiz zehem jednou prosla, tak vezmete urnu ze skrine v obyvaku a na hranici ji klidne vysypte.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.14 21:33

Ahoj. Tak třeba brácha, se švagrem, pro tchána, se chopili násad a šli do 180 cm a v zimě. Dole našli nějaké kosti, které posbírali do šátku a ponechali na dně v koutě. Tak i takhle, to někdy, někde jde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.