Změna mobilního operátora

Od: Datum: 01.04.14 10:26 odpovědí: 16 změna: 02.04.14 12:45

Dobrý den, řeším právě změnu mobilního operátora a váhám mezi Bonerixem a Mobilem od ČEZ. Momentálně mám předplacenou kartu u O2, téměř nevolám, SMS posílám minimálně (a když, tak z internetu), mobil mám především proto, abych byla dosažitelná pro členy rodiny a přátele. Nechci být nadále tlačena do neustálého dobíjení kreditu, který ani nestihnu vyčerpat.

Máte někdo zkušenosti se zmíněnými operátory, a kterého byste mi doporučili?

doplněno 01.04.14 10:55:

Prosím o názor popř. zkušenosti vás, kteří máte podobné potřeby, co se týká volání a posílání SMS. Chápu, že někdo si nedovede představit mobil bez internetu a balíček v ceně x stokorun měsíčně se mu zdá výhodný. Ale to není můj případ.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pausal
Datum: 01.04.14 10:32

Sama si protiřečíte. Nechcete kupovat kredit, ale paušál každý měsíc by jste platila? Být Vámi, tak zůstanu u kreditu přinejmenším do doby, než se Vaše priority ohledně volání či SMS nezmění. ČEZ má volání mezi ČEZ zdarma. Já mám T-Mobil za cca 400,- volání a SMS do Tmobile zdarma, 100min do ostatních sítí zdarma, bez internetu, s internetem je to za 450,- dá se ale vždy individualně domluvit s operátorem. Samozřejmě někdo má určitě lepší tarif, já hodně volám přítelkyni a tak se mi to vyplatí.

Datum: 01.04.14 10:44

Neprotiřečím si. Mobil od ČEZ má tarif "platím jak volám", kde nezaplatíte ani korunu navíc, Bonerix má tarif mini, kde je měsíční paušál 1,- Kč.

Od: kissak*
Datum: 01.04.14 11:08

Když jste u O2 proč si nevyberete paušál bez paušálu O2 Zero? Neplatíte žádné měsíční poplatky jen to co provoláte nic víc a nikdo Vás také nebude otravovat s dobíjením nebo vyčerpáváním kreditu z důvodů jeho limitu platnosti. Jen si musíte zjistit jaké poplatky Zero nabízí a porovnat je s již zmíněnými dvěma operátory.

Datum: 01.04.14 11:18

Protože tam je příšerná cena za minutu volání - oproti těm dvěma zvažovaným tarifům zhruba trojnásobná.

Datum: 01.04.14 12:42

To je v případě toho jaký tarif máte nastaven na kreditní simce, ale jak jsem psal podívejte se na ceny volání při tarifu O2 Zero a porovnejte s ostatními.

Datum: 01.04.14 12:52

Takže tady je porovnání:

měsíční platba/minuta volání/SMS

O2 Zero ... 0,00/5,90/1,90

Mobil od ČEZ ... 0,00/2,20/1,20

Bonerix ... 1,00/1,90/1,50

Za mě: O2 Zero nebrat!

Datum: 01.04.14 14:01

pak je to jasné :-D

Datum: 01.04.14 14:30

Jasné to je. Ale neřeší to dilema, zda Mobil od ČEZ či Bonerix.

Cenově se příliš neliší, ale mám na mysli služby operátorů, přístup k zákazníkovi a pod.

Proto jsem se ptala na zkušenosti moudrých rádců.

Datum: 01.04.14 12:55

Po zrušení zaměstnaneckých tarifů používáme v rodině Bonerix s tarifem "Mini" (25kč/měs.) - až 6 čísel s voláním mezi sebou zdarma + pracovní volání zdarma. Osobně platím za 2 tel.čísla (já a syn), SMSky nepíšeme nebo minimálně, voláme si kdykoli zdarma, máme oba internet v mobilu a měsíční faktutru na tyto dvě čísla platím max. do 300kč.

doplněno 01.04.14 14:48:

U Bonerixu vše řeším přes internet ;)

Datum: 01.04.14 16:53

nedavno jsem šel do mobilu od ČEZU,tři čísla v ČEZU zdarma,vybral jsem si číslo z deseti možných,platím z účtu na netu a jen co provolám a propíši,max.spokojenost

Datum: 01.04.14 17:59

Já koukám na ten Bonerix a mám pocit, že to není pro každého, jako je obvyklé. Pro vstup požadují, aby dotyčný byl již zákazníkem O2 a navíc vstoupil přes prostředníka - zaměstnavatele nebo nějakou organizaci se smlouvou s 02. Nebo se mýlím a je to "obyčejný" virtuál?

doplněno 01.04.14 18:11:

Chápu to tak, že vstup k Bonerixu je možný se SIM od O2 a přes někoho, kdo má už smlouvu u O2 (i příbuzná osoba)?

doplněno 01.04.14 18:13:

myslím SIM jako předplacenka (případ tazatelky)

Datum: 01.04.14 18:10

Je to možné... Měli jsme zaměstnanecké tarify od O2 a převzal to Bonerix.

Od: lego®
Datum: 02.04.14 08:19

Osobne bych si vybral verejneho operatora nez sediveho operatora (ceny najdu skoro stejny).
Par sedivek uz muselo menit podmonky a obcas s tim meli lidi starosti.

doplněno 03.04.14 14:27:

Dneska uz je clovek hodne rozmlsanej; ted mam One Mobile (dohoda na 1) a jinak bych uvazoval o Centropol Telecomu (pausal za 1).

Datum: 02.04.14 08:36

Kdo se bojí, nesmí do lesa.. Myslím, že naši slavní "veřejní" operátoři na lidi jako Vy, ještě stále hřeší.. Na "šedivkách" nic není. Taky mám šedivku a nemůžu si stěžovat. Bonerix neznám, ale co vím, tak s ČEZem jsou lidi také spokojení..

Datum: 02.04.14 08:51

Jestli o nějakém víte, sem s ním!

Moje zkušenost je taková, že když už se najdou srovnatelné ceny za volání, tak ale platíte měsíční paušál nebo vás alespoň nutí k utrácení, případně k častému dobíjení kreditu.

Od: odoriktmobil
Datum: 02.04.14 12:45

Předpokládám kredit u TMOBIL roční platba 200 Kč

Pak stovky SMS z internetu zdarma a nikdo nepozná že to není z mobilu

U ostatních operátorů SMS z internetu k ničemu

Účet u VOIP Odorik a volam z domu za 0,60 Kč , paušál 0 Kč

Mobil je jen pro příjem. Pokud přece jenom potřebuji, využijí Odorik z mobilu a hovor je za 1,20 Kč

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.