Sebepoškození a podobné

Od: Datum: 01.04.14 09:00 odpovědí: 13 změna: 05.04.14 04:25

Navrhuji nepsané pravidlo se k těmto tématům nevyjadřovat. Píší to stejně jen nějací blázni, kteří se bojí bolesti a nikdy by se úmyslně ani neškrábli. Odborníci tvrdí že sebevraždy jsou buď v afektu, nebo sice s rozmyslem, ale určitě ne s dotazem na poradnu jak to udělat.

Pokud si jich nebudeme všímat, sníží se tyto dotazy na minimum.

Samozřejmně nemyslím dotazy typu... Jsem neštastná, už nevím co dál... Ale dotazy jaké se v poslední době vyskytují čím dál víc. Je lepší se otrávit, nebo utopit, Jak spáchat bezbolestně sebevraždu, Jed po kterém usnete a nebude vás nic bolet, Jakej uzel na provaz, aby nepovolil?

Zajímají mě i vaše názory. Nevím jestli se nemílím.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 01.04.14 09:16

To není dobrý nápad protože je většina techto dotazů tipu "jsem neštasná ,už nevím co dál" zbytek jsou provokateři (ti nás nezajímají).Protože normáně uvažující člověk by takovu otázku níkdy nepoložil.tu položí pouze zoufalí člověk který si o problém chce anonimě popovídat.Kdybychom je ignorovali tak by mohly svůj čin dokonat (a co potom vaše svědomí)

Datum: 02.04.14 03:52

kazdy si za svoje ciny muze sam, jakepak svedomi...kdyz se mu nelibi jeho účes at si z tech ustrizenych vlasu smota lano a povesi se z okna, me je to sumak... nicmene automaticky hlidat to bohuzel nijak nepujde, jedine hloupe dotazy nahlasovat a uzavirat s tim, ze je to proti pravidlum poradny...

Datum: 04.04.14 22:03

Joudic ach jo .vidim že svoboda slova vám nic neříká.Jen bych se chtěl zeptat kdo bude určovatco je či není hloupá otazka protože pro tazatele je to otazka nejen dobrá ale někdy i potřebná a kvalitně určit to mohou pouze ostatní učasníci (svím nezajmem)nikoliv zákazem

Datum: 04.04.14 22:08

treba otazka "jak bezbolestne spachat sebevrazdu (nerozmlouvejte mi to, jen mi reknete, co mam delat, aby to nebolelo)" a najde se jich mnohem vice

Datum: 05.04.14 04:25

Na tuto otázku bych odpověděl asi takto "Sebevražda je bolestivá vždy,neexistuje bezbolestná smrt"a až následně bych mu čin začal rozmlouvat

Od: lu*
Datum: 01.04.14 09:16

S tím souhlasím. Ted toho bude hodně jelikož se blíží vysvědčení.

Datum: 01.04.14 09:49

Nevim, mozna ze prave nase reakce jsou "ulevou"...na dalku nepozname, ci ten dotycny je nebo neni vtipalek. Asi bych take cekala na radu a pochopeni, ono nekdy i "cizi" slovo a pochopeni zmuze vic, nezli pomoc z rodiny. Ale jak pisu, nevime, zda je takovy dotaz myslen vazne ci ne. Kdo chce , at odpovi a vyjadri svuj pocit pro danou otazku. Kdo nechce at nepise, ale odepsat a zlehcovat jakykoliv problem neni na miste. Tim nemyslim,ze poradim, kde koupit jed, ci kde sehnat pevne lano. Ale i neutralni odpoved (ten kdo se chce diskuze zucastnit) muze pomoci. Treba pouhe.."neblazni, bude lip"..."zavolej tam a tam"..."kontakt na odbornika"..apod.

Od: danci
Datum: 02.04.14 02:32

Vaše odpověd´ je výborná *hej*. Nicméně: Co je to za módu? Nebo nova cestina? Neda se to cist *bum*

Datum: 03.04.14 10:21

Aha...diakritika...V práci jsem 11 let psala bez ní, takže automaticky jsem naučená...(teď jsem se snažila)

Od: danci
Datum: 04.04.14 21:20

:) Šikulko, milá reakce *placni*

Datum: 01.04.14 10:19

Na jasné provokace nereagovat, to je jasné.

A na ty nejasné by si měl rozmyslet každý dvakrát, jestli je schopen odpovědět dobře, protože lidé ve špatném psychickém stavu se mohou upnout na podobné rady silně nepřiměřeným způsobem a nechat se zdrbnout i málem. Psychika je něco, o čem je většina lidí přesvědčena, že ví dost na to, aby se mohla vyjadřovat - no, není to tak. Mělo by tam dvojnásob platit "dvakrát měř, jednou řež". Pokud mě dotaz popouzí nebo si nejsem jist motivací jeho sepsání, tak neodpovídat.

doplněno 01.04.14 10:44:

Pokud je člověk pohotový, není zase tak špatné odpovědět nevážně a vtipem a převést celou záležitost do "herní" polohy. Ale to si chce být opravdu jistý, že to nevážné je. Když si na sebe vzpomenu, když mi bylo 16 - nedokázala bych se na svůj problém zeptat moc vážně, i kdybych byla úplně v háji - vypadalo by to nejspíš jako špatně vyprávěná historka, a v čím větším průseru bych byla, tím méně věrohodně bych to dokázala podat. Hrozná věc, ta puberta. Na mlaďase je třeba dávat bacha :-D

Datum: 01.04.14 10:22

Ano, přesně tohle jsem měl na mysli. Tak to funguje i třeba při oslovení na ulici. Pokud na jasnou provokaci slovem, nezareagujete, ve většině případů to tím skončí. Jakmile ale něco odpovíte, už se vezete a diskutujete a hádáte se...

doplněno 01.04.14 16:04: Panebože... nemilim s měkkým... to jsem debil. Rukou bych to nenapsal!
Datum: 02.04.14 03:45

sebeposkozovani bych neresil to muzou byt serious dotazy (jednu takovou jsem znal) nicmene sebevrazdy bych opravdu zrusil... protoze dotaz jak se zabit, aby to nebolelo at si pisou na zpovednici nebo psychiatrovi a nebo do dopisu na rozloucenou... Obecne mam na sebevrazdu dost vyhraneny nazor a nebudu to tady ventilovat, protoze to nejsou pekna slova a uz jsem se takto nejednou s nekym "pohadal".

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.