Na co se VYMLUVIT?

Od: Datum: 31.03.14 16:10 odpovědí: 6 změna: 31.03.14 18:05
Dobrý den Strašně moc potřebuji POMOCT! Takže...Chodím do dramaťáku a nakonci dubna máme vystoupení v Praze a ve stejný den mám i soutěž z tancování..! :( A tancování dávám (z osobních důvodů) přednost. Jenže na co se mám v tom dramaťáku VYMLUVIT? Učitelka dramáťáku bude na mě na*raná,ale pravdu říct nemohu...(je to složité) . Prostě potřebuji VĚROHODNOU výmluvu! Prosím poraďte třeba z vlastní zkušenosti...(je to sobota takže mě napadla třeba svatba) ale nevím...Proto Vás prosím o pomoc! Děkuju moc všem
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.14 16:16

Učitelka dramaťáku není přece žádná zpovědnice, takže bude muset pochopit, že tento termín z osobních důvodů nemůžeš. A říct to s měsíčním předstihem je podle mě dostačující :)

Od: kamyla*
Datum: 31.03.14 16:32
Já vím, ale je to složitější...Navíc tam mám poměrně hodně textu,ale náhradníka jsem sehnala! A navíc je to celkem důležité vystoupení,takže říct : ,,Dobrý den,ale na to vystoupení z osobních důvodů nemůžu jet asi opravdu říct nemohu:( Prosím poraďte výmluvu! Díky.
Datum: 31.03.14 16:59
Nejlepší bývá rict pravdu. Co vám může odpovědět učitelka na to, když jí řeknete, že je pro vás tanec víc a terminy jste si nevybirala, takže za to nemůžete?
Od: asd*
Datum: 31.03.14 17:23

Řekni pravdu - rozpůlit se nemůžeš a přednost jsi dala tancování.

Když se výmluva provalí, tak ztratíš důvěru a ta se zpět získává těžko...

Datum: 31.03.14 17:23

Žádnou výmluvuý nehledej, řekni po pravdě, že máš ve stejný termín taneční soutěž, na níž to hodně záleží.

Datum: 31.03.14 18:05

A teď si představ, že si opravdu vymyslíš nějakou výmluvu a že na taneční soutěži uspěješ a bude se o tom někde psát, dokonce tam může být i televize. I když se umístíš víc vzadu, někde na internetu o tom určit bude informace a pravděpodobně i seznam účastnic. To teprve by byl problém učitelce z dramaťáku vysvětlovat, že jsi nebyla na babiččiných narozeninách, že jsi nebyla s rodiči v zahraničí... Provalila by se lež a věř, že zlost učitelky by byla o moooc větší.

Jediná rada - říct to učitelce co nejříve, aby se podle toho zařídila.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.