Rodné číslo do smlouvy

Od: Datum: 31.03.14 11:30 odpovědí: 6 změna: 01.04.14 00:46

Prosím, co se dá zjistit z rodného čísla? Objednávám si nový tarif u vodafonu, a už po mě nechtějí ani potvrzení o studiu, stačí jim ústní prohlášení že jsem student a rodné číslo. Dá se dle rodného čísla nějak ověřit, zda jsem opravdu student? Co kdybych studium ukončil, nebo studentem vůbec nebyl? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ertl
Datum: 31.03.14 11:36
Z RČ se da vycist datum narozeni a pohlavi. Snad z toho co je za lomitkem i misto. Ale k tomu uz by byla potreba napoveda :)
Od: k2
Datum: 31.03.14 11:42

Tak primocare to neni:

http://www.msmt.cz/vzdelavani…ene-informace-matrik-studentu

Kdo a jakou formou ma do databaze pristup je otazka...

Datum: 31.03.14 11:51

Teoreticky by to šlo, záleží k jaké databázi mají přístup, ale proč je důležité, jestli jsi student, nebo ne? Je to paušál kus od kusu.

Datum: 31.03.14 13:41
U studentského tarifu od Vodafonu stačí jen ústní prohlášení, že studentem opravdu jste. Takže je vlastně určen pro kohokoliv do věku 26 let. Vodafone nikdy neověřuje, zda opravdu studujete či ne.
Datum: 01.04.14 00:46

pokud jste již studentský tarif měl, pak netřeba ověřovat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.