Kdo předepíše antabus?

Od: Datum: 16.04.14 22:09 odpovědí: 5 změna: 17.04.14 12:51

Dobrý večer,

chtěla bych se zeptat, kdo mi může předepsat Antabus? S alkoholem mám již delší dobu vleklé potíže.

A chtěla bych to vyléčit touto formou. Mockrát předem Děkuji za odpovědi.

S pozdravem jaja87.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 16.04.14 22:14
avatar

Antabus může předepsat pouze psychiatr.Ovšem,obávám se,že to sama nedáte :( http://diskuse.doktorka.cz/alkoholismus/archiv/311/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaja87
Datum: 16.04.14 22:21

aha, slysela jsem, ze i obvodni lekar, je to mozne? ale to by asi byl lepsi psychiatr tedy myslim. pac je mi to blby rikat obvodakovi. neni to nemoc, takze lepsi to bude asi u psychiatra myslíte. Děkuji Vám za Vaši odpověď.

Datum: 17.04.14 02:27
avatar

Jestli se v poslední době nic nezměnilo, nemůže Vám Antabus nikdo předepsat. Na Antabus se dochází dvakrát týdně do protialkoholní ambulance, před podáním se kontroluje, zda pacient nepožil alkohol. Léčba Antabusem bývá spojena se skupinovou a individuální psychoterapií.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.14 06:47
avatar

Podle mě se antabus dneska už nepoužívá. Mám velice podrobné informace od člověka, který strávil přes půl roku v legendární Želivi. Už se nezvrací do kbelíků, jako kdysi za pana Menšíka ve filmu. Léčebnu zvládl v roce 2007 a už tehdy po antabusu ani památka.

Celé léčba je založená na mozku, na myšlení. Takže žádné úporné trhání vnitřností. Zajistěte si pobytovou léčbu, ambulantní je k ničemu. V léčebně se pracuje společně. Je to občas těžké -musíte říct přede všemi a nahlas i to, co se stydíte říct si sám pro sebe a potichu. Ale pomáhá to. Vy mluvíte o sobě, jak to začalo, důvody, spouštěče, apod. Ostatní Vás hodnotí. A věřte, že hodnotí skutečně tvrdě. Takhle tvrdě kdyby hodnotily soudy, je už znovu za mřížemi všechna ta svoloč, co ji Klaus vypustil.

Dohodněte se na pobytové léčbě. Musíte se připravit tak na půl roku, nejrychleji prý odešel úspěšný pacient po 4 měsících, ale byl prý vyjímkou. Výhodou je, že dneska už nemusíte platit denně těch 100 Kč. A za to odražení ode dna to určitě stojí. Vím to ze zkušenosti v rodině. Nikdy nepřestanu protialkoholní pobytovou léčbu propagovat a nikdy jim nepřestanu být vděčná. Dokáží hrozně pomoci, ale musí, samozřejmě, i pacient chtít. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.14 12:51
avatar

Antabus musí předepsat lékař-psychiatr, pacient dochází na pravidelné kontroly a lékař na něj dohlíží. Jiné léky slouží především ke zmírnění chuti na alkohol, i ty se však užívají pouze na lékařský předpis, dočetla jsem se, že je na ně doplatek cca 2000/měsíc.

Vyhledejte nejbližší poradnu nebo anonymní alkoholiky, nestyďte se problém přiznat, sama to nezvládnete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.