Revize elektro

Od: Datum: 28.03.14 18:09 odpovědí: 4 změna: 29.03.14 14:30
Dobry den
Chtěl jsem se zeptat. Jeem zaměstnaný a přes firmu ted budu dělat revize elekto. Tzn. Že revize budu muset dělat jen pro firmu a nebo mohu i soukromě? A když bych jednou chtěl pak mít revize na soukromo co musím proto ještě udělat? kromě složení zkoušek na inspektorátoru?
děkuji za odpovědi
doplněno 29.03.14 12:59:

Děkuji za odpovědi. Uvidím co mi dá zaměstnavatel do smlouvy. Ale kdyby mi tam nic nedal, je potom nějak složité zařídit si osvč na elektro instalace s revizema? To pak stačí když půjdu jen na živnostenský úřad? a nebo musím ještě na nějaké zkoušení na iti (tičr)?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.03.14 22:48

Nikdo neodpovídá, tak začnu. Nejsem žádný odborník, jen pár poznatků z praxe. Vzdělání je tvoje, i když by ti na něj na něj přispěl zaměstnavatel. Pokud by ti ho chtěl nějak omezit, musí ti to napsat do smlouvy (třeba několikaletý úvazek či zákaz v oboru podnikat atd). A pokud by jsi jednou chtěl mít revize na soukromo, budeš si muset založit živnost.

Od: hop®
Datum: 28.03.14 23:22
avatar

Záleží na smlouvě a dohodě se zaměstnavatelem a typu revizí. Jiné je revidovat byty nebo neměřená vedení pro distributora, jiné je chodit po fabrikách a dělat revize elektrického nářadí.
Zaměstnavatel logicky do smlouvy dává, že stejnou činnost nebudete dělat mimo HPP, protože byste díky zaměstnavateli získával potencionální zákazníky pro svoji živnost.

Datum: 29.03.14 13:07
avatar

Pokud budes delat revizniho technika pro firmu, a nebudes mit ty sam osvedceni revizniho technika, bude za tebe stale rucit tvuj zamestavatel, nebo jina osoba. A tedy nemuzes delat ani sam revize. Na to, abys mohl byt samotnym reviznim technikem, musi mit osvedceni vyhlasku §9 a pravidelne co tri roky obnovovat.

Datum: 29.03.14 14:30

Právě teď si dělám osvědčení na 9, a pravidelné přezkoušení je 5let...

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.