Kouření nezletilého

Od: Datum: 27.03.14 20:04 odpovědí: 4 změna: 27.03.14 20:29

Dobrý den, zajímalo by mě (jelikož před chvílí mě to napadlo), jak by soud rozhodl, pokud by k němu podala žalobu zletilá osoba ve věci zanedbaní povinné péče a náhrada škody způsobené na zdraví, v případě, že by žalobce podal toto trestní oznámení na jednoho ze svých rodičů, z důvodu, že mu tento rodič kupoval cigarety v době kdy jěště nedovršil 18 let věku ( soustavně od 14 let) a tím tento rodič výrazně přispěl k závislosti žalobce na nikotinu, a navíc mu tedy tímto jednáním způsobil i škodu na zdraví.

Ne že by zde někdo chtěl rodiče žalovat, jen mě to tak napadlo, jelikož je to můj případ a chtěl bych jen tak pro zajímavost zjistit váš názor na tuto věc.

Předem děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.03.14 20:07

v USA by to teoreticky melo sanci na uspech, tady ne

Datum: 27.03.14 20:08

v USA byste vysoudil jmění

Datum: 27.03.14 20:09

Ja doufam, ze by soud rohodl o mentalni nedostatecnosti zalobce a poslal ho do ustavu pro mentalne chore. Pokud nemel mozek aby o sobe rozhodoval ve ctrnacti, tak ho pravdepodobne nebude mit nikdy.

Od: cuca®
Datum: 27.03.14 20:29

Nejdřív bych zazalovala toho, co me to naučil, pak toho rodiče, ktery mi to platil, pak tu tabakovou spolecnost.pak stát, ze se to smi prodavat a pak bych zjistila kdo je nejvetsi pestitel tabaku, toho bych taky zazalovala.

Zavislost jste si jiste zpusobil sam.kdyby vam je rodic nekupoval, tak byste mu je kradl.ikdyz je to teoreticky, je to uplně pitomé.

Tohle by me v zivote ani nenapadlo, ani teoreticky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.