Zápočtový list

Od: Datum: 26.03.14 04:45 odpovědí: 3 změna: 26.03.14 07:05

Musím schovávat zápočtové listy ze zaměstnání?

Není vše evidováno č. s.sociálního zabezpečení?

Chybí mi dva zápočtové listy a firmy už neexistují, tak mám obavy zda se mi tato doba započítá do odchodu do důchodu.

Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.14 06:07

Vše ,resp. téměř vše eviduje Praha. Může se ale stát,že některý zaměstnavatel tam evidenční list nepošle a proto je dobré si vše schovávat. Každý si ale může dojít na OSSZ a požádat o výpis z evidence a tak včas zjistit,zda je tato kompletní. A pak dohledat,třeba svědectví osob.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 06:41
avatar

Otázkou je, jestli máte skutečně na mysli zápočtový list neboli potvrzení o zaněstnání. Podle tohoto potvrzení se na důchod nic nezapočítává.

Důchod se počítá z evidenčních listů, uložených v databance ČSSZ. Snadno si ověříte, které doby máte na ćssz pro důchod evidované - pošlete neformální žádost o výpis dob pojištění na ČSSZ, Odbor správy údajové základny, Křížová 25, 225 08 Praha 5. Okresní správy tento výpis neposkytují. Do žádosti uvedete rodné číslo, jméno, příjmení, rodné příjmení a adresu. Přibližně do dvou měsíců (mají na to 90 dní, ale chodí to dřív) Vám výpis přijde. Zjednodušeně lze říci, že co je na ČSSZ,m o to se nemusíte už starat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 07:05
avatar

Žádost o výpis dob pojištění (IOLDP) může být neformální, nepotřebujte k ní žádný vzor či formulář, ale vedle výše uvedených náležitostí nesmí chybět vlastoruční podpis (nemusí být ověřený).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.