Můžeme ve snu reálně myslet?

Od: Datum: 25.03.14 23:05 odpovědí: 12 změna: 26.03.14 20:30

Dobrý večer,

dnes ve škole jsme se učili o snech. Při volné dotazech jsem se zeptala na to, zda můžeme ve snu přemýšlet. Již několikrát se mi stalo, že jsem mohla dělat věci s rozumem, přemýšlet a uvědomovat si že jen spím. Také pokud se mi zdá špatný sen, tak vím že je to jen sen a přinutím se otevřít oči a tím se vzbudit. Učitel mi ale tvrdí, že je to nereálné a že má mozková kapacita by musela být geniální.:D vtípkem rozesmál celou třídu. Proto doufám že to má někdo stejně, existuje reálné vysvětlení. Děkuji za názory a odpovědi :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.14 23:11

Ano můžeš. Mám to podobně.

Datum: 25.03.14 23:47

pokud je lucidni, tak ano... panu uciteli bych vytiskl pojednani o lucidnich snech

Datum: 26.03.14 07:58

si pamatuji, že o prázdninách jsem nastoupil jako brigádník do skladu láhvovny pivovaru. Pak jsem měl pár dnů pivní sny, počítal jsem a skládal basy piv i ve spaní.

Totéž se mi stávalo, když jsem po škole nastoupil do práce. Pracoval jsem i ve spaní.

Myslím že přemýšlet ve spaní není nic zvláštního. To jen tvůj pan učitel asi příliš mnoho čte.

Datum: 26.03.14 08:23
Již několikrát se mi ve snu stalo, že jsem si uvědomil, že je to sen, často jsem se z něho chtěl vzbudit. Taky se mi stává, že když si uvědomím, že je to sen, dokáží ho poté ovládat tvořit podle svého. A rozhodne si nemyslím, že by má mozková kapacita byla nějak geniální. :D
Datum: 26.03.14 11:50

Já ve snech často bloudím. Jsem z toho úplně na nervy. Tak jsem se naučila si v tom snu říkat - "Nechoď tam! Víš že v každém snu zabloudíš." A opravdu tam nejdu. Tedy v tom snu. ;) Občas si v ošklivém snu řeknu: "Je to jen sen, klid" Anebo se donutím probudit, otevřít oči. ;) Lidský mozek a jeho činnost, zvláště pak ve spaní, je velikou záhadou pro celé lidstvo. Ne tak pro pana učitele!

Datum: 26.03.14 12:37

jeden čas jsem trpívala na noční můry. jako fakt ošklivý, realistický, jako třeba že ležím doma v posteli a spím a někdo se ke mně přikrade a snaží se mi ublížit. právě zkušenost s těmito sny mě naučila, že když se sen začíná vyvíjet tak, že se mi to přestává líbit, tak si dokážu uvědomit, že to není možné, že spím a že se mi to nelíbí a chci se probudit. a probudím se. geniální rozhodně nejsem *smich* i jsem se bavila s holčinou, která si údajně dokáže v hrubých obrysech "naprogramovat", o čem se jí má zdát. ono holt mozek ještě není tak úplně prozkoumaný a dokáže překvapit ;)

Od: pb®
Datum: 26.03.14 14:58
Tak je nás geniálních asi hodně. Ještě před Vánoci na jiné pozici se mi běžně zdávalo o práci, kdy jsem ve snu přišla na to, co a jak mám udělat a pak jsme se v práci jen zopakovala to z toho snu.
Datum: 26.03.14 15:43

pb, ano sny jsou někdy jako šestý smysl. Šestý smysl je to, že si mozek dá sám dohromady to, co oči viděly, uši slyšely, my jsme si pomysleli a několikrát promysleli, ale úplně všechno jsme si dohromady nedali. Až mozek si to puzzle ve spaní poskládal a uviděl celek. Kouzlo! *sok*

Datum: 26.03.14 16:17

Pokud řeším delší dobu nějaký komplikovaný problém, běžně se mi stává, že nedokážu vypnout ani ve spánku. V takových případech už se mi několikrát podařilo najít ve snu řešení, které skutečně v reálu fungovalo.

Datum: 26.03.14 18:15

Někdy si ve snu uvědomím, že je to jen sen, a začnu schválně dělat věci, které bych v bdělém stavu nikdy neudělala - třeba vylezu na okno a zkouším letět, nebo projdu zdí. Jednou jsem ve snu kradla jakési věci, jenom proto, že jsem si byla jistá, že se mi to jenom zdá, a chtěla jsem vědět, co se stane. Někdy sedím za volantem a suverénně jedu, ačkoli normálně neřídím, bojím se. Jakmile zjistím, že jedu, je mi jasné, že se mi to zdá. A pak schválně jedu tak rychle, jak to jenom jde (paradoxně to většinou vůbec nejde, jako když zkoušíte ve snu utíkat).

Datum: 26.03.14 20:26

Ahoj. Nechci vám brát přátelé nějaké iluze, ale jestli se vám nepletou sny se sněním. Ve snění si taky můžu cokoliv ovlivňovat. ale ve snech mi to nikdy nějak nešlo. A to byly i sny, (za mlada-mala), že se mi nechtělo ani znovu usnout, jak jsem se bál v něm-spaní pokračovat.

Od: buss®
Datum: 26.03.14 20:30