Jaký je váš nejoblíbenější obchod?

Od: Datum: 25.03.14 16:48 odpovědí: 13 změna: 29.03.14 12:25

Dobrý den, jaký je váš nejoblíbenější obchodní řetězec a proč?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kono
Datum: 25.03.14 17:05
Datum: 25.03.14 17:14

Lídl, Penny, Albert, Billa, Enapo,Globus, Tesco, Kaufland, Coop Terno, Makro- sežazení jak jsou vzdáleny od bydliště a podle toho chodí manžel nakupovat, Lídl denně, Makro 1x za 3 měsíce. Na chalupě Enapo, jiný obchod tam není.

Datum: 25.03.14 19:22

Každý, který je dostatečně daleko od českých hranic.

Proč? Protože téměř zlikvidovaly drobné české prodejce čehokoliv a mají tak nikoliv nezanetbatelný podíl na nezaměstnanosti.

doplněno 25.03.14 19:33:

Přiznávám, že i já chodím pro potraviny do Kauflandu, protože mi nic jinéhpo nezbývá. Dokud byl u nás v domě český "koloniál" s potravinami, nakupoval jsem téměř výhradně tam. Jenže nájemce krámu po otevření blízkého Lídlu zkrachoval a krám převzali Vietnamci. Mám možnost občas nahlédnout do zákulisí toho obchodu *blee* . Takže u nich teda rozhodně nakupovat nebudu, na to se mám moc rád.

Datum: 25.03.14 19:22

Ale fuj! Přestaňte už nakupovat v řetězcích, které se domnívají, že zákazníci se budou orientovat pouze na cenu. Částečně pravdu mají, ale zneužívají toho, že běžný český spotřebitel je idiot, který si není vědom kvality, kterou kupuje, protože si nepřečte etiketu. Kdyby to věděl, jistě by si těch pár korun připlatil. Nakupujte u zelinářů, řezníků a místních maloobchodů (aspoň podpoříte lokální business)... já ve výše zmíněných obchodek nakupuji snad jen alkohol.

Když už řetězec, tak snad jedině Marks and Spencer.

Datum: 25.03.14 23:58

Kauflan, ale jen proto, že ho mám docela blízko. Kdyby tam místo Kaufu stál co já vím třeba Interspar, tak to bude on.

doplněno 26.03.14 00:00:

Ale jinak pokud odbočím od supermarketů, tak bych mohl jmenovat internetový (spíše portál) Steam a pak se rád kochám po stránkách obchodů GES, GME a TME. :)

Od: joensu*
Datum: 27.03.14 14:53

Lidl,Globus a taky Kaufland a proč? Třeba včera jsem tam koupila modré hroznové víno za 39,- /kilo.S přítem ho oba zbožňujem.

Datum: 27.03.14 16:01

Nejraději mám diskont Plus. A proč? Protože už tady není.

Datum: 27.03.14 20:18

*palec* *palec* *palec*

Od: mil®
Datum: 27.03.14 19:01

Lídl, Globus.

Datum: 28.03.14 16:40

Nejbližší řetězce jsou ve městě 10 km od nás. Takže nákupy jenom nárazově, když jedu k lékaři, do knihovny, do železářství, stavebnin apod.

Je tam Billa - ta vůbec ne. Je dosti značně moc drahá a navíc nedodává letáky. Ráda se podívám doma u čaje, co se nabízí a podle toho nakupuju. Billa tedy ne, protože si nemohu předem vybrat.

Pak je tam Tesco a Penny. Ty tak nějak na střídačku.

Navíc - Penny se podbízí sloganem: NAKUPUJTE HEZKY ČESKY. Pro zajímavost jsem si připravila poslední leták /27.3 až 2.4./

Co mohu nakoupi hezky česky? Namátkou: ponožky WORK NANO TECHNOLOGY, ponožky SLAZENGER, trička FRUIT OF THE LOOM, prací prostředek MOUNTAIN SPRING COLOR či DREFT BLACK DELICATES COLOR., nebo WC CLICK LARRIN.

Opravdu není nad to nakupovat hezky česky. Nebo snad HECKY CECKY? Občas mi z těch názvů "českých" výrobků až přechází ZRACK! Jaga..

doplněno 29.03.14 09:59:

V sousedním městysi je Jednota. Kdybyste viděli ty ceny. Zlatá Haná stojí 32 Kč, včera mě přimrazila k zemi cena banánů - 49 Kč za kilo. Pracují tam 4 prodavačky a kdoví, jak dlouho se se uživí. Už tam chodí velice málo lidí.

Před půl rokem otevřela vietnamská rodina veliký obchod, žádné hadrnictví, jen poptaviny a drogerie. Slušná paní i pán, čistí, příjemní. Mají 2 syny, starší studuje VŠ. Před Silvestrem pán i paní stáli u dveří, všem odcházejícím podávali ruku a přáli pěkný Nový rok. To jsem v té Jednotě nezažila. Navíc celá rodina umí velice dobře česky.

Prodejna čistá, zboží v záruce, uzenina neoschlá, nenašla jsem tam ještě chybu. Přitom jsou velice příjemní, ale ne podlézaví. Chodí tam stále víc zákazníků, zatímco Jednotě ubývají.

doplněno 29.03.14 10:00:

Kruciš, překlep: POTRAVINY *smich*

Datum: 29.03.14 12:25

Dobrá, tak teď já.

Zboží v akci. Jihočeské máslo, Kuřecí chlazené maso, vejce,Romadur, Fidorka, Margotka, Pralinky, Obalovaný mražený sýr, Nanuk Míša, Termix, Lučina, Activia, zakysaná smetana...

jedeme dále,

Klobása kozácka, medová šunka,Top topic, Moravská švestka, Becherovka,

A to je teprve půlka mého vybraného zboží ze stejného letáku jako máte vy. Zdá se vám to málo české? Dobrá, pak tedy, české ceny, čeští prodavači, české popisky. Stále málo české? V tom případě už vám moc nepomůžu, ale pochopit se to dá. Je to německý obchod a tak čekejte zboží i ze zahraničí. Nechcete kupovat zahraniční výrobky? Pak nakupujte na farmářských trzích a maloobchodech s domácí výrobou.

Datum: 28.03.14 16:41

Lidl, coop

Od: justanswer
Datum: 29.03.14 10:36

Kauf, mam ho hned za barakem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.