O jakou součástku se jedná? Táhlo?

Od: Datum: 15.04.14 14:16 odpovědí: 8 změna: 17.04.14 06:38
avatar

Dobrý den, zajímalo by mne, jak se daná součástka jmenuje - viz foto. Jedno se o takové táhlo, které je po bocích připevněné k plastové krabicici, která je usazená ve velké plastové krabici a pomocí tohoto "táhla" se krabice malá vytahuje.

Nevíte někdo jak se říká této součástce součástce? Nejlepší by byl odkaz na e-shop, či na internetové stránky. Zespod má závit.

VIZ foto.

Děkuji Vám za reakce a náměty.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.14 14:21

Tomu se říká trubička se závitem a kolíkem = 15minut práce :)

Jinak absolutně netuším k čemu to má být.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.14 15:05

Já bych to nazval distanční (vymezovací) sloupek.

Znám něco podobného GM electronic. Tam je ale v provedení vnější vnitřní závit. Jeden sloupek přitáhneš maticí do spodní nosné části a potom podle potřebné výšky do sebe můžeš našroubovat několik takových sloupků. V posledním ti vždycky zůstane vnitřní závit a do závitu šroubkem přitáhneš horní část.

Podobným způsobem jsou uchyceny základní desky ve stolním počítači - tak aby deska plošných spojů byla v nějaké vzdálenosti od kovové podložky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.14 15:42
avatar

Tohle určitě není distanční slupek. Má to vnitřní závit jen na jednom konci, druhý ponec je uprvený pro uchopení rukou. Je mi jasné, k čemu a jak se to používá, ale název netuším :( .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.14 08:20
avatar

Distanční sloupek to určitě není, ale je to záhada. Ještě by se to dalo vyrábět ze dvou válečkových tělísek do ložiska, ale to je nesmysl, myslím si, že to je normované.

Datum: 16.04.14 08:34
avatar

Proč záhada? Vyrobené to bude pravděpodobně z obyčejné hlazenky, možná nějak povrchově upravené. Je to zřejmě vyrobené profesionálně přímo pro jeden účel. Podle tazatele to slouží k vytahování čehosi odkudsi (tedy jakýsi "vytahovák"). V to má myslím tazatel jasno. Otázka zněla, "jak se tomu říká".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.14 12:41
avatar

nebylo by foto plastové krabice a velké plastové krabice? abychom si mohli udělat představu o funkci; jedná se vlastně o část plastových krabic, která byla přibalena ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 16.04.14 13:48

nonek:

asi trpíš nedostatkem fantazie, když nemáš představu o funkci vyfocené součástky :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.14 06:38
avatar

Nakonec jsem tedy našel:

Montážní klíč šroubů kombi, ale je to M8, a já potřebuju na M3, to mi stačí :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.